Válečný kůň

Válečný kůň https://www.databazeknih.cz/img/books/96_/96619/bmid_valecny-kun-JPx-96619.jpg 5 248 73

Kniha začíná přátelstvím mezi koněm Joey a mladým mužem Albertem, který jej zkrotí a vycvičí. Když jsou oba násilně odděleni, příběh dále vypráví o mimořádné cestě koně, který putuje během první světové války, mění a ovlivňuje životy těch, se kterými se setkává - s britským jezdectvem, německými vojáky, francouzským farmářem a jeho vnučkou - před tím, než příběh dosáhne svého emocionálního vyvrcholení v srdci Země nikoho. První světová válka je v knize líčena prostřednictvím cesty koně Joey. Je to putování plné radosti i smutku, vášnivého přátelství a velkého dobrodružství. Válečný kůň je působivý příběh se silným mírovým poselstvím. Kniha se stala předlohou k úspěšné divadelní hře oceněné celou řadou cen. Příběh o přátelství a válce byl také přepracován do podoby scénáře ke stejnojmennému filmu, který natočil Steven Spielberg.... celý text

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Pragma

War Horse , 2009

Annkag
18.02.2018 5 z 5

Príbeh Válečného kona bol pre mna velmi príjemným čítaním.Príbeh plný priatelstva,odhodlania a chránenie blízkych.V príbehu kde smrt číhala za každým ostnatým drotom bolo zrnko nádeje že priatelstvo ostáva zakorenené v hlbke srdca a viera vyviera práve z tejto nádeje ,že priatelstvo prežije.
Válečného kona nestačí vidiet len ako film,treba ho precítit na stránkach knihy ked ho Albertov otec donesie domov.Precítit ho v okamihoch odlúčenia od chlapca ku ktorému pocituje kon zvláštnu ale velmi silnú náklonost.V okamihoch ked umiera seržant Nicholson.V okamihu ked sa dostáva do nemeckej armády kde pomáha tahat povozy s nemocnými a ranenými vojakmi.V okamihoch ked sa dostáva do láskavej ochrany Emilky.Precitovat zármutok ked je znova vyrvaný z blízkosti osoby ktorá mu venuje lásku a čas a tahá delá.
Dojemnost znovunájdenia Alberta.Ked bojuje s tetanusom a svoj boj vyhrá a okamih ked ho vydraží Emilkin dedko pretože to vnučke na jej smrtelnej posteli slúbil.
A nakoniec sa stáva už navždy konom Alberta ktorý sa onho s láskou po rokoch vojny stará.

Jo tak tento príbeh ma uchvátil,ohúril a pohladil na duši.Dotkol sa mojho srdca a naplnil ho nádejou že niečo tak krásne može byt skutočné a može sa to stat i nám :)

sgjoli
28.01.2018 4 z 5

Od knihy jsem neměla moc velká očekávání, ale nakonec ne velmi mile překvapila. Je psaná celkem jednoduchým jazykem a skvěle popisuje vztah mezi člověkem a zvířetem (koněm). Originální mi na tom připadá právě to, že autor přibližuje válku zase z jiného pohledu - z pohledu zvířete. Ve školách často slýcháme, kolik lidí padlo za oběť válkám, ale že ve válkách trpěla i zvířata, o tom se podle mého moc nemluví. Knihu určitě doporučuji přečíst.

rarášek
07.01.2018 5 z 5

Joey je báječný, chytrý a moc šťastný kůň a prostřednictvím jeho pohledu můžeme vědět, co všechno zažil během 1. světové války. Přátelství, ztrátu, strach, naději a shledání. Na tak útlou knížku velmi čtivý, silný a emotivní příběh. Miluji jak knížku, tak film, který jsem viděla před knihou.
Knihu doporučuji a mělo by se přeložit víc autorových knížek. Tento příběh dokazuje, že pouto mezi koněm a jeho přítelem může překonat i hrůzy války. :)

Hoshi
19.12.2017 5 z 5

Krásná, útlá, čtivá kniha se silným, emotivním příběhem, který ve mě bude ještě dlouho znít, o přátelství, lásce a naději mezi člověkem a koněm.

katy238
01.12.2017 5 z 5

Utly svazek se silným příběhem. I přes jednoduchost vyprávění v sobě kniha nese obrovské poselství. Nádherná kniha.

Analady
30.10.2017 3 z 5

Milý a dojemný příběh, který potěší všechny milovníky zvířat, zejména koní.

Zorka
28.09.2017 4 z 5

Příběh nejen o přátelství mezi člověkem a koněm, ale také o naději, oddanosti a lidské solidaritě. Ich forma koně je pochopitelně zajímavým prvkem, který milovníku zvířat dává naději, že nám nejen koně, ale i jiná zvířata rozumí každé slovo, i když víme, že to tak úplně není. Válečný kůň je příjemné melancholické čtení.

Licie84
01.07.2017 5 z 5

Nádherné,smutné.

BetyN.
09.04.2017 5 z 5

Dojemné, emotivní a krásné čtení. Přečetla jsem během jednoho dne.

Corly
19.02.2017 4 z 5

Dojemné, citlivé...jako vše, co je o zvířátkách...

Monyčí
06.02.2017 5 z 5

Knížka je opravdu nádherná, citlivá a rozhodně speciální. Knížek, kde by hlavní protagonistou bylo zvíře moc neznám a tahle byla asi i první kterou jsem četla. Rozhodně krásný příběh, se sympatickými hlavními hrdiny a hrdiny, kteří se konce nedožili. Knihu máte přečtenou raz dva, ale i přesto si ji dokážete vychutnat jako by měla o dost více stran a písma. Určitě doporučuji!

Marisa
26.01.2017 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, byla psána opravdu jednoduchým stylem, až jsem se bála, že není pro mou věkovou kategorii, avšak obsahem je skutečně určena starším čtenářům, protože jen oni pochopí, o co v knize skutečně jde.
Příběh byl dojemný, až mi několikrát skoro ukápla slza. Měla jsem přečteno za dva dny, doporučuji :)

Ťapulka
18.01.2017 5 z 5

Nádherná knížka! Přečetla jsem ji jedním dechem a naše dcerka také! A pak už byl jen krůček zajít na film do kina (ten bohužel trošičku zklamal) a následně i na přenos "The war horse" z The National Theater v Londýně a to byla neuvěřitelná bomba, kvůli které se jednou do Londýna chci vydat. Knížka je psaná citlivě, čtivě a její závěr je hodně dojemný. Mně se nejvíce líbily stránky popisující život na francouzské farmě.

Domca1
26.12.2016 5 z 5

Ako prvý som videla film - a to hneď niekoľkokrát. Kniha ma prekvapila svojou útlosťou (ani nie 200 strán) a jednoduchým textom, ktorý sa číta sám. Napriek nenáročnému štýlu sa autorovi podarilo vykresliť atmosféru na jednotku. Tým silnejšie vyčnieva obraz krutostí vojny, že príbeh je písaný z neutrálneho pohľadu koňa, ktorý hovorí, čo vidí a počuje bez vysvetľovania. Príhody vojnového koňa na seba ľahko nadväzujú, žiadne zbytočné opisy ani dlhé úvahy, no napriek tomu kniha zanechá silný protivojnový dojem. Oproti filmu sú niektoré detaily zmenené, niečo chýba, niečo je zas naviac. Aj film aj kniha sú však pre mňa majstrovským dielom, ku ktorému sa vždy rada vrátim!

kamolka
09.12.2016 5 z 5

Tuto knihu jsem dočetla docela rychle, bylo to velmi čtivě napsané. Celou dobu jsem byla velmi napjatá, jak to dopadne hlavně kvůli tomu, co bylo napsané na první stránce knihy, ale dopadlo to nečekaně dobře. Pro milovníky zvířat to bylo celkem smutné (hlavně ten konec) a ukápla mi nejedná slzička. Ale i přes to se mi to velice líbilo. Byly tam velmi dobře zachyceny pocity a vliv války jak na nevinné lidi, tak i na vojáky.

Mruskulka
23.11.2016 4 z 5

Vyděsilo mě, že kniha je napsána z pohledu koně, ale nakonec jsem se do jeho postavy vžila. V knize bylo pár nesrovnalostí (kůň evidentně zvládá vícero jazyků), také napsána spíše prpo děti, ale o to tady nejde :-) Jde o perfektní vyobrazení nesmyslnosti války a zmaření mnoha životů. Film jsem viděla opravdu dávno a jsem ráda, že jsem si ho touto knihou mohla oživit.

Ilca011
22.11.2016 5 z 5

Jako první jsem viděla film, na doporučení kamarádky, který mě tak navnadil, že jsem musela do knihkupectví, koupit si knihu. Překvapilo mě, že je to z pohledu koně, ale bylo to moc příjemné překvapení. Tento příběh ve mně zanechal spoustu pocitů, které už asi nikdy nezmizí. A možná proto mám tento příběh tolik ráda..

klingi
22.02.2016 5 z 5

Z knihy jsem byl nadšený. Přečetl jsem ji asi za dva dny, čte se krásně. Nejdříve jsem viděl film a pak knihu. Nebudu porovnávat - obě zpracování mají něco do sebe. Určitě se k ní vrátím. Doporučuji lidem obdivující vztah člověka a zvířete.

katerinad
30.11.2015 3 z 5

Trochu jsem se bála jaké to bude, když je to z pohledu koně, ale musím říct že to byla zbytečná obava, přesto mě kniha nijak nenadchnula, bylo to takové normální čtení.

pecinka21
06.11.2015 5 z 5

Nádherná kniha, psaná z pohledu koně čímž vyniká a je tím výjimečná.