Za daleké bratry I

Za daleké bratry I https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/116465/mid_za-daleke-bratry-i-q14-116465.png 5 2 2

Válečná Golgota série

Historický román z dob rusko-turecké války. První díl mohutného románového souboru o rusko-turecké válce v letech 1877-1878 za osvobození Bulharů z panství tureckého. Za daleké bratry, I-II. Vítězný postup Rusů přez Dunaj a hory balkánské, obsazení Kazanlyku a Staré Zágory. Konečně ústup Rusů na Šipku a ku Plevnu a vyvraždění Bulharů hordami bašibuzuků v místech Rusy opuštěných.... celý text

braunerova
09.12.2018 4 z 5

Autor byl přímým účastníkem rusko-turecké války (byl vyznamenán Řádem sv. Jiří) a tak je vyprávění realistické a historicky věrné. I když si nejsem jist, jestli by s tím Bulhaři souhlasili:

"Jak vidíte, je to pravý Bulhar. Hloupý, těžkopádný, miluje rakiji a nemůže vystát práci. Tak tedy, ein, zwei, drei; pane Ivančo Popove, nebylo by vám libo setřásti spánek s vašich nádherných očí?"

panwitz
31.03.2012 5 z 5

Má první kniha tohoto autora po které jsem byl naprosto ohromen. Dokonalá příběhová linie. Všem, kteří milují historii doporučuji.

Turecko carské Rusko Bulharsko

1936  100%Královna Tamara I