Válka Vládců nebes

Znovu se setkáváme s Janou Dorvinovou, která uskutečňuje svůj cíl – podrobit si Nebeské lordy. Nyní vlastní letku šesti vzducholodí. Ostatní se ji snaží zničit. V arktickém habitatu – podmořské základně — žije mladík Ryn. Velmi touží uniknout a setkat se s opravdovými lidmi. Jednou se mu to podaří a se svým inteligentním vznášedlem přistane na Lordu Mordredovi. Jana se mezitím snaží o spolupráci s pozemskými komunitami mírovou cestou, neboť jim chce pomoci v boji s plísněmi, ale nedaří se jí to....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31993/valka-vladcu-nebes-sy0-31993.jpg 426

Vládci nebes (2.)

War of the Sky Lords (1983)

Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Laser-books (Laser)

Terror

Upozornění! Nakladateli se tady povedl opravdu husarský kousek. Při anotaci na knihu na zadní straně obálky se mu povedlo shrnout kompletní děj až do poslední kapitoly, včetně pointy. Bravo! Na druhou stranu si už nikdo v komentářích nemusí dávat pozor na spoilery...

burianek
12.11.2017

Kniha se mi líbila, mám na ni z mládí v hlavě příjemné vzpomínky. Asi si ji přečtu znovu. Někdo hodnotil jako brak, ale já si myslím, že je to naopak velmi poctivá sci-fi. Už se mi několikrát stalo, že jsem naletěl na reklamu na světový bestseler, a to pak byl ten pravý brak a debilita non plus ultra.

romansolar
12.12.2016

velky zazitok, vrelo odporucam! vladci nebes sa hlboko zapisala do mojho srdca :)

yerry
30.12.2015

Tento diel, podobne ako predchádzajúci sa opäť na nič nehrá. Je to tak blbo stupídne, priamočiare a jednoduché, že sa to dá prečítať na jeden záťah. Neviem či je to prekladom alebo samotným textom, ale pripadalo mi, že knihu písal nejaký teenager. Či už dialógy, popis deja alebo vyjadrovanie umelej inteligencie majú tie isté črty, minimálna slovná zásoba dokresľuje autorov štýl. Je to brak ako vyšitý, presne v duchu pulpovej scifi. Aby si to nepochopil nesprávne, má to práve preto svoje čaro.

Pozor možný spoiler! Aby som to zhrnul. Vzducholodí je tu trochu viac. Budú aj nové technológie, vzdušný boj, Ashley ako tvrdohlavá UI bude stáť za to. Predstava ako osemročný Milo láme väz dospelému chlapovi nie je síce dosť dobre predstaviteľná ale tiež nemá chybu. Okrem toho sa tu súloží, kujú pikle a opäť súloží. Autor sa neserie so žiadnou postavou, takže sa môže kľudne stať, že neodolatelná kráska tu príde o oko alebo jedna z hlavých postáv o svoje prirodzenie.

Odporúčam ako oddychovku s tým, že aj odpad môže mať svoju kvalitu. Žiadna budúcnosť pre teba, žiadna budúcnosť pre mňa, žiadna budúcnosť pre túto knihu! Nehrozí! A o tom to je! A ja si idem prečítať tretí diel :)

mitko
09.08.2015

V druhom diely sa nám príbeh vetví na 2 dejové línie, v jednej sledujeme Janu a jej narastajúcu flotilu nebeských lordov, ktorá sa snaží pomôcť ľudom na Zemi a v druhej línií odboj nebeských lordov, ktorí sa rozhodli zničiť Janu. Keď bol hlavnou devízou prvého dielu vykreslenie sveta a nebeských lordov, v druhom to určite sú dejové zvraty. Autor tu chvatne strieda oba deje vďaka čomu sa tu nenájdu ani nudné pasáže a hlavne tie zvraty ma nútili žasnúť ako zvláda tempo.
Dostáva sa tu aj opisu života na ostatných Nebeských lordoch, kde môžme vidieť rôznorodosť náboženstiev a aj spôsobu vlády (no len menejcennosť žien sa zdá všade rovnaká).
Čo sa týka sveta, nenachádzajú sa tu už tak siahodlhé opisy histórie, ale naopak tu autor ukazuje malé zaujímave skutočnosti, ktoré sa v tomto svete vyskytujú (asi nikdy nezabudnem na geneticky vytvoreného zabijáckeho mazlíčka v tvare ruky, ktoré preverilo vieru moslimov). Z postáv som azda najšťastnejší z Mila o ktorom sa dozvedáme veľa nových informácii a je ešte sadistickejší ako minule a páči sa mi ešte viacej. No a Jana tá sa mi zdá skoro rovnaká, naivná a vo veľa prípadoch odkázaná na pomoc druhých.

Annie14
21.10.2013

Poutavé pokračování knihy Vládci nebes... Neočekávané zvraty v ději... Velmi povedený díl, těším se na třetí :)

australská literatura

John Brosnan