Vajíčko

Vydáno, Československý spisovatel

Kniha Vajíčko

SSTknihy
18.10.2018

Krátké povídky, do kterých se vešel celý život. Lehké až anekdotické podání, završené výraznou pointou jen umocňuje sílu příběhů, zaměřených na tragiku a křehkost lidských životů, nadějí a lásek.

los
06.08.2018

skvělý vypravěč

000nugatovej
12.05.2018

Tutulní povídka, které je všeobecně známá i díky tomu, že se dostala do několika čítanek, je vynikající. Další mají různou úroveň. Spojuje je lidština (nejen v příbězích, ale i v autorském jazyku), která mi připadá být typickým znakem Aškenazyho próz. Přívětivé čtení.

aktijnov
05.01.2018

První část knihy (mám 2. vydání) byla dojemná, smutná... Ta druhá (z období po válce) si mi už nelíbila.

martina.culik
30.05.2017

Je to jedna z mých nejoblíbenějších knih od L. Aškenázyho.

vejik
01.05.2017

Ač je knížka velmi útlá, je plná nádherných lidských příběhů, které dojmou a pobaví zároveň.

Terry11
19.05.2016

Zvlášť titulní povídka je nádherná. Pokaždé smekám před úsporným stylem autora, jak umi dojmout, aniž by potřeboval patetická slova.

fagotistka
14.12.2013

Jedna z mých oblíbených knih. Autor něžně a dojemně popisuje svět takový, jak ho vidí. A mezi řádky svých jemných a krátkých příběhů čtenáři vždy jen tak, mimochodem předhodí či nastíní nějakou hlubokou pravdu či myšlenku. Kniha je plná úžasných metafor, vždycky si v ní najdu něco nového...