Vadí vám chaos v mojí hlavě?

Narodil se jako Steven Victor Tallarico 26. března 1948 v Yonkers ve státě New York a dnes ho celý svět zná pod jménem STEVEN TYLER. Je legendární skladatel a textař a současně také zpěvák Aerosmith, nejslavnější rokenrolové kapely Ameriky...

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/357499/vadi-vam-chaos-v-moji-hlave-JFc-357499.jpg 4.440
Literatura naučná, Biografie a memoáry, Umění
Vydáno, BB art

Does the noise in my head bother you?, 2011

Kniha Vadí vám chaos v mojí hlavě?

pepa4081

Předem se velmi omlouvám všem fanouškům Aerosmith. Zdůrazňuji, že nehodnotím skupinu, ale knihu, kterou jsem dostal jako dárek. I když rock (a především heavy metal) je můj nejoblíbenější hudební žánr, kapela Aerosmith (stejně jako jeden z jejich velkých vzorů Rolling Stones) mne nikdy neoslovila. Čekal jsem alespoň, že naleznu nějaké zajímavosti o rockové scéně všeobecně, těch je zde však pomálu. Namísto toho autor jen dokola popisuje své drogové a sexuální zážitky. Chvílemi se mi zdálo, že jde spíš o feťácké, než hudební paměti. U knihy jsem se dost nudil a je to jedna z mála, kterou jsem dočetl jen do poloviny.

Vendulik
05.12.2020

Moje první kniha, kterou napsal sám umělec. A byla parádní. Malinko jsem se ztrácela a některé pasáže byli nudné. Ale nebyly to dohady co by kdyby.

MartyManCZ
19.07.2020

Miluju Aerosmith, takže tohle byla nutnost si přečíst. Nakonec v LK za 39 vočí, kauf století. Vadí Vám chaos v mojí hlavě? je výstižným názvem knihy, jelikož se tu skáče z jedné myšlenky na druhou a opět se vrací k té první a podobně, ale na to si zvyknete. Najdete tu full service o životě Stevena Tylera, hlavně skládání hudby, jak vznikala alba a písničky, a samozřejmě zákulisní informace a eskapády slavných feťáků. U podobných biografií si říkám, jak si ty lidi z toho mohou něco pamatovat? Ale i kdyby byla pravda jen půlka, je to hustý.
Pokud jste fanoušek Stevena a Aerosmith, tak chcete vědět víc a víc, ale kniha má svůj konec...k tomu mám největší výtku :)

nicolettkaa
22.06.2020

Musím říct, že tato kniha mi dala docela zabrat. Ani jsem ji nemohla číst v kuse a museli si ji "dávkovat". Asi mi vadilo, že je opravdu dost chaotická, ale to se dalo čekat. Divím se, že si Steven z těch let, kdy byl na drogách (a že jich bylo) vůbec něco pamatuje. Pokud máte rádi Aerosmith, autobiografie slavných a nejste zrovna puritáni, knížku si přečtěte.

DeepSea21
23.06.2019

Blázen.
Popisy stavů v léčebnách byly super.Řezal jsem se smíchy.

Horalka5
09.11.2015

Mírně egoistické, ale na druhou stranu velice čtivé.. Kniha je dle mého názoru dobře napsaná, ačkoliv se místy může zdát chaotická a také se v ní často nacházejí dost vulgární výrazy, ale to vše ke Stevenu Tylerovi asi prostě patří. Kniha je doplněná zajímavou fotogalerii :)

Rudykri
22.09.2015

Místy zbytečně rozvláčné povídání a neřízený proud myšlenek, slov i emocí. I když právě ta neřízenost a výstřednost dělají ze Stevena to, čím je. Daleko častěji však dílo poskytuje pohled do života člověka, který je tváří i mozkem zásadní kapely rockové historie. Za pozornost, určitě stojí popis toho, jak Steven s jednou ze svých prvních kapel nahrával ve studiu, kde pár měsíců před nimi nahrával samotný Jimi Hendrix (tak jsem se u knížky dlouho nezasmál) nebo komplikovaný vztah s ostatními členy kapely, především pak Joem Perrym.

Alseri
16.06.2013

Bála som sa príliš veľkého klišé (zavádzal ma aj názov knihy/fráza, ktorú Aerosmith tak s obľubou používali), ale Tyler píše ľahko a pútavo. Memoáre sa v spomienkach dotknú aj ikon ako Moondog, Janis Joplin, Jimi Hendrix či Led Zeppelin, prípadne kultúrno- spoločenských pojmov, akými bol napr. Woodstock. Nemusíte súhlasiť so všetkým názormi pána (rodným menom) Tallarica, ale ako kamienok do mozaiky histórie rocku je to dobrý úlovok. Nakoniec tiež čitateľ príde takmer bezplatne k receptu ku sláve. Ani stárnucí rocker ju však nezískal zadarmo.