V údolí lišek

V údolí lišek https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/222585/bmid_v-udoli-lisek-JTK-222585.jpg 4 515 156

Co když tvůj únosce beze stopy zmizí a nikdo neví, kde jsi? Nádherný letní den, osamělé parkoviště uprostřed polí a luk. Vanessa Willardová čeká na svého muže, který se šel projít se psem. Ponořená do myšlenek si nevšimne auta, které se blíží. Když se jí zmocní nepříjemný pocit, je už pozdě. Objeví se neznámý člověk, přemůže ji, omámí a odvleče. Zavřenou v bedně, v níž je jen voda a jídlo na týden, ji ukryje v jeskyni. Avšak dřív, než pachatel stačí požadovat po jejím manželovi výkupné, je zatčen za jiný delikt. A unesenou ženu ponechá jejímu osudu...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Im Tal des Fuchses , 2014

Rrrroumi
11.09.2019 5 z 5

Za mě asi nejlepší kniha od autorky.

martina8176
07.09.2019 2 z 5

Knihu mi strčila máma, zarytý milovník detektivek, ať si to přečtu. Krátká věta na obálce mě nadchla. Čekala jsem strhující zpracování detektivky z toho "druhého pohledu", tedy oběti, která bude bojovat o holý život, zatímco její únosce po dva roky sedí za katrem. Entuziasmus mě přešel hned po první kapitole. Zmínka o oběti únosu je jen na několika stránkách. Zbytek se věnuje zas a jenom únosci a příbuzným zmizelé. Děj ztratil spád. Zbytek knihy byl předvídatelný a upřímně mi spíš bylo permanentně líto Ryana, s jakou hysterkou musí žít.
Za mě ztráta času. Jsou rozhodně lepší knihy.

lištička123
13.08.2019 5 z 5

Knížka se mi líbila. Byla napínavá, čtivá,.... Od této autorky jsem jetě žádnou knihu nečetla, ale určitě to napravím.

iiiccc
29.07.2019 4 z 5

Trošku mě potrápilo přeskakování mezi dějovými liniemi jednotlivých postav, které bylo mírně roztržité a zároveň bylo některým postavám (zbytečně) dáno více prostoru než jiným. Průměrná zápletka s trochou jemně ostrého koření ve formě netypických psychologických profilů zúčastněných.

Ráčkajda
04.07.2019 4 z 5

Děj celkem pěkně plynul, četlo se to hezky, ale těšila jsem se na větší drama.

kahoma
23.04.2019

Moc pěkné, napínavé, velmi doporučuji. I když Šmírák se mi líbil více. Ale rozhodně si pořídím novou Link.

greetchen
02.04.2019 4 z 5

Příjemně mrazivá, čtivá kniha. Zvláštní forma klipovitě střídá postavy, kolem kterých se děj odehrává (a postupně proplétá a spojuje), což mě z počátku trochu rušilo, ale v druhé půli knihy do neuvěřitelně stupňovalo napětí. Autorka dokáže vtáhnout a stupňovat děj, aniž by zbytečně prozrazovala pointu, dlouho jsem netušila, jak to nakonec dopadne.

esfinge
19.03.2019 3 z 5

Za mně průměr. Těšila jsem se na příběh uvězněné ženy...ale přesto, že na to anotace knihy láká, tak zmínka o ní se vejde na jeden odstavec. Místo toho zbytečně zdlouhavé vyprávění, které se opravdu dalo zkrátit. Přeskakovani v postavách a chvílema to zavánělo i červenou knihovnou. Asi u mne autorka nasadila vysoko laťku Zapomenutým dítětem a já se na knihu zbytečně moc těšila.

LenkaDvor
11.03.2019 4 z 5

Moje první kniha od Chatlotte Link se mně moc líbila, četla jsem ji jedním dechem a už si půjčuji její další knihy

buldozer5
24.01.2019 5 z 5

Kniha patří do té řady thrillerů, u kterých na vás téma a atmosféra děje tak dolehne, že na vás přenese ten ponurý pocit, který z celého příběhu přímo čiší. Nenapadá mě nic důležitého, co bych knize vytknul, jen jsem po přečtení anotace očekával, že se bude děj více zaobírat zmizením Vanessy, tím, co prožívala ve svém vězení a podobně. To ale nic nemění na mém celkovém dojmu z knihy.

Termina
23.01.2019 3 z 5

Ach a já naivka čekala šťastný konec :)

Darami87
16.10.2018 5 z 5

Charlotte Linková mě svým projevem velice zaujala a rozhodně si hodlám přečíst i ostatní její knihy. Zpočátku jsem s Ryenem celkem soucítila, ale v druhé polovině mě to přešlo. Nejdřív na mě totiž působil jako ten ztracený chlapec peroucí se o své místo v životě. Ale nakonec se z něj vyklubal jen obyčejný sobecký parchant. Většina postav mi byla velmi příjemná a dokázala jsem se do nich vžít. Jen Nora mi z pochopitelných důvodů nesedla.

Joyce24
21.09.2018 5 z 5

Ani další kniha od mé oblíbené autorky nezklamala. Naopak velmi dobře se četla, děj rychle plynul a nechybělo nečekané rozuzlení na konci. Doporučuji.

laura
29.08.2018 3 z 5

Dala bych 5 hvězdiček, ale po dočtení knihy Zapomenuté dítě nemůžu. Protože tahle prostě nebyla tak dobrá, abych jim dala stejné hodnocení. Byla napínavá, překvapivá, ale v podstatě nedostála očekávání, které jsem měla po přečtení anotace. A jo, ta je hodně zavádějící a slibuje něco, čeho se nedočkáte. I tak se kniha četla dobře, ale něco jako by jí chybělo. Nebylo to zkrátka to, co jsem čekala... A po dočtení Zapomenutého dítěte už vím, co to bylo. Byl to příběh. Hluboký, lidský, který jsem tady přece jen maličko postrádala...

Aurorita
29.08.2018 4 z 5

Tuto knihu hodnotím velmi pozitivně, nápad a celý děj je poměrně originální. Ikdyž dle anotace jsem čekala něco krapet jiného, kniha mě velmi bavila a navíc se četla neskutečně rychle, nejen díky tomu, jak dobře a čtivě je napsaná, ale kapitoly jsou na střídačku vyprávěny z pohledu různých postav. Právě proto jsem knihu četla tak rychle, protože jsem se vždy těšila na jinou postavu a další vývoj příběhu.

invocation11
29.07.2018 2 z 5

Na začátku mi to trochu připomínalo film Záhadné zmizení z 90. let a knihu La Loba, ale pak to nabralo jiný směr. Z úvodního popisu jsem čekala detektivku/thriller a těšila se na dramatický zápas unesené ženy, ale nakonec to nebylo ani jedno. Mohlo by to fungovat jako drsné románové drama, ale na to mi zase jednotlivé charaktery přišly málo propracované (u Jenny si pamatuju jen to, že měla opravdu ráda chlapy...). Celé to bylo takové něco MEZI, ač původní motiv tak byl silný! Místy mě to ani nebavilo a četla jsem poměrně dlouho... Podle mě vůbec nekoresponduje s tím, co propaguje obálka.

Bookberry
20.07.2018 4 z 5

Na první pohled mě zaujal přebal. Pak jsem si všimla věty, po které jsem musela hned začít číst. Kniha byla od začátku do konce velmi poutavá, zajímavá, čtivá.. Moc se mi líbila.

ArwenAragorn
12.07.2018 4 z 5

Kniha se dobře četla, ale jak už bývá u této autorky zvykem, některé záležitosti příběhu zůstaly nedořešené a otevřené. Přesto nechávám vyšší hodnocení.

Alexxxka
04.07.2018 4 z 5

velice čtivá knížka, akorát ten závěr mi přišel až moc... nepravděpodobný... Ryan mě bavil - jeden člověk a tolik smuly :-D U toho jsem se pár krát i pobavila.

jituz
01.07.2018 3 z 5

čtivé, ale..nějak jsem se nedokazala vcítit do některé z postav a chtěla jsem už to mít zasebou..a to není dobře