Dynastie

Dynastie https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398263/bmid_dynastie-QgW-398263.jpg 5 56 15

Válka růží série

Válka mezi Lancastery a Yorky pokračuje! Třetí díl výpravné ságy o nejkrvavějším konfliktu anglické historie. Zima roku 1461. Vévoda Richard z Yorku je mrtvý a jeho hlava zdobí městské brány. Král Jindřich VI. je stále vězněn, ale jeho žena, královna Markéta, uhání na jih spolu s vítězným vojskem, aby jej osvobodila. Zdá se, že po Yorkově smrti jí nestojí nic v cestě – až na Richardova syna, Eduarda z Yorku. Ten se prohlásí jediným právoplatným králem Anglie a vše směřuje k bitvě u Towtonu, nejkrvavějšímu střetnutí, které se kdy na britské půdě odehrálo. Iggulden se opírá o důkladnou znalost historie, zároveň umí vystavět dramatický příběh, v němž dávné děje a postavy doslova ožívají před očima. Svým působivým stylem bez příkras čtenáře přenese přímo doprostřed válečné vřavy na bojištích nebo k tajným jednáním ve zdech středověkých hradů.... celý text

Literatura světová , Romány , Historické romány

Vydáno: , Plus

Bloodline , 2015

šošon
26.12.2023 5 z 5

Zatím nejlepší díl série, historicky zásadně nevybočoval z reálií, postavy byly plastické a příběh gradoval v postupné napětí a závěry. Těším se na poslední část.

stanislava9718
07.07.2023 5 z 5

Třetí díl Válka růží - Dynastie autor podle historických skutečností poutavě sepsal pokračování krvavé války o anglický trůn. Po neúspěšné bitvě manželka krále Eduarda VI., Markéta z Anju, utíká s jediným synem do bezpečí francouzského dvora. Samotného krále nechá na pospas osudu a ten je hrabětem Warwickem zajat a uvězněn. Toho využije Eduard z Yorku a prohlásí se králem. Předchozího krále ovládala manželka Markéta, tohoto krále ovládá manželka vdova Alžběta Woodwillová, která kolem krále opřede nitky vypočítavosti a zášti proti nepřátelům jejího rodu, za vším hledej ženu!

markulina711
29.01.2023 5 z 5

V předchozím díle jsem byla nadšená z Eduarda z Yorku, budoucího krále. Teď mi lezl pěkně na nervy a nemůžu se zbavit dojmu, že to bylo z bláta do louže. S Jindřichem cvičila Markéta, s Eduardem cvičí Alžběta. Ta je mi odporná, na druhou stranu jí rozumím, udělala terno a teď se snaží udržet v sedle co nejdéle. Moje sympatie získal Warwick, i když si myslím, že předvede ještě pár spojeneckých veletočů, protože si ukousl moc velké sousto. Výborná série, lepší pojednání o tomto zajímavém úseku anglických dějin jsem nečetla.

SumýšIrena
12.10.2022 5 z 5

Alžběta Woodvillová mi hodně pila krev. Jestli je tady popisovaná její skutečná historická osobnost, tak to musela být mrcha. Dokonale je tady popsané, jak se může stát, že ten, kdo vás usadí na trůn, se nakonec obrátí proti vám.

VendulaB
04.10.2022 5 z 5

Skvělé pokračování výborné série. Neuvěřitelně živě popsaný vnitřní svět, pocity a motivace hraběte z Warwicku, člověka, který je na vrcholu moci, postupně o vše přichází a je okolnostmi přinucen ke zradě. Krásné počtení.

petr_
13.09.2022 5 z 5

Nerad bych se opakoval po ostatních recenzentech, ale kniha byla napsána strhujícím způsobem. Ukazuje, že nikdo nemá nic jistého a válečné štěstí je prchavé, jak ukazují obě popsané bitvy. Jakmile je vyřazen jeden soupeř, zbývající vítězi se snaží eliminovat politický vliv těch ostatních, což je vlastně základ budoucí zkázy. Ani Markéta však není úplně vyřazena z dění a uplatňuje svoje diplomatické umění, aby zasáhla do dění v Anglii.
Už se těším na další díl.

Boby17
07.09.2022 5 z 5

Opět pecka za všechny hvězdy. Zimní krvavé tažení bylo popsáno velmi barvitě, mráz mi doslova zalézal za nehty. Vzestup nového krále byl vskutku impozantní, ale pak se ve vztazích mezi Yorky a Nevilly začaly objevovat trhliny. Staletími ověřená pravda "Za vším hledej ženu" byla v příběhu dovedena k dokonalosti. Plynule přecházím ke čtení posledního dílu.

Lolila
25.02.2022 5 z 5

Výborné pokračovanie. Vojna medzi Lancasterovcami a Yorkovcami pokračuje. Udalosti a zvraty v deji preskupujú sily medzi jednotlivými tábormi. Bojové scény sú strhujúce, intrigy pokračujú a dejiny sa píšu:-). Teším sa na posledný diel.

Finn69
27.12.2021 5 z 5

Tak tohle bylo opravdu výborný, doslova mě to vtáhlo dovnitř. S příchodem Alžběty Woodvillové děj pořádně nabral obrátky. Na jedné straně právě Alžběta a vlčák Edward na vrcholu sil, na druhé Markéta z Anjou a chudák bezmocný král Jindřich. Vypadá to na jasně rozdané karty, ale věci se dějí různé... Hodně prostoru dostává hrabě Warwick, asi má nejoblíbenější postava, a začíná se vybarvovat i proslulý hrbáč Richard z Gloucesteru. Bitevní scény jsou strhující, zejména bitva u Towtonu stojí za to. Takže pět hvězd a už se vrhám na poslední díl.

fénix56
06.11.2021 5 z 5

I třetí díl tetralogie je plný bitev, intrik a zvratů, jednou ve prospěch Lancasterů, jindy Yorků. Bylo mi líto Warwicka, který vše dělal pro Eduarda, ovšem díky nenávisti Alžběty Woodwillové o vše přišel. Pak už hrál vabank i za cenu nepochopitelných kotrmelců.
Přestože vím, jak nakonec válka růží dopadla, moc se těším na poslední díl.

javirgo
24.01.2020 4 z 5

Tahle celá série má jen jednu vadu. Další části vycházejí s velkým časovým odstupem. Do začátku tohoto nového dílu jsem se proto nemohla hned začíst. Trvalo mě dost dlouho, než jsem se dokázala znovu orientovat v ději i v postavách. I děj této části končí za dramatických okolností a moc ráda bych sáhla po pokračování. Na to si ale bohužel musím zase nějaký čas počkat.

Francois17
19.08.2019 5 z 5

Opět vynikající a po všech stránkách dokonalá kniha. Doporučuji.

Ronnie68
23.04.2019 5 z 5

skvělý další díl ... doufám, že brzo bude přeložený další díl ... už se nemůžu dočkat ..

nero 13
01.04.2019 5 z 5

Každý středověký král se snažil co nejdříve mít svého následníka a pokračovatele rodu, a nejlépe radši víc, protože v té době se jich hodně dospělosti nedožívalo.
O všem v případě anglického krále Eduarda III. se ukázalo že ne vždy je výhodou když se dospělosti dožije až moc synů, v jeho případě se jedná o 5.
Válka růží je vlastně kronika o tom jak se členové jedné rodiny nemají rádi, protože potomci čtvrtého ze synů se snaží svrhnout potomky třetího ze synů, kteří sami zbavily vládu nad Anglií potomka prvního ze synů, kterým nebyl nikdo jiný než legendární Černý princ, vojevůdce ze začátku Stoleté války. Druhý ze synů neměl naštěstí mužské potomky jinak to mohlo být ještě zamotanější, i tak je to období bohaté na události a nečekané zvraty, čehož využil William Shakespeare jako námětu k mnoha ze svých děl.

raidmnoid
23.03.2019 4 z 5

Z mého pohledu nejlepší část, která mě vtáhlado děje.

15. století války růží

Conn Iggulden