V žáru lásky

V žáru lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1307/bmid_v-zaru-lasky-UOw-1307.jpg 4 212 45

Po několika letech strávených v cizině vrací se k loži těžce nemocného otce krásná Schyler. Vrací se i proto, aby se konečně zbavila tíživých pout minulosti, které ji svazují a nedovolují jí začít žít vlastním nezávislým životem. Především musí vyřešit svůj vztah ke Kenu Howellovi, muži, kterého vroucně milovala, s nímž plánovala společnou cestu životem, na kterou však Ken vykročil s její sestrou. Má jediné přání - vypátrat, co před lety způsobilo, že si přestali rozumět s otcem, a pokusit se obnovit krásný vztah, který mezi nimi byl. A protože ví, jak otci záleží na rodinném podniku a nádherném domu, pouští se do boje o jejich záchranu. Přitom potkává muže, který jí pomůže odkrýt nejedno tajemství. Dramatický příběh plný nečekaných zvratů je zasazen do rozpáleného jižanského města, které si žije svým poklidným životem, pod jehož povrchem se však tají lidské osudy plné vášní, bolesti, strastí, nenávisti a krutosti, ale i hluboké a vroucí lásky.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

Slow heat in heaven , 1988

BARBARRKA
19.05.2023 1 z 5

Jestli ještě jednou uvidím slovní spojení "eroticky přitažlivé chlupy na mužné hrudi" začnu asi nahlas .... protestovat. Nicméně jsem knihu dočetla v jakémsi záchvatu masochismu a už nikdy více. O mě se sice říká, že bych v nouzi přelouskala i telefonní seznam, ale ten má více logiky pod jedním písmenem, než tohle na 462 stránkách.

Ulrika
10.04.2023 5 z 5

Mám prostě knihy SB ráda a i když toto je hodně červená knihovna, rada se ke knize budu vracet

lendinka.k
13.03.2023 4 z 5

I když mě Sandra baví a většina jejích knih s detektivní zápletkou má skvělý styl a dobře se čte, tak tady jsem se dost zklamala. Nechápu hlavní hrdinku, jak se mohla zamilovat do takovýho hajzla... Po tom všem, jak jí ubližoval (nemyslím samozřejmě fyzicky, ale duševně), bych ho už dávno poslala někam. Ten člověk mi byl až tak nesympatický, že jsem jen čekala, kdy ho už konečně definitivně odkopne. Takže tohle mi přišlo spíše jako nějaká její obsese. Prostě posedlost někým, aniž by to mělo reálný základ. Ale že chtěla zachránit firmu, to jsem jí věřila, i jsem jí fandila, aby to přes všechny překážky dokázala. Je vidět, že knihy této autorky u mě vzbuzují emoce, ať už kladné nebo záporné, a to je u knížek to hlavní...

uzivatel4895
04.01.2022

kniha ma nebavila. preskakovala som strany, ten opis sexuálnej scény je však zapamätatelný, no, hmmm nič príjemného podľa mňa

lusitta05
11.03.2021 4 z 5

Pekné, napínavé a romantické. Cash mi síce išiel trochu na nervy,aj Schyler bola hrozne tvrdohlavá,ale ako celok to bolo dobré.

alekis
28.11.2020 5 z 5

Milá Sandro,
doufám, že za pomoci překladače nahlížíš sem do DK a čteš si komentáře k tvým knihám. Pokud ne, měla bys.
Přečetla jsem další tvůj román (jehož originální název je změněný a dost děsný) a po překročení pár oslích můstků opět hodnotím vysoko. Přiznávám, mně osobně se moc líbí chlupatí muži, tudíž kvituji s povděkem, že se vyskytují v každé (zatím mnou přečtené) tvé knize, a to, že dneska holky ze sebe dělají malé holčičky za pomoci značkových holítek, prosím tě, neřeš, příroda přece měla důvod, když lidem dala ochlupení...
Nevím, zda zase někomu nezvednu tlak a že opět nenabonzuje SPOILER, když podstrčím jednu informaci a zároveň pochvalu: moc, fakt moc se mi líbilo zasazení děje do Louisiany!
Na závěr musím konstatovat, že přes menší výhrady mě tvoje knihy pořád velmi baví a hodlám je číst nadále, byť mám vůči sobě výhrady: "hodnotnější" literaturu jsem prakticky odsunula. Ó, jaká ostuda! Jak nízká úroveň! Jenže, abys pochopila tu špetku ironie - píšeš zkrátka dobře!
Je takové nechutné období, pozdní podzim, či raná zima, sychravo a tma, a navíc, což je ti asi známo, je tu ta celosvětová pandemie... V této trochu depresivní době mi prostě tvoje romány jaksi víc sedí. Ale netěš se! Vrátím se, časem, i k jiným žánrům... Určitě. Jenže ty tvoje dramatické romance se tak dobře čtou...
Měj se, a hlavně piš! Piš dál, bavíš nejenom mě! :-)

adrianna0305
11.06.2020 5 z 5

Předběžně hlásím, že je to zatím nejlepší kniha od S.B. (ještě pár kousků musím přečíst). Všechny postavy byly takové drzé, podlé či různě zákeřné, nikdo nebyl vyložená bačkora :-) I ta romantická linka hlavních hrdinů byla taková syrová, tím to získalo asi to kouzlo.

petraj30
03.01.2020 3 z 5

Příběh byl čtivý, místy napínavý a jako celek taky působil dobře, ale něco mi tam prostě vadilo. O negativních postavách se nebudu vyjadřovat, protože si každý udělá stejný obrázek a ten zbytek...?
Cash na mě taky nepůsobil kdoví jak světově a ta jeho pověst milovníka...asi bych ten vztah brala s rezervou. Schyler , jak už bylo řečeno, se chovala jako neřízená střela a nemyslela na budoucnost a následky.
SPOILER:
Cottonovi jsem vůbec nerozuměla - celých 6 let mlčel a nechal si zkrachovat podnik, jen přihlížel jak se mu rozpadá svět. Vůbec nevím na co tak dlouho čekal. Záměr jsem nepochopila a zkazilo mi to dojem celé knížky.
Četla jsem od spisovatelky i lepší knihy, ale žádná katastrofa to taky nebyla 70%

smardice
23.11.2019 4 z 5

Kniha pro mě byla čtivá, obsahovala nejen romantiku, ale i něco z detektivky a bavila mě.

orinka3
29.06.2019 1 z 5

Ne. Prostě nevěřím, že to autorka nemyslila jako parodii. Nebo je to zlomyslnost překladatele? Každopádně jde o knihu, ve které je všecko špatně. Postavy i děj. Škoda - to prostředí močálů v okolí Louisiany a postava míšence Cashe měly mocný potenciál dobrodružných zážitků. Ale Sandra B. to holt celé zvrtala. Cash byl strašně mužný, všeho schopný, neodolatelný, chlupatý a zlobivý dřevorubec všeuměl. Legendární hřebec. Léčitel. Uměl snad i na housle hrát! (Nebo je aspoň spravit kočičím střívkem). Ad ty jeho a její chlupy - autorka psala v době, kdy byly ještě běžné a nebylo zvykem vyholovat si tělo od hlavy k patě. Od začátku taky bylo jasné, kdo ke komu patří a jak to nakonec dopadne. Nápad s chřestýšem v barelu byl jediný, který mi trochu spravil náladu. Hlavní hrdinka Schyler jednala neuvěřitelně impulsivně, hloupě a pokaždé, když si to měla vyžrat, objevil se zachránce Cash. A proč se s tím psaním vlastně zdržuju...bylo to tam pořád dokola, dialogy o ničem, rádoby psychologizování. Do odpadu to nehodím, v horku se to tak do půlky přežít dá. Kdyby vypadly rádoby milostné scény, které jsou tak humpolácky vykreslené s tak strašlivou a opakující se slovní zásobou, knize by to jenom prospělo. Br, tuhle autorku si dlouho z knihovny nedonesu.

Laf
22.06.2019 4 z 5

Výborná kniha, které nic nechybí, ani napínavý závěr. Za přečtení to rozhodně stálo :)

mariva
12.06.2019 5 z 5

Kniha mi trochu připomínala styl mé oblíbené Nory Roberts a proto se taky velmi dobře četla a jen nerada jsem ji odkládala. Napínavý děj až do konce, sice trochu předvídatelného, ale o nic míň dramatického.

mispulka00
04.04.2019 5 z 5

Super čtení :-)

pingu1
04.03.2019 3 z 5

Zase jedna z těch sladších, četla se celkem dobře, ale mám ráda ty akčnější ...

tess.de.veles
01.02.2019 odpad!

Pro mě zklamání. Dávám jednu hvězdičku, protože to je Sandra :-) Jinak je to asi nejslabší kniha, kterou jsem od Sandry četla. Vůbec mě kniha nebavila ....a Cash mi byl naprosto nesympatický.

deedulka
25.12.2018 3 z 5

Klasika od Sanry Brown - romantika, napětí, milenci a zloduši. Tentokrát z dřevařského prostředí. Kromě hlavních postav mají svou dějovou linku i vedlejší hrdinové a vše to do sebe krásně zapadá jak puzzle.

jankaander
11.09.2018 5 z 5

Super čtení

milena8281
02.04.2018 5 z 5

Vcelku příjemné čtení, bavilo mě to.

Prateri
20.02.2018 4 z 5

Poučení jsem nehledala, ani ho nečekala. Žáru lásky tam bylo dost, a aby to nebylo tak růžové, tak nenávist, žárlivost i podrazy tam měly své místo. Takže dobře za ten lásky žár. Knihy Sandry Brown čtu ráda, tak jí asi víc fandím. Na oddych dobrá kniha.

mona1
12.12.2017 5 z 5

Krásný romantický příběh s prvky detektivky, to je moje, to mám ráda a knihy od Sandry Brown jsou čím dál tím lepší.

Sandra Brown
americká, 1948