Stínem políbená

Stínem políbená

Vlády se ujímá jaro a Rose Hathawayová by se měla připravovat na maturitní zkoušku. Jenže od nedávného smrtícího souboje se Strigoji se necítí zrovna nejlépe. Trpí nočními můrami, duši jí zaplavuje temný smutek a předznamenává cosi zlověstného. Rose dobře ví, že jí není dovoleno milovat jiného strážce. Že musí především ... celý text

Rose dobře ví, že jí není dovoleno milovat jiného strážce. Že musí především chránit Lissu, poslední princeznu z rodu Dragomirů. Jenže když přijde na krásného Dimitrije Belikova, některá pravidla se prostě musí porušit!
Rose své nejlepší kamarádce Lisse lže o svém vztahu k Dimitrijovi, ale jejich přátelství se nyní ocitá v ještě větším ohrožení než kdy předtím. Nesmrtelní vampýři se chtějí pomstít za to, co jim Rose nedávno provedla. Ve strašlivé bitvě, která předčí i nejhorší noční můru, se Rose bude muset rozhodnout mezi dvěma lidmi, na nichž jí záleží nejvíc. Bude ale její volba znamenat, že přežije jen jeden z nich? A pokud ano, bude to Lissa, nebo milovaný Dimitrij? méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/36025/vampyrska-akademie-s-36025.jpg 4.61330

Vampýrská akademie (3.)

Shadow Kiss (2008)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Domino

EngliTer

Skvělé pokračování :)

Adriana21

Zatím můj nejoblíbenější díl :)
Rose... neustále se ohlíží na Lisu, jako budoucí strážkyně musí neustále své pocity, touhy... stavět až na druhé místo. Vždy je tam pro Lisu, což mě teda hodněkrát opravdu štvalo, protože vlastně nemá pořádně žádný svůj vlastní život. Oni (Morojové) mají přednost je pravidlo vtloukané do hlav všem dhampýrům, kteří se učí, jak být strážci.
No a ten konec? Tak to je teprve mazec.

TheMelorry

Musím říct, že o proti ostatním dílům série jsem měla ze začátku trošku problém se začít. Potom jsem se ale nemohla odtrhnout. Soucítila jsem s Rose i ostatními a ren konec... Bože! Nevím co se z toho vyvine, ale už teď mám z dalšího dílu strach.

KatulakT

Nedokážu si ani představit, kolik sil muselo autorku stát psaní tohohle dílu. Pouhé čtení mi rvalo srdce - doslovně. Stalo se mi totiž, že jsem si jednu postavu, jeden pár oblíbila ze všeho nejvíc a to byla chyba. Téměř nic ve světě nemá dobrý konec, ale od knih bych očekávala takový útěk od reality, kde všechno je možné a nic není nemožné. Kde láska zvítězí nad všemi útrapami a nakonec budou všichni šťastni. Alespoň to bych si přála. Vroucně bych si to přála.
Ono se smrtí milovaného se člověk nějak časem vyrovná. Ale se zásahem ze třetí strany, kdy je jasné, že ti dva nemohou být spolu, to jde sakratěžko. Při představě, co musí Roza udělat, je mi do breku.
Téměř nemám chuť číst dál. Jako by všechno ztratilo svůj vzácný smysl. Ne, člověk by se neměl zamilovávat do postav.

100 %

PeťkaW.

Inu, tak tomu říkám nečekaný zvrat... Stínem políbená je prozatím rozhodně nejlepším dílem. Autorka si nenechala veškerou akci na posledních 20 stránek a konečně začala zápletku trochu přiměřeněji dávkovat i do zbytku knihy. Navíc se nespokojila jen s jednou hlavní, ale připojila i pár vedlejších, což je příjemnou změnou. I třetí díl si drží čtivé, napínavé a rychle ubíhající tempo.

Emma8

Je to úžasná série. Tento díl se mi zdál tak hrozně skutečný:(

Twinny

Po přečtení všech dílů, se mi tento díl líbil nejvíc.

whiolet

Nebylo to špatné, takové teenage čtení

ivca3710
14.11.2016

Super! super! super!

zuzana4291
29.10.2016

Třetí díl opět nezklamal, i když druhý mi přišel o trochu lepší. Rose mi připadá konečně trochu rozumnější a vyzrálejší. I když děj je trochu slabší. Ale konec knihy celý děj zachraňuje. I když přeci jen, pro ty co čekají lásku na celý život přijde zklamání.

Leome
17.10.2016

Preferuji spíše kratší série s delšími knihami, která nemáte na jeden večer, ale takhle série mě zaručeně zaujala. U prvního dílu jsem sice musela hodně přivřít oči a dát tam ty tři hvězdičky, ale myslím, že díl třetí si pěkné čtyři rozhodně zaslouží. Autorka rozhodně umí vykouzlit napětí a není to ani předvídatelné, celkově se mi její styl psaní líbí. Nicméně, hlavní hrdinka Rose... No, sympaťanda to zrovna není. Osobně si myslím, že příliš nepřemýšlí nebo jí to dělá velké problémy. Určitě bych se v mnoha ohledech rozhodla jinak, ale to přeci není důležité :). Důležité je, že se jdu vrhnout na další díl...

BarkaS
14.10.2016

Hlavní hrdinka Rose se sice chová jako nekompenzovaná diabetička, ale je to docela čtivé.

Meridea
12.10.2016

Zatím nejlepší díl ze série :-)

eva4036
08.10.2016

Můj nejoblíbenější díl z celé série :) moc ráda se k němu vracím a i když vím, jak knížka končí tak vždy mám problém u konce nebrečet.

evca7271
31.08.2016

uzasna kniha,ale zase smutny konec

Adele02
26.08.2016

Poprvé čteno - 20. 9. 2013 - 24. 9. 2013
Re-reading - 19. 8. 2016 - 26. 8. 2016

Tak tady jsem přinucena změnit hodnocení ze čtyř hvězdiček na pět. Protože jo, ten začátek se vleče, ale jakmile jde do tuhého, nedokázala jsem se od toho odtrhnout. Typická Richelle - hodí tam akci, všechno se vyřeší, ale stejně se na konci ještě něco stane a celý se to fatálně posere. Přesně to na jejích knihách miluju. Přemýšlela jsem, že půjdu do Skleněného trůnu, ale když už jsem v tom, jdu rovnou do čtyřky :3
A prostě Adrian ♥

Laputika_3
03.08.2016

Ani se nemůžu vyjádřit k celé knize, protože před očima mám pořád jenom konec. Ten se vážně hodně povedl. Ze začátku mi to zase přišlo tak trochu o ničem a najednou se to rozjelo a bylo to perfektní. Fakt si říkám, jak autorku takovéhle zápletky napadají...

Edona
31.07.2016

Stínem políbená má malinko pomalejší rozjezd oproti předchozím dílům. Na druhou stranu obsahuje hodně informací, udá se zde hodně zvratů. A hlavně jde vidět velký progres paní spisovatelky, s tímhle dílem už mohu říci, že to bylo po stránce jazykové o moc lepší. Charakter Rose se mi pořád líbí, její vzdorovitost a tvrdost mě vždy dostane. Stínem políbená je díl plný akce (ke konci!), ale taktéž trochu cítím smutek. Nějak tuším, že další díly už nebudou, jaké bývaly. Tím neříkám, že by snad byly horší, právě naopak. A právě proto se bojím..

Veeria
21.07.2016

Je to úsměvné....přečtu si vždy díl a říkám si - ,,to bylo tak úžasné, stává se mým nejmilejším."...A pak vezmu do ruky další a ten ještě předčí ten předešlý. ,,Jak je to možné?", ptám se sama sebe. Jistě je to dar autorky, která má neskutečný talent v psaném slovu. Vše vykresluje tak detailně, až se přistihnu, že nevnímám naprosto nic, co se děje kolem mě, ale naopak, jsem naplno pohlcena do příběhu. Tleskám nad vývojem příběhu, pořád se objevuje něco nového. Nové postavy jsou tím správným kořením, které vytváří z celé této série neskutečnou delikatesu. Jenom když si vezmu Dimitrije, Christiana a Adriana - zbožňuji je. Každý je tak jiný, ale získali si mé čtenářské srdce. Budete se smát, budete mít slzy v očích. Ani nevíte, jak jsem šťastná, že jsem se k těmto knihám dostala.

zuzanagelnarova
09.07.2016

Amazing!!!

sofo
02.07.2016

Můj oblíbený díl z této série, četla jsem několikrát a vždy jsem na konci měla slzy v očích. Děj je svižný, pořád nějaká akce.

Baraliska
19.06.2016

Překrásný další díl. Moc moc se těším na další díl. Zajímalo by mě, jak to s nimi skončí. Doufám, že něco vymyslí a zůstanou tak spolu. Byla by katastrofa, kdyby to bylo jinak.

plutóňanka
25.05.2016

Ten konec! Bylo mi jich strašně líto. Tak nějak jsem se nemohla zbavit dojmu, že přesně tohle autorka celou tu dobu plánovala, už od prvního dílu. Jsem zvědavá co bude dál, už mám nějaké tušení.

Aríka
19.05.2016

Jsem zvědavá, co bude dál :o Je mi líto Dimitrije, ale chápu, že by se děj jinak nikam neposunul.

Sofi2912
11.05.2016

Já tuhle sérii miluji. Hned po prvním dílu jsem si hrozně oblíbila. Tento díl byl taky úžasný. Též dávám 5/5.

Lee7
25.04.2016

Třetí díl byl skvělý, zaujal mě a navíc konec. To jsem vůbec nečekala! Zápletka, rozhodnutí a duchové, jsem zvědavá jak se bude děj vyvíjet dál. ;)

simi28
28.03.2016

Jako vždy úžasný díl. Pro mě zatím nejlepší z celé série. Pořád se tam něco dělo, nikde jsem se ani trochu nenudila. A ten konec?! Úplně mě šokoval a potřebuji vědět, jak to všechno dopadne. A taky doporučuji.

pejty
07.03.2016

Nemůžu si pomoct, ale musím říct, že toto je zatím ten nejslabší díl z této série co jsem četl. Děj je moc rozvleklý a dlouhou dobu se tam nic moc neděje (teda aspoň nic extra napínavého, nebo zajímavého). Musím ale ocenit, ten nápad s duchy a hlavně velmi napínavý závěr s celkem překvapivým rozuzlením.

adela3429
22.02.2016

Jeden z nejlepších dílů celé série. Nesmírně jsem se bavila i při re-readingu a nedokázala se odtrhnout.

Anka.
15.02.2016

Jsem odhodlaná tuhle sérii přečíst, vážně.. Na třetí díl jsem se těšila, ale zároveň jsem se toho strašně bála. Věděla jsem, čeho se dočtu. Četla jsem recenzi, komentáře, spoilery.. Přesto jsem doufala, že ta knížka, kterou držím v ruce bude, jiná než ty všechny vaše. Že se kvůli mně sama přepíše. Nestalo se...
Kéž by to byla jen nějaká laciná slaďárna, kde všechno končí dobře pro všechny... I pro Dimitrije a Rose. :( Slzička ukápla
Každopádně, za mě super počtení. Zvládla jsem to za necelé dva dny :D napínavé, vtipné, vášnivé, boží, ale i smutné...:( :D jsem zvědavá na další díl... Díky bohu, že už všechny díly vyšly, a nemusím nekonečně dlouho čekat, až se nakladatelství k něčemu rozhoupe :D