Válečnice

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Dcera první generace čínských emigrantů asimilovaná v USA zpracovává příběhy nejbližší rodiny i vzdálenějších příbuzných žijících dosud v Číně, v nichž se věnuje především osudům žen. Příběhy víceméně mytické a kruté působivě objasňují čínské zvyklosti, mentalitu a tradice. Kulturní odstup autorky, ale zároveň i její citová empatie provází líčení, které by mohlo být z hlediska poznávacího pro nás literaturou faktu, ale je víc: myticky realistickým, dějově strhujícím pásmem vlastních vzpomínek, rodinných vyprávění a tradičních čínských legend, v němž s pomocí zaujatého domýšlení rodinou utajených dějů a vztahů odkrývá autorka tuto tak odlišnou civilizaci....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/89247/big_valecnice-hlr-89247.jpg 3.516
Žánr:
Literatura světová, Biografie a memoáry

Vydáno: , Mladá fronta
Originální název:

The Woman Warrior: Memoirs of a Girlhood among Ghosts, 1976


více info...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Válečnice

lencin
25.08.2020

40.léta 20.století, Amerika z pohledu Číňanky (čínští rodiče,ona již narozena v USA). Pro mě jiný, zcela nepochopitelný svět mýtů a jevů.
Feministický román.
(2006).

16.09.2018

Při prvních 100 stránkách jsem to chtěla několikrát vzdát, netušila jsem, o čem je v knize řeč, mytologie prolínaná s přítomností, na mě moc pověr, mýtů, legend, duchů... Ale je zajímavé, čemu všemu Číňané věří.