V žáru léta

V žáru léta https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28514/bmid_v-zaru-leta-1QZ-28514.jpg 4 33 9

Napínavý kriminální příběh s psycholog. prvky je situovaný do prostředí amerického velkoměsta 70. let 20. století. Vypráví o dramatickém souboji novináře populárního deníku s masovým vrahem, veteránem z Vietnamu, který z touhy po slávě navázal s novinářem osobní kontakt a jeho prostřednictvím udržuje policii i obyvatele města v neustálém napětí. Pátrání po vrahovi a jeho dopadení je pro novináře prestižní záležitostí, která zasahuje i do jeho osobního života. Při této příležitosti se autor nad rámec žánru zamýšlí nad problémy novinářské etiky i nad stále aktuálním problémem, kterým je pro Američany účast ve vietnamské válce.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Naše vojsko

In the Heat of Summer , 1982

kamilk
01.11.2021 5 z 5

Príjemne gradujúci thriller, ktorý vás udrží v napätí až do konca. Psychologický presah do otázok nezmyselnosti vojny vo Vietname alebo novinárskej etiky len jemne okoreňuje dobre vystavaný, uveriteľný a pútavo rozvíjaný príbeh hry na mačku a myš. 90%

Hobo
10.01.2021 3 z 5

Takové detektivky mám rád. Děj se postupně rozvíjí bez nějakých komplikací a do poslední chvíle nevíte závěr.

Pavelpi
30.11.2019 3 z 5

Detektivka je celkem slušná.Takový dobrý průměr.Tenhle styl mi ale moc nesedí.

Medunkavera
11.09.2018 5 z 5

Dobrá detektivka. Napínavá. Četla jsem ji v jednom kuse. Dokoncevevlakuiautobuse.
(Nechápu, proč mi to takhle vyšlo. Myslím ty mezery. Když dám Úprava komentáře, tak tam je to v pořádku.)

rengers
10.08.2015 5 z 5

Velmi dobré čtení, líbí se mi že příběh není ani moc dlouhý ani moc krátký, prostě tak akorát. Je napínavý a trochu psychologický. Doporučuji všem kteří mají rádi toho autora, některé možná odradí že je to jeho prvotina.

jarin58
17.10.2014 5 z 5

Škoda,přidal bych další dvě hvězdy.Vynikající čtení.

kneslova
29.07.2013 3 z 5

Průměrná detektivka, na léto dobrá, nijak zvlášť mě nezaujala

Knišíl
08.04.2013 4 z 5

Skutečně výborný thriller (v žádném případě, bych knihu neřadil mezi detektivky, ale jedná se opravdu o velmi dobře napsanou knihu s některýma mistrně napsanými pasáži).

venda02
03.04.2013 5 z 5

Moje první detektivka ,kterou jsem přečetl a hned zásah do černého. Příběh se mi líbil a knihu jsem přečetl velice rychle ,i když nejsem na detektivky. Takto napsanou detektivku můžu. Zkusím i něco jiného od Katzenbacha a uvidíme. Jinak vřele doporučuji.