Válečníci starověku 3000 př. n. l. - 500 n. l.

Válečníci starověku 3000 př. n. l. - 500 n. l. https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87061/bmid_valecnici-staroveku-3000-pr-n-l-500-DYk-87061.jpg 4 7 1

Autor se zabývá tři a půl tisíce let dlouhou historií válečnictví od dob raného Egypta až po pád Římského impéria. Popisuje armády, které bojovaly od Evropy přes Severní Afriku a Střední východ až do Střední Asie. Osvětluje nám, jak se taktika těchto armád a technologie, které využívaly, měnily v průběhu vzestupu a pádu různých kultur. Kniha je bohatě ilustrována více než 200 perokresbami, fotografiemi a mapami.... celý text

Literatura naučná Historie Vojenství
Vydáno: , Naše vojsko

The Ancient Warrior: 3000 BCE - 500 CE , 2010

parxel
26.09.2015 3 z 5

Tato kniha se tématicky věnuje historii válečnictví ve starověku. Pokrývá celkem rozsáhlé období od starověkého Egypta až po pád Římské říše (od 3000 př.n.l. až po 500 n.l.).

Předností této knihy jsou bohaté ilustrace a fotografie, které čtenáři umožní si mnohem lépe představit, jak např. vypadala výzbroj římských legionářů a rozložení jejich legií atd.

Naopak popis vybraných bitev považuji v této knize za nedostatečný a hodně nepřehledný. V tomto směru se mi mnohem více líbila kniha Válečníci a války ve starověku a středověku, ve které není moc ilustrací, ale za to je tam mnohem lépe popsaný průběh bitev a použitá strategie viz můj komentář u této knihy.

Z mého pohledu se jedná o průměrnou knihu, kterou zachraňují krásné ilustrace. Tři hvězdy, ale jen tak tak.

válečnictví starověk války vojenské dějiny

Kniha Válečníci starověku 3000 př. n. l. - 500 n. l. je v