Války bohů a lidí

Války bohů a lidí https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26699/valky-bohu-a-lidi-26699.jpg 5 28 6

Kronika Země série

Třetí kniha ze Sitchinových "Kronik Země". Dávno předtím, než člověk válčil s člověkem, bojovali mezi sebou bohové. A tak války člověka vskutku započaly jako války bohů. A války bohů, kteří se chtěli zmocnit naší Země, započaly už předtím na jejich vlastní planetě. Tak se stalo, že první lidská civilizace padla za oběť nukleární zkáze...... celý text

Mytologie , Záhady

Vydáno: , Dobra

The Wars Of Gods And Men , 1985

puml
28.04.2022

Je to v důsledku blábol, ale je to notně prokomponovaný a promyšlený blábol, a kdyby autor zbytečně netlačil na pilu ve smyslu, že tohle je historie lidstva a jeho dějiny, tak by to bylo celkem slušný scífko s prvky fantasy. Napsaný to není zle, ale nelze to brát moc vážně, prostě alternativní pohled nebo spíš pohled prizmatem fantasy. Kdo se chce dovědět něco o Egyptě, pyramidách a obecně starých civilizacích, ať šáhne po některé z knih od Miroslava Bárty nebo Miroslava Vernera. Jen nečekejte záplavu sférických pravd, šokantních informací a nabuzený děj. Bárta a Verner nejsou, na rozdíl od Sitchina, totiž autoři sci-fi ani fantasy literatury.

Bedřich63
09.02.2022 4 z 5

Autor pokračuje v popisu "alternativní" historie lidstva. Ať už je vše v knize skutečnost nebo fikce, je to zajímavě napsáno a podrobně zdokumentováno. Jen jsem se trochu obtížněji orientoval mezi všemi těmi Bohy-mimozemšťany. Jsem zvědavý na další díly.
I v současné době mezi námi žije spousta "mimozemšťanů", stačí se jen podívat na televizi nebo si přečíst na internetu názory některých lidí. :-)
No a hrozba válek s využitím atomových zbraní je v současné době stále více aktuální a i spousta našich "politiků" by uvítala nějakou tu atomovku nebo válku proti Rusku.
Kdo tak zcela nevěří, že se dějiny ubíraly směrem, jak nás učili ve škole a jak je stále propaguje většina církví a náboženství, tak pro toho je to kniha, která může některé historické milníky přiblížit.
Občas je text trochu nepřehledný, údajů je tam obrovské množství a zorientovat se v nich je mnohdy úkol pro bohy a ne pro lidi.

yerry
02.08.2020 4 z 5

Ak začuješ rachot a burácanie nebies buď si vedomý, že zopár tisícročná selanka skončila. Prichádzajú naši Bohovia a civilizácia, ktorej si príslušníkom, končí. Ak si myslíš, že nič už nemôže byť horšie, mýliš sa. Bol si stvorený ako biorobot a k tomuto údelu si určený aj v budúcnosti. Vo svojich rukách nemáš nič, čím by si sa svojim Bohom postavil. Ak tak spravíš, ich odveta je absolútna. Pamätaj na Jericho, na Sodomu a Gomoru. Oni nie sú dobrí ani zlí. Nerozmýšľajú v týchto kategóriách. Ich argumentom je sila a zdrvujúca prevaha...

V treťom zväzku Sitchinových Kroník sveta sa autor zameriava na vojny medzi samotnými Anunnakmi ale aj ich potomkami splodenými s ľuďmi, v ktorých sú samotní ľudia iba obyčajnými štatistami, vykonávajúci ich vôľu a znášajúci dôsledky. Ďalej rozvádza svoje teórie z predošlých zväzkov. Okrem dvoch centier ľudskej civilizácie teda oblasti okolo Stredomoria a Afriky tu zavádza aj oblasť tretiu, ktorou bola India. Toto boli tie oblasti ľudskej civilizácie, z ktorých na úplnom počiatku bol Sumer.

Autor text samozrejme aj tu dopĺňa o rôzne zaujímavosti z problematiky pyramíd, charakteristík jednotlivých bohov - Anunnakov a pod. Cituje tu síce preklady z rôznych zdrojov a tabuliek, tentokrát však dáva maximálny priestor hlavne Biblii, ktorú berie doslova. Doslovný preklad Biblie ako argument k dôkazom spolu s autorovými vývodmi, ktoré akosi pekne pasujú na udalosti opisované v nej, mi pripomína podobný konštrukt ako Chinevičove Slovansko-Árijské védy len s tým, že na rozdieľ od Chinevičových Bielych bohov, hviezdnych brán a Slovansko-Árijskej rasy, v prípade Sitchina sú to Anunnakovia, rakety a rasa je prevažne semitská. Obaja autori pravdepodobne vychádzali z rovnakého myšlienkového žriedla, len v inom čase a s dôrazom na iné zdroje. Sitchin s tým vyšiel samozrejme skôr a aj literárny prejav je u neho kvalitnejší.

Napriek mojej skepse, aj táto kniha si zachováva pútavosť a je nabitá informáciami. Bohužiaľ akosi začínam pochybovať o správnosti autorovho výkladu a jednotlivých prekladov. Všetko tu akosi presne zapadá do autorovej hypotézy, čo sa mi zdá véééľmi podozrivé. Napriek tomu, pokračujem ďalším zväzkom, zaujíma ma autorovo videnie sveta ;)

mi-380
12.08.2018 4 z 5

Před lety jsem byl nadšeným čtenářem Dänikena a Součka. Sitchin jejich tušení mimozemských civilizací posouvá na novou úroveň. A to s pomocí porovnávání obrovského množství informací z dávných mytologií Egypťanů, Řeků, Sumerů, Peršanů, Asyřanů a mnoha dalších národů úrodného půlměsíce. Jeho znalosti jsou neuvěřitelné, jeho vývody originální, jeho překlady dávných textů údajně šikovně přizpůsobené jeho vizi. Výsledkem je báječná teorie o zrození homo sapiens a kdo by ji odmítal, ten může mít dobrý pocit z toho, že získal dokonalý přehled o polyteistických náboženstvích. Tohle ve wikipedii nenajdete.
75 % (zatím 18 hodnotících je na 92 procentech).

Ikkju
22.08.2016

Neskutečný fičák, při čtení mám pocit, že letím raketoplánem těsně nad povrchem země, ale pokaždé se mi podaří propást tu chvíli, než se stroj vznese a nabere rychlost (jak na to všechno autor vůbec přišel)

Fanfanka
31.01.2013 5 z 5

Potopa sveta,Trojská vojna,zničenie Sodomy a Gomory...Su za najvačšie pohromy sveta zodpovedný obry zo vzdialených svetov?
Dych vyražajuca knižka

2001  91%Války bohů a lidí
2001  88%Schody k nebesům
1998  88%Kosmický kód
2002  87%Když započal čas

Kniha Války bohů a lidí je v