V údolí lišek

V údolí lišek https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/222585/bmid_v-udoli-lisek-JTK-222585.jpg 4 515 156

Co když tvůj únosce beze stopy zmizí a nikdo neví, kde jsi? Nádherný letní den, osamělé parkoviště uprostřed polí a luk. Vanessa Willardová čeká na svého muže, který se šel projít se psem. Ponořená do myšlenek si nevšimne auta, které se blíží. Když se jí zmocní nepříjemný pocit, je už pozdě. Objeví se neznámý člověk, přemůže ji, omámí a odvleče. Zavřenou v bedně, v níž je jen voda a jídlo na týden, ji ukryje v jeskyni. Avšak dřív, než pachatel stačí požadovat po jejím manželovi výkupné, je zatčen za jiný delikt. A unesenou ženu ponechá jejímu osudu...... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Ikar (ČR)

Im Tal des Fuchses , 2014

kalhojan
07.07.2017 2 z 5

Bohužel do detektivky či snad psychologického románu to má daleko. Červená knihovna. Dvě hvězdičky - jedna za námět, který se ale autorce nepovedlo zpracovat, druhá za to, že mě nenudila popisováním krajiny. Střídání ich a er formy celkovému dojmu jen přitížilo.

beruska
21.06.2017 4 z 5

Příběh není špatný, ale strašně zdlouhavý : ( ... Ke konci už jsem přeskakovala stránky, chtěla jsem vědět, jak vše dopadne..Kdyby nebyl příběh tolik roztahaný, dala bych plný počet hvězdiček..

willovw
07.06.2017 5 z 5

Velmi dobře napsané!!! Ještě pár dní po přečtení ve mě zanechávala různé pocity.

Veronika33
13.05.2017 5 z 5

Kniha sa mi páčila, až na pár chvíľ sa veľmi dobre a rýchlo čítala.
Ukončenie niektorých dejových liniek bolo prekvapujúce. Ocenila by som však, keby autorka napísala pasáž s pocitami, dejom o uväznenej žene z anotácie. Inak to bola napínavá kniha.
Od autorky som už čítala knihu Šmírák, ktorá bola skôr priemerná a svojím názvom a anotáciou zavádzajúca.

Klára2216
07.04.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila, nicméně její předchozí dvě knihy pro mě byly čtivější. Ale autorku mám ráda a s chutí přečtu všechny její knihy. Konec byl mírně předvídatelný ale celkově slušné čtení.

mrliš
20.03.2017 4 z 5

Hezky napsaná kniha. Příběh je povedený a závěrečný zvrat nečekaný. Některé popisy a kapitoly mohly být o něco kratší. Přišlo mi, že občas autorka zbytečně natahovala délku. Tím malinko příběhu ubližuje, ale vzhledem ke kvalitě se to dá přehlédnout. Vřele doporučuji.

MonikaV
04.03.2017 5 z 5

Perfektní. Úplně mě to uchvátilo. Doporučuji.

Miška.Miška
28.02.2017 4 z 5

Souhlasím s tím že anotace nemá s dějem nic společného, přesto si mi kniha líbila. Bylo to zajímavé i napínavé, četlo se to dobře. Konec ubíhal velmi rychle a opravdu jsem nečekala takové rozuzlení.

Aichah
23.02.2017 3 z 5

Ten konec měl spád, jinak mi to přišlo strašně dlouhé. V polovině jsme si říkala, "teprve polovina?"

Vladísek
24.01.2017 5 z 5

Skvělé čtení. Kniha se mi hodně líbila, děj byl napínavý, nenudila jsem se. Avšak je pravda, že podle anotace by se mohlo zdát, že zde bude více rozvedeno, jak unesená žena bojuje o přežití uzavřená v bedně kdesi v jeskyni. I přes tento nedostatek hodnotím knihu kladně.

TracyB
02.01.2017 5 z 5

Výborná kniha, řadím hned za Šmíráka a vedle Zapomenutého dítěte. Autorka umí vtáhnout do děje, nezbývá, než netrpělivě vyhlížet její další knihy.

Selinute
29.12.2016 5 z 5

Ano, tak toto se Charlotte Link opět hodně povedlo.
Vynikající psychologický román s detektivní zápletkou, který vám nedá vydechnou a který jen tak neodložíte. Tento napínavý, gradující a nepředvídatelný román jsem si opravdu užila a těším se na další setkání s autorkou...

konicekbily
25.12.2016 5 z 5

Nezbývá mi než se sklonit před tvůrčím nadáním autorky, výtečným stylem, přitom příběh je dokonale promyšlen, osudy zúčastněných navzájem protkány a vše do sebe zapadá. Prominu jí rozvláčný střed a trochu navíc i zbytečná závěrečná dramata.

zuzana2599
11.12.2016 4 z 5

Určitě dobrý thiller s detailně propracovanou zápletkou, velkým množstvím postav,
s postupně gradujícím napětím.
Ne vždy je ten, co vypadá navenek jako dokonalý a obětavý, takovým člověkem i ve skutečnosti. To je malé poučení vyplývající z příběhu...

HŠ
30.11.2016 3 z 5

Nemohla jsem se pořádně začíst, moc střídání postav, vyprávění pokaždé z jiného úhlu mě nenadchlo. A děkuji uživatelce MarieH za spoiler, díky tomu jsem to ani nemusela dočítat.

MarieH
20.11.2016 4 z 5

Perfektní psychologická detektivka, neotřelá zápletka a živě vykreslené postavy, hlavně Nora.
Myslím že třetí únos si mohla spisovatelka již odpustit a příběh by byl uvěřitelnější.
Za mne 4 hvězdičky !

Ben Nevis
17.10.2016 5 z 5

Jak to, že německá autorka zasadila svůj příběh do Walesu? Anglosaských reálií už je všude mraky. Přijde mi to jako lezení do zadku zahraničnímu nakladateli.

Je to povedená detektivka, kde se řeší hlavně různé charaktery, ale zároveň máme možnost dumat nad kriminálními záhadami.
Nad postavami často zůstává mozek stát, ale takoví lidé existují. Jsou ženy zachraňující kriminálníky a jsou nejlepší kamarádky, které vás vlastně nenávidí. A Ryan je vlastně dobrák od kosti, jenom občas udělá drobnou chybku. :-)

astroweb
19.09.2016 5 z 5

Třetí přečtená kniha od této autorky a líbí se mi čím dál víc. Žádné zbytečné popisy, i když kniha není nejtenčí, spisovatelka umí děj napsat poutavě a napínavě od začátku do konce.

Eremites
18.09.2016 3 z 5

Řemeslně dobře odvedená práce, autorka umí příběh postavit tak, aby byl hodně napínavý i čtivý. Nicméně mi chvílemi přišel už hodně překombinovaný a hned tři únosy žen najednou mi přijdou přece jen trochu moc.
Ovšem jako oddychové čtivo na propršený víkend je to docela fajn.

bosorka
18.09.2016 4 z 5

Četlo se to moc dobře. V rámci žánru povedený thriller, s propracovanými charaktery, zvlášť pak psychologie jednotlivých postav byla výborná, naprosto uvěřitelná. Sice jsem pachatele posléze odhalila, ale to ničemu nevadilo. Trošku slabší než Zapomenuté dítě, lepší než Šmírák.