Valašská světice I.

Valašská světice I. https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/52073/valasska-svetice-i-52073.JPG 2 4 2

První svazek s podtitulem - Sny o štěstí Román z prostředí valašského podhůří sleduje životní cestu skromné horalské dívky, která obětuje svou velkou lásku ve prospěch sestry a celý svůj strastiplný život zasvětí práci pro rozkvět rodného Valašska.

MichalMartinka
30.03.2023 1 z 5

No. Když už jsem to začal číst, tak jsem si řekl, že to teda dočtu. Čekal jsem trochu něco jiného. Spíše historického. Ano děj se odehrává na Valašsku - na rožnovsku - mezi světovými válkami (kniha je psána roku 1931) a je znát, že autor místní tradice zná. Ovšem děj neskutečně brzdí ty dlouhé úvahy o ženství, filozofování o duši a štěstí. V půlce jsem byl přesvědčen, že dočtu a dost. Ale nakonec jsem sáhnul i po druhém díle. Spisovatel se snaží o ženský/dívčí román a no...nejde mu to. Nebýt toho mnohdy ujetého hloubání, tak se to dá i snáze číst.

maryzka
13.12.2013 1 z 5

Hrůza čtení, nevím, zda budu mít nervy na další díly. Jestli to má být pokus spisovatele o ženský román červené knihovny, nebo o psychologický ženský román tak to je v 21. století pořádný nápor na nervy. To spisovatelka Karolina Světla je snad lepší s porušením mravního kodexu než tento autor. Radši od tohoto autora budu číst romány z Ostravska než jeho pokusy o ženský román.

František Sokol Tůma
česká, 1855 - 1925
1934  76%Na kresách I.
1935  80%V záři milionů
1948  35%Valašská světice I.
1929  20%Hyeny
1932  72%Celibát: Díl první