Válka židovská II.

Válka židovská II. https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/152442/mid_valka-zidovska-ii-2o7-152442.jpg 4 9 3

Druhý díl knihy, v níž autor, pravověrný Žid proniknutý římskou a řeckou vzdělaností, zpracoval jednak své vlastní zkušenosti, jednak oficiální římské vojenské záznamy a zprávy římských velitelů. Popisuje války makabejské, počátky Herodovy vlády a působení prokurátorů, také Piláta v Judeji. Počínaje povstáním za Flora, vypráví obšírně o událostech, jichž se sám účastnil. -- zdroj: Databáze Národní knihovny ČR --... celý text

martin č.
15.04.2018 4 z 5

Dobré! Vlastní dobývání Jeruzaléma i nakonec Massady. Známá pasáž (přepsal ji i jeden z církevních autorů) o tom, jak žena ve vyhladovělém Jeruzalémě snědla vlastní dítě i více podobných, těžko uvěřitelných "historek".
Z knihy je cítit Josefova předpojatost a obhajovaní Římanů (aby ospravedlnil sám sebe), navíc styl je přece jen (pro antickou knihovnu samosebou charakteristické) dost šroubovaný a složitý. Ve srovnání se špičkovými Tacitovými dějinami, které jsem přečetl následně, tedy o hvězdičku méně.

kasparos
17.02.2017 5 z 5

Vynikající kniha

Iwíček
08.04.2015 5 z 5

Velice zajímavá a pěkná kniha. Ráda si přečtu první díl. Určitě na ni zpracuji recenzi :)