Vadná

Vadná https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/284598/mid_vadna-zrM-284598.jpg 4 259 89

Vadná / Chybná série

Celestine North má skvělý život. Je vzorná dcera i sestra, spolužáci i učitelé o ní mají jen dobré mínění a ona sama randí s okouzlujícím Artem Crevanem. Ale pak se Celestine dostane do situace, ve které musí udělat zásadní rozhodnutí. Poruší pravidla a nyní čelí důsledkům svého rozhodnutí. Mohla by být obviněna, odsouzena a označena jako VADNÁ. Ve svém dechberoucím debutu pro dospívající čtenáře líčí autorka několika bestsellerů společnost, pro kterou je na prvním místě dokonalost ve všech směrech a jakýkoli nedostatek či VADA jsou potrestány. A v této společnosti musí mladá dívka udělat rozhodnutí, které jí může stát vše...... celý text

Fantasy , Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , Omega

Flawed , 2016

Cometka
30.09.2019 5 z 5

Chtěla bych říct "no, páni, to byla jízda"! A byla, tři hodiny intenzivního čtení, protože to je tak napínavé, že knihu nelze odložit. A já děkuji kolegyni z práce, že mi ji zapůjčila, koupím si teď svojí :-) je to krásná knížka, přemýšlivá a pokud vyjde "konečně" druhý díl, tak se máme na co těšit! Rozhodně doporučuji přečíst, kniha si zaslouží víc jak 5 hvězd.

greetchen
30.08.2019 4 z 5

Po knize jsem sáhla ze zoufalosti: když na celé léto pražská knihovna zavírala a hrozilo, že nebude co číst, paběrkovala jsem v prázdných regálech a sáhla i po Vadné. Bez čtení anotace jsem z pohledu na titul čekala nějakou žertovnou ženskou literaturu. Chyba lávky. Ano, je to částečně dívčí románek, ale hlavně solidní dystopie, ta obálka knize zbytečně ubírá. Čtení mi přišlo příjemně vyvážené: dostatečně dobrodružné, tak akorát romantické, nutící k zamyšlení řešením morální čistoty a závaznosti společenského kodexu. S chutí sáhnu po pokračování.

Kami97
23.08.2019 5 z 5

Kdybych na knihu neslyšela pěkné ohlasy, tak by mě minula obloukem. Už ta obálka je fakt děsná... když jsem ji viděla, tak mě napadlo, jestli to nebude komiks. Škoda. Přitom je kniha opravdu čtivá, rychle utíká a děj se mi taky moc líbil. V cejchovací místnosti mi bylo tak strašně moc líto Celestine. Doufám v dovydání druhého dílu, protože by to byla škoda nezjistit, jak příběh pokračuje.

zuzi509
05.08.2019 4 z 5

Kniha mě zaujala, ale ze začátku jsem jí nevěřila, protože jsem se nedokázala vžít do nového státního systému. Zkrátka mi přišel absurdní. Od začátku jsem věděla že hlavní hrdinka bude vadná, a to ještě ta nejhorší, bylo to prostě jasné. Bylo tam spousta adrenalinových situací, které mě opravdu táhli v jednom kuse do děje. Bohužel co mě mrzelo bylo to že jsem se nezžila s hlavní hrdinkou. Konec mě velice zklamal, tak celou knihu se tam něco řeší, celou knihu čekám na na vysvětlení na velkolepý konec a .........nic.

Charmedka
14.07.2019 4 z 5

Kniha se četla výborně, psát čtivě Cecelia Ahern rozhodně umí, o tom jsem se už dávno přesvědčila a nezklamala. Vadná je tématicky úplně jiný žánr, než co obvykle píše a změna se povedla.

Příběh je originální, zajímavý, výborně napsaný a já se nemůžu dočkat, až se pustím do pokračování.

Cleo De Nile
06.06.2019 5 z 5

Naprosto souhlasím s předešlými recenzemi, vystihli to přesně. Za sebe musím dodat, že by si za tohle měli v nakladatelství Omega nafackovat. Vzít dystopii z velkým potenciálem, napsat k ní anotaci tak, aby to působilo jako průměrný román o chuděrce z vyšší vrstvy, která začne vystrkovat růžky, dát tomu ohavnou obálku, aby to lidi ještě víc odpudilo, věnovat asi tak nula korun na propagaci a slíbit vydání druhého dílu na rok 2017 (ještě nevyšel), to je opravdu umění. Škoda, je to ta nejlepší dystopii, jakou jsem kdy četla. Promiňte, Hunger Games.

karolina0346
19.03.2019 5 z 5

Zavřela jsem knihu a zůstala jsem strnulá s otevřenou pusou.
Takové knihy mám nejradši!
Příběh má sílu. Neuvěřitelný, ale až moc pravděpodobný. A to je děsivé.

Sajmonik
13.03.2019 5 z 5

Zajímavý děj, dosti k zamyšlení. Zachovala se správně a byla odsouzená, díky lidem, kteří věřili, že to správně není.

oblakaknih
12.02.2019 4 z 5

Super kniha. Originální příběh. Konec mě trošku zklamal.

certik003
02.11.2018 5 z 5

Celestine se díky tomu, že se zachovala lidsky a soucitně ocitne v situaci, kdy je považována za vadnou. Moc se mi líbil její psychologický vývoj, popis jejich pocitů, když se k ní okolí chová jako k vyvrheli. Přestože je knížka určená mládeži, rozhodně bych ji doporučila i dospělým. Je v ní spousta věcí k zamyšlení.

Aquagirl
06.10.2018 5 z 5

Knížka, u které mrazí. V některých pasážích se mi až chtělo brečet bezmocí. Dlouho po přečtení jsem na ten příběh musela myslet a zkoušela si představit, co kdyby se něco podobného opravdu jednou stalo... Těším se na druhý díl, který by (snad!) měl vyjít začátkem nového roku.

Ďumbierka
27.09.2018 5 z 5

Nepovedala by som, že z mojej čitateľskej krízy ma dostane nejaká YA kniha. Ale toto nebola len taká hocijaká YAdultovka. Zaujala ma najskôr svojou obálkou hneď prvý deň v práci po dovolenke a potom som si všimla kto je jej autorkou, pridala sa k tomu anotácia a bolo rozhodnuté, jednoducho som bola zvedavá. Potrebovala som niečo na odľahčenie, po stále nedočítanej Anne Karenine, niečo, kde sa stále niečo deje a keď mi aj hlavná hrdinka zostala veľmi sympatická, šlo to samo. Nevedela som sa od nej odtrhnúť a už aj chcem pokračovanie (to by malo byť ešte tento rok, jupí)!! Páčilo sa mi tam všetko. Síce ja asi tuším kde je “ TO TAJOMSTVO” , ale to mi dojem z knihy nekazí = holt, veľa prečítaných a vyriešených detektívok a thrillerov, ale vždy sa môžem aj mýliť ;) . Svet v knihe nie je nijaká spustošená krajina a mne sa páči ako si to pani autorka všetko vymyslela a dá sa povedať, že “zasadila” celý Spolok s ich vyznaním a názormi do dnešnej doby. Nenudila som sa ani chvíľu, bola som stále v napätí a všetko som prežívala s hlavnou hrdinkou. Skvelo som si oddýchla!

bee88maja
28.07.2018 5 z 5

Ve světe, kde je dokonalost na prvním místě a jakákoliv vada je tvrdě potrestána, je docela těžké žít...

Při čtení téhle knihy, se mi v žilách bouřila krev, a chtělo se mi křičet. Mít soucit a lítost je slabost, a není to dokonalé, je to vadné. Díky bohu za to, že jsem V-A-D-N-Á !!! :)

micha-ella
09.07.2018 3 z 5

Dobrý námět, ale jeho zpracování je vyloženě pro mládež a to mi nevyhovovalo.

Terka357
06.07.2018

Tak tohle byla pecka! Knihu jsem přečetla za dva dny, což je u mě velmi ojedinělá událost, a absolutně netuším, co budu dělat do listopadu, kdy má vyjít druhý díl.
Kniha mi lehce připomínala jiné sci-fi příběhy (Divergence, Hunger games, náznaky Netvora), ale měla v sobě i jistou originalitu, čímž byla o 100% lepší.
Hodně se mi líbila přítomnost morálních dilemat, ve kterých proti sobě stál boj za lidská práva a touha jít s davem a žít pohodlný život.
Hlavní hrdinka v průběhu knihy prošla velkou změnou k lepšímu, takže zatímco na začátku mi připadala nafoukaná a snobská, na konci byla bojeschopná, odvážná, přiměřeně citlivá a (hlavně) zamilovaná do správného člověka.
Doporučuji všema deseti. :)

marara
05.07.2018 4 z 5

Velmi dobře se to četlo, nemohla jsem se odtrhnout. Téma bylo sice kombinací Hunger Games a Divergence, ale zase ztvárněné z jiného pohledu. Průměrná holka, která usiluje o to, aby byla průměrná, žije si svůj velmi pohodlný život s nalinkovanou budoucností, je postavena před dilema, jestli se toho všeho vzdát pro soucit s druhými, pravdu a čisté svědomí. Každý jí radí něco jiného, až si nakonec uvědomí, že poslechnout může jen sama sebe.

baru_lienka
28.05.2018 5 z 5

Sám o sobě nápad trestat lidi za velké morální přestupky se mi celkem zamlouvá- v knize je to, jak to antiutopií bývá, samozřejmě kapánek přehnané, ale myslím, že by se tahle myšlenka mohla začít uplatňovat v politice :D
Kniha je napínavá a domnívám se, že sama bych se v mnoha situacích zachovala stejně jako Celestine. Už se třesu na další díl!

E.lisabeth
16.03.2018 4 z 5

Hodne ctiva kniha se zajimavou myslenkou. U spousty casti knihy jsem se vztekala, nad nespravedlnostmi, ktere v tomto state vladnou. Za lez jste vadni a vypali vam znacku na jazyk...a co ti novinari co vypousteli lzi? Tem nikdo nic neudelal. A stejne to nedopada jinak nez tak, ze alibismus svetem vladne. Libilo se mi, ze kapitoly knihy byli kratke, aspon jsem mohla cist bez obav v kazdou moznou chvilku. Na knihu je treba pohlizet tak, ze je psana aby byla videt ta absurdnost provineni, to ze v dnesni dobe se za ,,malickosti'' plati a z vetsich problemu se da snadno vyvleknout, pokud mate penize a moc.

Siwan
01.03.2018 5 z 5

Přečteno za jeden den, opravdu velmi čtivé. Má to být literatura pro mládež, ale musím říct, že je to napsané fakt dobře. Poměrně dlouho trvá než se tam objeví jisté prvky upozorňující na to, že cílovka bude mladší generace. Hlavně pocity a charakter hlavní hrdinky jsou dobře rozpracované. Myslím, že neurazí ani starší čtenáře. Osobně si myslím, že to téma je tak nadčasové, že by to měla být povinná literatura.
Námět s Vadnými taky zajímavý. Hodně dobře vykreslená atmosféra toho, že "co se nás netýká, to neřešíme".
Osobně bych uvítala, kdyby to nemělo víc dílů a byl to klidně trošku delší jeden román. Ale jinak za mě supr.
PS. Ta obálka absolutně nevystihuje náladu knihy. Ten kdo ji dělal, to snad ani nečetl. Děsný.

mauglie
09.01.2018 4 z 5

Rozhodně už nejsem cílovka. Ale i tak se mi to docela dobře a rychle četlo. Přesněji přečteno ve třech dnech. Neotřelý příběh, neuhybajicí dějová linka, jednodušší emoce a soucit s vadnými, to mě nutilo číst dál a dál. Myslím, že je škoda, že nebylo z příběhu vytřískáno víc, rozhodně by to šlo. Hodně věcí v knížce už bylo přes čáru a nešlo mi to do hlavy. Obal naprostá katastrofa, taková docela zajímavá knížka by si zasloužila něco trochu temnějšího a obličej na obalu by mohl mít aspoň vidět jeden cejch! Ale jinak se těším na další díl!