Válka v oblacích

Paměti jednoho z nejlepších stíhačů druhé světové války, sovětského letce A.I. Pokryškina, přinášejí dramatické líčení průběhu bitvy o nadvládu ve vzduchu mezi sovětskými a hitlerovskou Luftwaffe. ,,Pozor, ve vzduchu je Pokryškin!"- tak byli varováni němečtí letci na úseku fronty, kde bojoval. V dramatickém líčení konkrétních leteckých bojů sledujeme bojovou cestu Pokryškinova mateřského gardového stíhacího pluku....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/152317/valka-v-oblacich-152317.jpg 4.411
Literatura světová, Válečné, Biografie a memoáry

Vydáno: , Naše vojsko

Něbo vojny

Kniha Válka v oblacích

Tclaw

První půlka knihy se četla perfektně, pak však začíná přibývat frází "dobrý komunista, dobrý občan své země, soudružský boj, vlast se odmění..." a trochu to ztrácí na atraktivitě. Nejde jen o silně komunistické vyznění, spíš se tím trochu mění autorův styl, už to není čistě jen o bojových příhodách a začíná se to táhnout. Přesto je to velmi dobrá kniha, kterou mohu jedině doporučit.

endyamon
28.11.2019

Nepoznám veľa memoárových leteckých kníh z ruskej strany (max. Skomorochov a Kožedub) a preto ich považujem za cenný pohľad na problematiku leteckého boja v 2. svetovej vojne z pohľadu ruskej strany (v porovnaní s tonami kníh zo západu).

Pokryškin je človek svojej doby s ruským pohľadom na svet. Bojový život vykresľuje zaujímavo. I keď, o čo je menej kritický k sebe, o to viac k ostatným súdruhom. Samozrejme, ten stranícky podtón tam je, ale dá sa odfiltrovať, základom knihy však ostávajú súboje a frontový život jednotky. Za mňa spokojnosť.