Valentýnka a narozeniny

Valentýnka a narozeniny https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/377986/bmid_valentynka-a-narozeniny-sLv-377986.jpg 4 80 17

Valentýnka série

Devítiletá Valentýnka je trochu snílek, trochu průzkumnice. Tahle kombinace z ní dělá neobyčejnou holčičku, která se dostává do dramatických, dojemných i vtipných situací. Valentýnka žije s rodiči, babičkou, tetou, strýcem a psem Hugem ve starém domě se zahradou. A má tři nejlepší kamarády – Jonáše, Péťu, Zuzku, s nimiž se pouští do nejrůznějších dobrodružství. Jenže ta nakonec vždycky dopadnou jaksi jinak, než si Valentýnka představovala. První díl série příběhů o holčičce Valentýnce.... celý text

Hobitka
27.11.2023 4 z 5

Posloucháno v audioverzi pro zpříjemnění pobytu na lůžku při nemoci.
Knížka je načtená parádně, a to i včetně hudebních vložek. Tak akorát veselé a ulítlé, že mi to náladu opravdu zlepšilo :)

Příjemně mě překvapilo, že se příběh nesoustřeďuje pouze na Valentýnku, ale stejné pozornosti se dostane všem čtyřem kamarádům. Docela mě to celé nalákalo zkusit ty šumivé koule taky doma vyrobit. Ale udivilo mě, co všechno se do nich dává... ;)

Až budu příště potřebovat vylepšit náladu knížkou, dostane další díl šanci :)

Atlantis
30.08.2023 2 z 5

2,5* K uzoufání obyčejná kniha, které chybí prakticky vše - spád, nápad, příběh. Vše korunuje nechutně nesympatická hlavní holčička.

muchomurka
01.06.2023 3 z 5

Příběh byl takový obyčejný, ale věřím, že určené věkové skupině se bude líbit. Mně se ale úplně nelíbil, nesedla mi Valentýnka. A také styl komunikace. Když se člověk pokouší o respektující výchovu, tak mu pak některé dialogy vadí. Ví, že by to řešil jinak. Ale to je pohled dospěláka na dětskou knížku.
A k předčítání byl děsný. Krátké přímě řeči neustále přerušované uprostřed nějakou informací. To se tak škaredě četlo. Ani Bambulku knížka nebavila, skončila zhruba ve třetině a ani dočíst ji nechtěla. Dočetla jsem si ji pak sama, abych věděla, jak to dopadlo. Další díly zkoušet nebudeme.
Ale teda co musím pochválit, tak jsou ilustrace. Ty jsem si užívala.

Hello Kitty161
21.02.2023 5 z 5

Kniha je o holčičce Valentýnce, která se s kamarády Jonášem,Petrem a Zuzkou rozhodnou vyrobit šumivé koule do koupele pro Valentýnčinu tetu Helenu. Jonášův bratr Cyril, jim najde recept na šumivé koule do koupele na počítači. Děti se rozhodnou, že každý vyrobí jednu kouli, a schovají dovnitř něco zvláštního.

monushka
29.09.2022 5 z 5

Knihu jsem četla společně se svou sedmiletou dcerou, která chodí do druhé třídy. Oběma se nám příběh líbil, dceři se četl lehce a už se obě těšíme, až se začteme do dalšího Valentýnčina dobrodružství.

VioletMokrasova
03.03.2022 5 z 5

První díl Valentýnky! Trochu mě zklamal konec který nebyl zakončený, ale vlastně mi to moc nevadilo.

SonaH
28.01.2022 5 z 5

Dočetly jsme dnes s dcerou (8 let) a potvrzuji, že to byla prima knížka. Dceru bavilo zpívat všechny ty písničky (ty já bych naopak přeskakovala, ale nejsem cílová skupina) a taky se pro šumivé koule nadchla. Skvělý nápad, mušce jsme se dost nasmály a těšíme se na 2. díl. Myslím, že dcerka byla přesně cílová skupina a navíc obě teda milujeme knížky s ilustracemi paní Knechtlové!

kuky921
28.11.2021 3 z 5

Moc pěkný příběh, jen škoda toho konce… Nitkou do pokračování by stačil jen náznak nějakého nápadu a mušku ukončit.

Hospodyňka
15.11.2021 5 z 5

Je radost předávat radost...touhle knihou se to podaří. Když máte neteř Valentýnku, která jakoby z oka vypadla holčičce z obálky, tak je to dokonalé.

Anička2011
14.06.2021 5 z 5

Moc hezká knížka.

Alíša236
26.07.2020 4 z 5

Dcera nadšená a líbilo se i mladšímu synovi. Mě se líbí jednoduchost a civilnost příběhu a také ilustrace. Šumivky jsme pochopitelně museli doma vyrobit...

BáraŠ23
20.05.2020 5 z 5

Super kniha. Úplně mě vcucla. Taky bych chtěla vyrábět šumivé koule. ????

yellowbanna
26.04.2020 2 z 5

(SPOILER) Na knížku jsme se hodně těšily. Ostatně, dostala ji dcera Valentinka k narozeninám. Nejdřív byla trochu zklamaná, že ty narozeniny v knížce nejsou Valentýnky. Pak jsme docela s napětím sledovaly trochu zdlouhavé okolnosti přípravy narozeninového dárku a ke konci se nemohly dočkat rozuzlení zápletky! Jaké však bylo zklamání, když jsme se v poslední kapitole dočetly, že se to dozvíme v další knize o Valentýnce (kterou samozřejmě nemáme doma:-( ) Dcerka to dokonce trochu oplakala. Tohle se paní spisovatelce dle mého moc nepovedlo. Kniha není inzerovaná jako část série nebo na pokračování. Podobnému "rozuzlení" celou dobu opravdu nic nenapovídalo. Tohle se nedělá!

maha75
21.08.2019 5 z 5

Knížky o Valentýnce můžeme jedině doporučit, zrovna jako ty o Aničce.

Knižní střípky
01.05.2019 5 z 5

Předchozí autorčinu desetidílnou sérii o Aničce jsme já i dcerka milovaly a bylo nám moc líto, že už je konec. Když začala vycházet Valentýnka, volba byla jasná, musely jsme ji také koupit. A opět to vypadá na pěkný příběh pro děti z českého prostředí. Z pohledu dospělého čtenáře se mi sice jeví první díl ve srovnání s knihami o Aničce trošku slabší, ale myslím si, že cílová skupina (děvčata cca 8-10 let) budou spokojená.

dadukoblih
27.08.2018 4 z 5

Čtivá, dokáže zaujmout

Šebestová3
11.07.2018 4 z 5

Na Aničku to úplně nemá, ale jako rozjezd nové série to není špatné. Krásné ilustrace jsou velký bonus. A nejvíc nejlepší je Hugo, ten je jako živý :-)