Vajíčko

Vajíčko https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/94239/vajicko-94239.jpg 4 62 12

Obsah: Vajíčko - Polívka čili Kolaborace - No dovolte - Romeo - Lébl - Zmizel jako cukrář - To - Bysta - Rota, plakať! - Co je lepší? - Dvacáté století - Vajíčko - Cigareta Díra - Díra - Osud - Démon - Přivezou nám ji na Silvestra (druhé, upravené vydání)

Cortegos
10.11.2020 3 z 5

Příliš mě povídky nezaujaly. Kvalitní jistě jsou. Míšení absurdity, tragiky a něžnosti jistým způsobem funguje. Dílo není úplně jednotné. Možná se můj pohled na něj časem změní.

madem
21.02.2020 3 z 5

Za povídky z protektorátu a koncentračních táborů bych dala 5 hvězdiček. Ale dvě torza z poválečných dob táhnou knihu dolů.

Slůník
16.11.2019 5 z 5

Taky až na VŠ a taky ohromný zážitek!

SSTknihy
18.10.2018 4 z 5

Krátké povídky, do kterých se vešel celý život. Lehké až anekdotické podání, završené výraznou pointou jen umocňuje sílu příběhů, zaměřených na tragiku a křehkost lidských životů, nadějí a lásek.

los
06.08.2018 5 z 5

skvělý vypravěč

000nugatovej
12.05.2018 3 z 5

Tutulní povídka, které je všeobecně známá i díky tomu, že se dostala do několika čítanek, je vynikající. Další mají různou úroveň. Spojuje je lidština (nejen v příbězích, ale i v autorském jazyku), která mi připadá být typickým znakem Aškenazyho próz. Přívětivé čtení.

aktijnov
05.01.2018 4 z 5

První část knihy (mám 2. vydání) byla dojemná, smutná... Ta druhá (z období po válce) si mi už nelíbila.

martina.culik
30.05.2017 5 z 5

Je to jedna z mých nejoblíbenějších knih od L. Aškenázyho.

vejik
01.05.2017 5 z 5

Ač je knížka velmi útlá, je plná nádherných lidských příběhů, které dojmou a pobaví zároveň.

Terry11
19.05.2016 5 z 5

Zvlášť titulní povídka je nádherná. Pokaždé smekám před úsporným stylem autora, jak umi dojmout, aniž by potřeboval patetická slova.

fagotistka
14.12.2013 5 z 5

Jedna z mých oblíbených knih. Autor něžně a dojemně popisuje svět takový, jak ho vidí. A mezi řádky svých jemných a krátkých příběhů čtenáři vždy jen tak, mimochodem předhodí či nastíní nějakou hlubokou pravdu či myšlenku. Kniha je plná úžasných metafor, vždycky si v ní najdu něco nového...

VendyM
22.04.2012 1 z 5

Tato kniha mě moc nenadchla, nečetlo se mi ji dobře.