Války v divočině

Podtitul: Můj boj za záchranu přírodního bohatství Afriky „Války v divočině“, paměti Richarda Leakeyho na jeho léta ve funkci ředitele keňské Wildlife Service, je fascinující kniha, nezapomenutelným způsobem popisující konflikt mezi pytláky a ochránci, mezi spravedlností a korupcí a bohužel také mezi rozdílnými názory na africkou volnou přírodu a na to, jak ji nejlépe bránit. Především se jedná o příběh muže bojujícího s pochybnosti o sobě samém a překonávajícího těžkosti v boji za to, co považuje za správné, dokonce i když je v sázce jeho vlastní život. Těšíme se z Richardových vítězství a trápí nás jeho neúspěchy. Přesvědčivá a krásně napsaná kniha „Války v divočině“ je plná akce, napětí a dobrodružství – což z ní činí povinnou četbu pro všechny, kdo se zajímají o africkou politiku v oblasti volné přírody a bouřlivé osudy rodiny Leakeyových v Keni....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30131/valky-v-divocine-30131.jpg 4.76

Wildlife Wars: My Fight to Save Africa's Natural Treasures (2001)

Literatura světová, Literatura faktu
Vydáno:, BB art

iloveafrica

Naprosto skvělá kniha a když se po přečtení setkáte s autorem, tak o to více..Je úžasný člověk, vyzařující i v jeho letech nesmírnou energii a chuť do života..určitě se ke knize ještě vrátím..

tatan
31.12.2017

Četl jsem to dvakrát, poprvé někdy před patnácti lety. Stejně jako tenkrát mě to bavilo a na to, jak často se v knize mluví o zákulisní politice, tak mi to připadalo i čtivé. Leakey je jedinečný v tom, že kromě oslnivé kariéry antropologa dosáhl velkých úspěchů i v úplně jiném oboru - ochraně přírody. Těžko soudit, ale bez něj by v Keni chráněná území dnes už možná ani nestála za návštěvu. Jeho přínos pro africkou přírodu je obrovský.