Valard & vejce na draka

Převážně nevážná fantasy, kořeněná přirozeně nadpřirozenými bytostmi, krví, chtíčem a halucinogeny.

Prvotina libeňského kováře, Jana M. Horna, popisuje pouť Valarda a jeho drakonického přítele, z bodu A do bodu B, zatímco vnáší do žánru humor, absurdno a moment překvapení.

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/416969/big_valard-a-vejce-na-draka-jgs-416969.jpg 4.554

Kniha Valard & vejce na draka

Terva

„Končím.
Na tohle nemám.
Seru na vás!
Všichni jste kreténi!
Já chci na dovolenou...“

Dlouho jsem tuto knihu odstrkoval a odsouval do pozadí. Až teď jsem se k ní konečně dočkal. A jsem spokojen. Při čtení jsem se usmíval jako sluníčko a užíval si Valardovu geniální jednoduchost. Navíc se mi líbilo, že kovář z Libně do svého příběhu nechal promlouvat skoro všechno a všechny. A tak nebyl problém začít kapitolu monologem sluníčka, trávy nebo hromádky popela s ušima.

Citát: Snad nikdo jiný v celé mé zemi nedokáže můj titul tak hezky foneticky vyzvracet jako ty.

A jak to tak bývá, každý správný příběh musí skončit epickou bitvou, kdy vyčerpaný hlavní hrdina musí statečně čelit nerovné přesile. Navíc mu krutě do zad pálí slunce, tráva šumí a na hromadu popela někdo močí. Jen ten elf měl trochu smůlu. Ano, přesně tak, elf přeci musí být v každém pořádném fantasy příběhu. Ani tady tudýž nechybí. Ale jak jsem napsal – měl smůlu. A to ten vůl, tedy elf, čekal pět dní, než mu pan spisovatel dovolil vstoupit do příběhu....

Malá ochutnávka:
Sluníčko se vesele koulelo po obloze, a kdyby nebylo zřejmé, že je to nesmysl, zdálo by se, že si to jak se patří užívá. Poslední zenit už byl pryč, ale do večera zbývalo stále dost času.
Stéle dost času se tady nahoře vyblbnout, pomyslelo si.

Je to psané odlehčeně a s humorem. Dokonce hlavní hrdina pije pivo – fakt nekecám. Drak je taky trochu divný. Hodně přes sex. A jeho vejce je vlastně hybnou silou tohoto příběhu. Protože kdyby si nesmočil, nemusel taky vůbec tento příběh vzniknout. Protože to jeho vejce je opravdu na draka a ještě ke všemu se z něho něco vylíhlo. Takže karty byly rozdány, sluníčko nám to okomentovalo, naštvalo se, začalo pršet a pak si všichni zašuk.... zašli na pivo.
( Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡ )

Citát: Ty vole bože, co budeme dělat?

Eawee

Kniha je vtipná, zábavná a má své osobité kouzlo.
Párkrát jsem knihu odložila, ale vždy jsem se k ní vrátila, jelikož touha jí dočíst byla silnější. A udělala jsem správně.
Pokud jde o žánr nejvíce se mi líbilo propojení pohádkového děje a řecké mytologie. Někdy mi připadala kniha trošku chaotická díky prolínání mnoha dějových linií najednou, ale člověk se rychle zorientuje.
Autorův humor mi sedí a už se nemohu dočkat pokračování.
Nemohu jinak než doporučit

GošaGoša

Z této knihy mám poněkud rozporuplné dojmy. Netradiční pojetí, pohádky, mytologie, středověk a současnost pohromodě a s vtipem od začátku do konce. V tom asi spočívá to mé ALE... Kdyby pejsek a kočička psali fantasy, vypadala by takto? Asi ano. K tomu vypravěč, který převzal velení a vstupuje do děje jako Z. Svěrák v pohádce Tři bratři. Když si postavy jsou vědomy, že jsou jen figurky, tak čtenář si je taky vědom, že je jen čtenář. Styl použitého humoru mi je sice blízký, jenže nezapadá do středověkého, pohádkového světa. Prim držel Valard a drak, ne Valard a vejce.
Nemůžu říct, že jsem nebyla varována. Zadní obálku jsem si přečetla před přečtením knihy. I Tak je to jedna z těch lepších knihy, co jsem nedávno četla. Ilustrace se povedly!

Arjan

Moc povedená fantasy kniha, autor má výborný smysl pro humor a u knihy jsem se několikrát na hlas zasmál.
Takových by mohlo v Česku vznikat více, nebaví mně jak se Češi nutně snaží psát fantasy ve stylu zahraničí, tato byla psaná svým vlastním stylem a byla výborná!

adevr

Bavil jsem se, a na knize byla znát že autora psaní také bavilo. Prostě, moc fajn fantasy jednohubka, plná originálního humoru.

katerina5544

Úžasné,vtipné, originální :) těším se na další díl! Doporučuji!

pavel8688
09.11.2020

Zhltnuto za večer a je to jízda:) Je vidět, že autor ji psal pro radost a je v rámci příběhu o čem přemýšlet. Povedené ilustrace včetně návodu na praní :)

witko
19.09.2020

Jsem rád že jsem tuto knihu potkal. Zatím úplně jiná než zbytek fantasy. Moc dobře jsem se při čtení bavil.