Vábení hor

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Možná, že jste hory viděli zatím jen ve filmu a vaším nejriskantnějším výstupem byl výstup na štafle při čištění oken, ale i v takovém případě se u této knihy nudit nebudete. Její autor, Jon Krakauer, je nejen uznávaným reportérem a novinářem, ale i aktivním horolezcem, který se účastnil mnoha náročných expedic a vysokohorských výstupů. Jeho líčení vlastního boje s běsnící bouří během sólového výstupu na jeden z nejobávanějších aljašských vrcholů, je až neuvěřitelně „reálné“. Nudit se ale čtenář nebude ani u ostatních příběhů. Krakauerova kniha reportáží jej spolehlivě vtáhne do bizarního světa ztřeštěných dobrodruhů, vrcholových sportovců, fanatiků a umíněnců všeho druhu, kteří však mají jedno společné – posedlost, s níž se derou k vrcholům. Horští velikáni si žijí vlastním životem – tak jako obávaná pákistánská K2, která za jediné strašlivé léto stačila zabít třináct nejzkušenějších horolezců světa – a přesto stále znovu vábí nové a nové vyzyvatele, nové hazardéry, nové pokořitele. Proč to dělají? Prostým rozumem se to zdá nepochopitelné, přesto však – po přečtení té to knihy – je možná budete chápat o malinko víc....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/98896/vabeni-hor-98896.jpg 421
Žánr:
Literatura světová, Cestopisy a místopisy, Sport

Vydáno: , Columbus (ČR)
Originální název:

Eiger Dreams, 1990


více info...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Vábení hor

Mycak
20.11.2015

Mělo to zůstat v časopisech. Jako kniha to není ke čtení.

yueh24
03.05.2015

Některé části jsou méně záživné, některé více záživné. V porovnání s Peklem místo nebe je toto dílo výrazně slabší... a v mnoha směrech již neaktuální.


Mánička178
05.09.2014

Upřímně řečeno, od Jona Krakauera se mi tato kniha líbila asi nejvíc (zejména když srovnám s Peklem blízko nebe).
V knize je několik Krakauerových nejlepších článků, jejichž obsahem jsou osudy různých dobrodruhů hledajících výzvy v tak extrémních odvětvích jako je např. lezení po zmrzlých vodopádech apod. Všechny příběhy mají spád, jsou zajímavé, plné adrenalinu a skvěle se čtou...
Pro milovníky extrémních sportů odehrávajích se na těch nejvyšších světových horách je tahle kniha hodná doporučení, to je bez debat :)

M.Zita
03.03.2013

Pěkná dobrodružná četba, která nechá čtenáře aby se ponořil do děje. V knize jsou velice zajímavé popisy různých horolezeckých výkonů a horolezců. Nepočítal jsem to, ale v knize je snad více příběhů, které končí neúspěšným výstupem a následným návratem domů. Autor nám v knize předkládá příběhy, které nejsou významné svým obrovským úspěchem, ale mají také co říci. Všechny příběhy nebyly stejně zajímavé, to je normální, pokud ale knihu hodnotím celkové je to perfektní, čtivá a vcelku i poučná kniha.