Válka s mnohozvířetem

Válka s mnohozvířetem https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60775/bmid_valka-s-mnohozviretem-iGZ-60775.jpg 4 325 43

Válka s mnohozvířetem je výrazně dramatičtější, zejména v první polovině, kde lidé bojují s agresivní formou polointeligentního smogu. Téma nepochybně inspirované autorovým dlouholetým pobytem v severních Čechách. Posunutí děje téměř do současnosti přidalo tomuto dílu oproti předchozímu na věrohodnosti. Když se zdá, že je již vyhráno, smog zmutuje do nové podoby, která útočí na psychiku lidí a nutí je k nezřízenému způsobu života. Napadení jsou tak nuceni bojovat sami se sebou. V románu zaznívá i autorův zájem o jógu.... celý text

lapagerie
26.09.2018 3 z 5

Mnohozvíře jsem četla víckrát a čím jsem starší, tím ve mně budí větší "depku". Společný boj lidí proti "masitu" se změní v boj jen mezi lidmi a taky v boj sama se sebou. Někdo mnohozvířeti podléhá ze zvědavosti, jiný z lásky k někomu, někdo pod tlakem okolností, jiný ze zoufalství. A někdo nepodlehne. A kdo je na tom lépe?

Mám ráda Páralovy knihy, některé víc, jiné míň. Ale k téhle už se asi vracet nebudu, depku si radši budu držet od těla.

SSTknihy
04.09.2018 4 z 5

Jedna ze čtyř Páralových knih s tématikou sci-fi (další jsou Romeo & Julie 2300, Pokušení A-ZZ a Země žen). Přiznávám, že Páral kdysi patřil k mým oblíbeným autorům, přečetla jsem všechno, co napsal a díky tomu získala i jistý nadhled nad celým jeho dílem. Ono je vlastně jedno, jestli se jeho příběhy odehrávají v budoucnosti nebo v současnosti. V popředí vždycky stojí vztah mezi mužem a ženou, který má prostě tisíce podob a je nevyčerpatelnou studnicí nových a nových zápletek. Kdo má rád Páralův styl psaní a baví ho nadsázka, nebude se nudit.

Maanna
25.04.2018 3 z 5

Kniha má bezpochyby zajímavý námět a výběr hlavních postav, které již samy od sebe byly zdrojem napětí. To bohužel nejde říci o vedlejších postavách, které jsou často příliš jednorozměrné a těžko uvěřitelné. V částech, kde dostávaly více prostoru, potom děj dost drhl. A rozhodně bych ubrala informací o autogenním tréninku. Ty ostatní "tiskové zprávy" a "odborné komentáře" byly fajn, ale AT už mi po chvíli dost lezl krkem...

snimcibdim
10.09.2017 4 z 5

Párala jsem četla v pubertě ještě za totáče - je to pro mě takový socialistický Viewegh.
Tato kniha mi utkvěla, pro teenagera byla docela čtivým podnětem k zamyšlení nad ekologickými tématy a ostatně i nad drogovou problematikou. Nevím, jestli tak může fungovat i dnes, přeci jen současná mladá generace má toho má na výběr víc než my tenkrát. Ale kdyby chtěl někdo mladý doporučit něco z Párala, tak asi řeknu toto a Milence a vrahy.

nycol
06.07.2017 4 z 5

Zajímavá myšlenka, dobře napsané a čtivé.

lushi
25.05.2017 3 z 5

Skvělý námět ekologické katastrofy a jejího postupu do lidského těla. Po strhující první knize se příběh příliš dlouho plácal ve vztazích hlavních postav a druhá kniha už ani není sci-fi, spíš psychologický román o závislosti a morálním úpadku závislých.

Kitty
07.03.2017 4 z 5

Super, vede k zamyšlení.

led.zep
21.10.2016 5 z 5

Vladimír Páral jistě napsal zásadnější knihy, tahle je ale podle mě nejvyzrálejší. Nádherná alegorie.

Petrstik
09.08.2016 5 z 5

Originální román na pozadí sci-fi varující před důsledky ekologické krize a morálním úpadkem člověka.

Pajina68
14.07.2016 5 z 5

Tahle kniha mi taky přijde jako jedna z jeho nejlepších knih. Mnohozvíře mě děsilo, bylo to napínavé a i když sci-fi nemám ráda, v Páralovo knížkách se mi líbí.

LadyKet
25.04.2016 5 z 5

Od Párala je to pro mě nejlepší kniha. Velice se mi líbila a nedočkavě jsem čekala, jak to celé dopadne. Opravdu skvěle vykreslená psychologie společnosti.

3nitka
24.01.2016 5 z 5

Pre mňa najlepšia od Párala. Drsná, bola som z nej smutná.

miro.čtenář
07.01.2016 5 z 5

Za mě výborná kniha. Zvlášť když to člověk nebere příliš doslova a spíš hledá paralely.

Hnědáci tvořili party a vedli různé orgie.

vysypanel
15.04.2014

Multibestia Incorporata si pamatuju dodnes, i když jsem tuto knihu četl 30 years ago :-) Páral jeden ze dvou českých spisovatelů jehož díla jsem přečetl všechna. A nelituji.

Sklenička
17.11.2013 3 z 5

Nedočteno, první část slibovala zajímavou sci-fi, druhá část je hlavně psychologická, což není můj šálek kávy. Námět ovšem zajímavý. Co se stane, když na Ústí nad Labem spadne kondenzovaný sajrajt vzniklý z různých zplodin a organického bordelu, který začíná nabírat jistou kolektivní inteligenci?

mautina7
28.01.2013 3 z 5

Pěkný obrázek společnosti, který ve mě spustil depresi. Opravdu velmi silná kniha..

Lenka Žofka
22.01.2013 5 z 5

sci-fi je to jen částečně...jde spíš donutit lidi zamyslet se sami nad sebou...

p.stranska
20.11.2012 5 z 5

přečtěte si ji hlavně vy, co odhazujete nedopalky, žvýkačky a odpadky na zem...tím, že je ta kniha z českého prostředí, je příběh mnohem sugestivnější

jprst
08.11.2011 5 z 5

Hlavním záměrem není sci-fi, ale otázka, jak dokáže člověk zabojovat , co je a není schopen obětovat, aby zvítězil nad svými zlozvyky a nakonec i sám nad sebou.

katrinn
24.10.2011 5 z 5

.. knížka, která mne fakt zaujala, nemá chybu... je pravda, že jsem jí četla už hodně dávno, ale zase se k ní vrátím...