V zemi snů a bájí

V zemi snů a bájí https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/143372/v-zemi-snu-a-baji-143372.gif 3 4 1

Podtitul: Jak žily a nežily Češky v Indii Kniha V zemi snů a bájí se zakládá na skutečných osudech. Předlohy všech jejích postav někde žijí se svou minulostí i současností, se svými problémy a povahovými vlastnostmi.

Nofar197
07.10.2023 4 z 5

Indie - země překrásných staveb, jemných a pestrých látek, neuvěřitelné historie i voňavého koření. A v této neuvěřitelné zemi našly domov české ženy, jež spojily v dobách v svých vysokoškolských studii své životy s indickymi protějšky. Co ale věděly o Indii, jejich tradicích a tamní kultuře a mentalitě tak odlišné od evropských? Kolik z nich bylo skutečně spokojených a které čekalo těžké vystřízlivění? Absolventka matfyzu Květa, která v haidarabadskem mezidobí bojuje s předsudky vůči ženám v rodině muslimského manžela? Na či stranu se Rašíd postaví? Lída, pracovnice českého velvyslanectví, která složite hledá vztah k ovdovele tchyni. Najde ho? Učitelka Jana z horského města, která za sebou nechává v Dillí manžela - pseudoumelce Surese a snaží se vybudovat nový život pro sebe a dceru Urmilu? A co Sures, jež tají před svou rodinou českou manželku Alenu? Zajímavé životní příběhy, které stojí za přečtení.