Václav Havel - životopis

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Eda Kriseová vypráví o životě Václava Havla tak přirozeně a přístupně, jako se v ustáleném kruhu známých mluví o dobrých přátelích. Výrazné epizody přibližují čtenářům Havlovy osudy a zároveň zdroje, za kterých rostl jeho charakter a názory. Bezprostřední, živý účin autorčina podání je znásoben desítkami fotografií z rodinného alba a dalšími působivými záběry z Havlova života....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13626/vaclav-havel-zivotopis-13626.jpg 3.223
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Václav Havel - životopis

jaroiva
11.01.2021

Václava Havla jsem měla ráda, uznávám ho jako velkou osobnost, ale že bych ho zrovna chtěla nechat svatořečit, to asi ne. V tom se asi liším od autorky. Tak jednostranně napsaný životopis jsem ještě nečetla. A to mi připadalo, že Kosatíkův Emil Bežec je popsán jako příliš dokonalý. Za Havlem podle tohoto životopisu zaostává v dokonalosti o několik koňských délek.
Jistě znáte hlášky lidí, kteří říkají, že "za komunistů bylo lépe". Vezmu-li toto tvrzení, pak životopis, který nám autorka předkládá, je druhý extrém, zdá se.
Nakonec jsem se dočkala skoro očekávaného návrhu na svatořečení, když autorka píše, že "někdy mi připomíná Mojžíše..."
Jestli si chcete nechat zprotivit Václava Havla, směle se pusťte do čtení.

Wasylka79
27.06.2020

Mám spoustu knih o V.Havlovi a tahle je zatím ta nejlepší,občas se i pobavíte co vše bylo možné a normální.Doporučuji.


martunka
19.10.2018

Pro mě je to určitě kniha, která se mi dobře četla. Líbí se mi styl vyprávění a určitě se autorce povedlo vtáhnout mě do děje.

anntine
27.10.2016

Nejedná se o obyčejný suchý životopis, u kterého by se člověk nudil a zíval. V knížce je popsán život Václava Havla zblízka a v dobrém světle. Autorka popisuje jednotlivé kapitoly Havlova života, jednak ty, u kterých sama osobně nebyla, ale také ty, kterých se účastnila. Příběh se zdá být velice bohatý, občas jsou někde zahrnuty i vtipné scény, například, jak esenbáci pronásledovali Václava Havla na každém kroku. Knihu určitě doporučuji, nebudete se nudit.

dalia1769
26.06.2015

Nejde o klasický životopis, ale spíše o vzpomínky Havlovy blízké kamarádky a spolupracovnice. To je pozitivní v tom, že jde o svědectví přímého účastníka událostí a čtenář se dozví řadu informací "ze zákulisí". Zároveň v tom však vidím i nevýhodu, pokud bychom hledali objektivní zhodnocení dané osobnosti. Kniha je v tomto velmi jednostranná, autorka je zkrátka Havlovou jednoznačnou obdivovatelkou a kniha je tak psaná velmi subjektivně, nekriticky a emotivně. Ačkoliv si Havla v mnohém vážím, místy mi to připadalo přece jen už příliš.... Nezasvěcený čtenář by mohl získat dojem, že snad disidenti někde trpěli na mučidlech zcela bez své viny...