Válka v této zahradě

Válka v této zahradě https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28595/bmid_valka-v-teto-zahrade-xMx-28595.png 2 10 2

Na planetě, v níž se hlava nehlava mydlí dvě technicky vyspělé civilizace (jedna z nich pozemská), hrozí zaostalejším místním žabohumanoidní obyvatelům vyhubení. Nad tím vším bdí jacísi Pozorovatelé (velmi pozemská a velmi současná paralela!) jimž hlavní hrdina, voják – humanista a operní fanoušek Ransen Pollock (původem Vietnamec), opakovaně dodá důkazy o místních jatkách i o kšeftech, jež jdou za všechna nepřátelství, i když to znamená riskování vlastního života...... celý text

Literatura světová , Romány , Sci-fi

Vydáno: , Najáda

La Guerre en ce jardin , 1991

Ge0
Ge0
15.09.2020 1 z 5

Dobře vymyšlené prostředí i děj, ale jde spíš o zdělení, které nám tímto chtěl autor dát. Kniha je však zvláštně napsaná. Charakterizoval bych to citací z knihy: "Chvění barvy července."

Zelený_Drak
Zelený_Drak
17.07.2014 1 z 5

Vzhledem ke spoileru obsaženém (v době, kdy jsem knihu četla) v popisu knihy tady na databázi, díky kterému bylo předem jasné, jak to dopadne, se to těžko hodnotí. Řekněme, že to spadá do kategorie knih s morálním poučením, které neobsahují nic kromě morálního poučení. Svět dobrý, humanoidi dobrý, autor se ale na některých místech mohl rozepsat víc, nebo naopak víc škrtat. Celkově to působí tak, že autor měl promyšlené prostředí i pozadí děje, ale čtenáři toho ukázal jen málo, aby pozornost nebyla příliš odvracena od morálního poučení.

Autorovy knížky

Richard Canal
francouzská, 1953
1992  40%Válka v této zahradě

Kniha Válka v této zahradě je v