Válka ve vzduchu

vědeckofantastický román

https://www.databazeknih.cz/images_books/98_/98872/valka-ve-vzduchu-98872.JPG 2.96
Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Josef R. Vilímek

The War in the Air, 1908

Kniha Válka ve vzduchu

Kozel
28.09.2016

Na prvních stranách mě Wellsova Válka ve vzduchu popravdě příliš neoslovila. Jenže to platilo pouze do momentu, než se Bert Smallways zřítil s balonem v Německu a byl nucen účastnit se na vzducholodích úvodu světové války. Od té chvíle jsem byl zmítán mnoha zvraty a mrazivými momenty ať už díky bojovým scénám, Bertově osudu a nebo (především) dalšímu důkazu Wellsově neuvěřitelné schopnosti předvídat. Hlavně díky tomuto je Válka ve vzduchu v mých očích ohromující knihou, která má velikou hodnotu. To, jakým způsobem odhadl roli Německa, dobu, kdy válka vypukla, její politické, ekonomické, sociální přičiny (a jejich rozebírání) nebo i fakt, že jmenoval vzducholoď Graf Zeppelin dvacet let před jejím vzletem, z této knihy dělá něco mnohem víc než položku v historii literatury. Alespoň pro mě. Protože koho by v roce 1908 napadlo dopodrobna se zamýšlet nad tím, že o nějakých šest let skutečně propukne světová válka?

Herbert George Wells
britská, 1866 - 1946

všech 56 knih autora

Kniha Válka ve vzduchu je v

Právě čtených1x