Válka proti superkrávám

Být jiný není žádná sranda. Anne Bea o tom ví svoje. Seznamte se s Anne Beou — je jí dvanáct, umí skvěle počítat, má vynikající smysl pro humor. A zároveň je ze všech sedmáků skoro nejmíň oblíbená. Albínka s bílými vlasy, bledou pletí a špatným zrakem zkrátka nezapadá. Nejenže v jednom kuse naráží do lavic, na chodbě musí snášet pohrdavé pohledy svých spolužáků a je na světelné roky vzdálená šanci, že si jí Magnus někdy všimne. Navíc — dva týdny před nejdůležitější podzimní událostí na škole si ji vezmou na mušku nejnamyšlenější holky ze třídy. Kdyby neměla kamaráda Nilse, život by byl absolutně nesnesitelný. Anne Beu i Nilse si prostě zamilujete. Superkrávy Theu, Ronju a Širin začnete svorně nesnášet. Budete se smát a brečet zároveň. Zaručeně. A rozhodně, rozhodně budete fandit Magnusově kapele Fak Jastin i tajemným Dark Horse. Souboj talentů začíná!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/279636/valka-proti-superkravam-cE3-279636.jpg 4.254

Superkrávy (1.)

Kampen mot superbitchene (2014)

Literatura světová, Dívčí romány
Vydáno:, Host

Kniha Válka proti superkrávám

Adri777

Kniha se mi velice líbí. Její obsah byl zajímavý, určitě si přečtu další díly. Líbilo se mi jak to Anee Bea nakonci natřela ronje, thee a širin.

Fazulajda
29.10.2018

Vždycky, když uvidím tuhle obálku, vzpomenu si, jak jsem před cirka rokem a půl zabíjela čas o volných hodinách, zatímco kolem mě se hrál dětský poker. Tehdá mě kniha opravdu bavila a dalo by se říct, že mě přivedla ke čtení. Ach ty časy, kdy jsem ji louskala měsíc.

Verča16
23.08.2018

knizka se mi moc libila byla dojemna uplne jsem se do ni vzila uz se nemuzu dočkat 2 a 3 dilu. doporucuji ,

Eliška12
28.07.2018

Hezká kniha o nehezké albínce .
Kniha , které byla pěkně napsaná , krásně popsala emoce Annebíny i ostatních lidí . Je super jak dokázala bojovat za to , že vzhled není vše . Těším se na další díly ale od knihy jsem očekávala trošku víc . Jinak má ale super obal .

Janulka10
20.05.2018

Kniha se mi docela líbila. Mám z ní zajímavé poučení.

buccaneerka
10.03.2017

Zase jeden z "bestsellerů", tentokrát norský. Pokud je v Norsku tak ojedinělá, pak chápu. U nás se mi zdá průměrná. Pro mě patří k těm typům Deník malé blondýnky. Neoblíbený outsider, něčím výjimečný, krávy, které mají v životě všechno kromě rozumu, soutěž, účast, vítězství, happyend.
Nejsem však zastánce těchto knih. Myslím si, že vytvářejí falešný dojem, že každý outsider se může dostat na výsluní a všem vytřít zrak. Tento zázrak se však v realitě nekoná. Za mě průměrná kniha. Nebyla špatná, ale na to, jaký norský trhák to měl podle obálky být, se žádné "wow" nekonalo.

agatha2
12.02.2017

Knihu jsem četla v pozici mámy osmileté holčičky, která je zatím v kolektivu oblíbená, ale co já vím, co ji ještě čeká....svíralo se mi srdce nad tím, jak děti dokáží být kruté a pevně věřím nejenom v to, že nic takového mou dceru nepotká, ale také v to, že jsem jí vštěpila ty správné hodnoty a že jí nikdy ani nenapadne, aby se chovala jako tyto superkrávy. Anna Bea byla strašně moc statečná holka a jsem moc ráda, že měla po svém boku věrného kamaráda Nilse, jsem za to moc vděčná. Kniha velmi dobře vystihuje, jak se asi tak může cítit šikanovaná holčička.

ManujuSeElis
14.01.2017

Dlouho jsem nenašla knihu, která je krátká, ale potěší. Hlavní postavu jsem si okamžitě zamilovala a dokázala se do ní vžít, protože já jsem v této situaci, kdy jsem musela bojovat proti holkám, které mě šikanovali, také byla. Její kamarád Nils, je neuvěřitelně skvělí kamarád :)

JanaDor
06.10.2016

V knize nechybí vhodně a přesně vyjádřené pocity dvanáctileté holky, která nesplývá s davem – je prostě jiná. Nechybí v ní výstižně popsaný příběh, kde fandíte hlavní hrdince a doufáte v její výhru. A v neposlední řadě zde nechybí poučení. Celkově je to velmi vydařená kniha pro děti, které jsou zvídavé a mají radost z dobrých konců, kdy je to spíše nečekané.
Děti bude tato kniha bavit a navrch k tomu dostanou poučení, že když je někdo jiný, neznamená, že máme právo ho zesměšňovat a ubližovat mu.
Pokud hledáte dobrou, chápající, lehce vtipnou, poučnou, a čtivou knihu pro své dítě, neváhejte. Válka proti superkrávám všechny tyto kritéria splňuje.

Sardothiem
21.08.2016

Myslím, že rolí dívky Anne Bea si prošel skoro každý, aspoň já ano. Ty tři "superkrávy" jsem opravdu začala hned nenávidět. Knížku jsem přečetla během 1 dne už kvůli tomu, že Anne prožívala skoro to samé co já. V knize jsem se vyloženě viděla. Nemohu nic, než doporučit.

hana1070
04.04.2016

Musím se přiznat, že s ohledem na titul jsem byla ke knize zprvu poněkud skeptická. O to větší ale bylo moje překvapení – Válka proti Superkrávám je příjemné čtení, se zajímavou hrdinkou i příběhem. Albínka Anne Bea, na první pohled outsider, dokáže využít své jinakosti i svého nadání a nakonec zjistí, že má víc fanoušků, než by se vůbec odvážila kdy doufat.

A. Audhild Solberg

A. Audhild Solberg