Klan vlčice

Klan vlčice https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51806/valka-carodejek-klan-vlcice-51806.jpg 4 198 27

Válka čarodějek série

Čas vyvolené přichází a odvěká válka čarodějek znovu vzplane po celém světě. Mladá Anaid ale do poslední chvíle netuší, že i ona bude na téhle šachovnici hrát důležitou roli. Neví nic o čarodějkách Odiš a Omar, dávných proroctvích, ani o přízračném světě. Trápí ji hlavně vlastní vzhled a osamělost. Připadá si jako ošklivé káčátko ve stínu své krásné a výstřední matky. Ale v den, kdy její matka zmizí, se Anaid náhle octne na cestě do neznáma. Troufne si přijmout svůj osud?... celý text

Romány , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Clan de la loba , 2008

Nemesis Moriko
10.02.2014 3 z 5

Ze začátku mě příběh moc nebavil, ale pak se to rozjelo:) Druhý díl jsem nedočetla, musela jsem ho vrátit do knihovny, ale rozhodně se k němu ještě hodlám:)

Natt S
22.09.2013 3 z 5

Knihu jsem přečetla před dlouhou dobu a nedávnou jsem si jí přečetla znova a zdála se mi lepší než na poprvé. Příběh byl dobrý, znám lepší knížky, ale stejně dobrá kniha. O to víc mě překvapilo když jsem nedávno v knihkupectví našla druhý díl knížky. Myslela jsem, že to prvním dílem skončí a vida druhý a nakonec jsem narazila i na třetí. Ještě jsem druhý a třetí díl nečetla, ale rozhodně si knížky koupím a přečtu. :)

Hanyuu-hime
03.07.2013 4 z 5

Trpím hroznou nesnášenlivostí vůči ženským hrdinkám objevujícím se v tomhle typu knih, nejradši bych jim vždy utrhla hlavu a zahrabala ji někde v lese, kde už ji nikdo nikdy nenajde. O to víc překvapená jsem byla, že Anaid, navzdory svému věku, není vůbec nesnesitelná, ba naopak, jako knižní hrdinka vlastně i docela sympatická.
Zpočátku je to jen obyčejná holka, která nezapadá ve škole, ale strašně by chtěla. Není potom nijak těžké se vžít do jejího charakteru, obzvlášť, když jste na základní škole také byly neoblíbené, vychrtlé, zakrslé, ploché žehlící prkno s mínus dvojkama namísto prsou.

I přes docela příjemné překvapení, že mi slečna v hlavní roli vlastně vůbec nevadí, neustále jsem čekala, kdy mi vadit začne. Znáte to, najednou přijde na svou výjimečnost, začne se chovat úplně jinak a veškeré sympatie vyprchají, ani nevíte jak. O to přívětivější na knize bylo to, že se nic takového nestalo.
Největší zásluhu na tom všem, dle mého, má to, že příběh je vyprávěn er formou, nikoli v první osobě, jak jsem si u tohoto žánru zvykla. Nejen, že nás tedy neustále neotravuje pubertální smýšlení jedné dospívající holky, v průběhu knihy totiž sledujeme navíc vedle Anaidina osudu ještě život zmizelé Selene.

Psané je to navíc velice svižně, na čtení je kniha opravdu jednoduchá a bez problémů se tak stane úžasnou četbou pro dlouhé chvíle nebo oddych po vyčerpávajícím dni, kdy jediné, co ještě zvládnete, bude utéct od všedních problémů do světa plného magie.

Kdyby šly ty zpropadené hvězdičky dělit na půlky, dala bych 4 a půl. Takhle tedy jen 4, protože to místy nějaké maličké mouchy mělo.

bookcase
22.03.2013 5 z 5

Dobrá fantasy, škoda, že se o ní moc nemluví a nepíše.

Kate.S
02.12.2012 4 z 5

Pěkná knížka:) Doporučím:)

-kamca-
09.10.2011 5 z 5

docela?Je to výborná kniha móóóóóóóóóóóóc doporučuji

mis22
05.10.2011 5 z 5

Velice pěkná kniha, docela pěkně se čte. Doporučuji

španělská literatura tajemství čarodějnictví

Maite Carranza