V údolí lišek

V údolí lišek https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/222585/bmid_v-udoli-lisek-JTK-222585.jpg 4 515 156

Co když tvůj únosce beze stopy zmizí a nikdo neví, kde jsi? Nádherný letní den, osamělé parkoviště uprostřed polí a luk. Vanessa Willardová čeká na svého muže, který se šel projít se psem. Ponořená do myšlenek si nevšimne auta, které se blíží. Když se jí zmocní nepříjemný pocit, je už pozdě. Objeví se neznámý člověk, přemůže ji, omámí a odvleče. Zavřenou v bedně, v níž je jen voda a jídlo na týden, ji ukryje v jeskyni. Avšak dřív, než pachatel stačí požadovat po jejím manželovi výkupné, je zatčen za jiný delikt. A unesenou ženu ponechá jejímu osudu...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Im Tal des Fuchses , 2014

kika 13
30.08.2016 5 z 5

Nádherný román napínavý až do samého konce.Nedá se od něho utéct.....

SelenaDemi428
26.08.2016 5 z 5

Jedním slovem - boží! Přečetla jsem jí jedním dechem. Většinou tak dočítám závěry všech knih, protože se nemůžu dočkat rozuzlení a je to většinou třeba tak posledních padesát stran. Ale u této knížky jsem seděla zařezaná po celou dobu a za dva dny přečetla 200 stran. Úžasná kniha a rozhodně není poslední, kterou jsem od autorky četla.

Leniiis
04.08.2016 3 z 5

Knížka se dobře četla a špatná nebyla..ALE..nevím proč mi tam něco nesedělo, možná ten počet postav..chvilkama jsem se ztrácela. No a konec jsem takovej nečekala ani ve snu ...a pořád jsem věřila, že Vanessa přežila.

Acquenta
04.08.2016 4 z 5

Sice je to teprve má druhá kniha od této autorky, ale mám dojem, že špatné knihy psát neumí. Ano, tahle byla o něco slabší jak zapomenuté dítě, ale líbila se mi. Akorát si stále pokládám otázku, jak to, že policejní psi nevyčmuchali Vanessu ? Myslím, že by jim to neměl dělat problém. Nebyla tam o nich ani zmínka. hvězdy jsou tak akorát :-)

Budouci_byvala
29.06.2016 5 z 5

Mě ta knížka bavila. Dobře se člověk začetl, celou knihu jsem doufala, že hrdinka žije. Takže člověk je pořád nějak v napětí.

Gity
25.06.2016 4 z 5

Knížka se četla moc hezky, příběh byl zajímavý, prolínalo se hodně osudů. Místy byla kniha příliš rozvláčná a překombinovaná, za to dávám o hvězdičku méně.

Lothlorien
22.06.2016 5 z 5

Skvěle propracovaná knížka, ne jen suchá detektivka, ale výborně vykreslené psychologické charakteristiky jednotlivých postav a jejich vzájemných vztahů.
I když kniha není přímo o tom, co slibuje anotace, tak i tak je to velmi zajímavý a místy hodně napínavý příběh.

SimonaP
19.06.2016 4 z 5

Napínavá knížka, skoro celou dobu jsem nevěděla,na čem jsem a jak to vlastně celé je. Konec jsem neodhadla a překvapil mně. Rozhodně doporučuji, stejně jako Zapomenuté dítě od stejné autorky.

ivulka15
12.06.2016 5 z 5

Další suprová kniha od této autorky.Napínavá až do samého závěru.Prolínání příběhů bylo zajímavé.Jen ta anotace knihy opravdu moc neodpovídá. Kniha je mnohem barvitější než by se podle popisu mohlo zdát.

motolka
17.05.2016 4 z 5

Napínavá propracovaná psychologická detektivka plná zvratů, která se vyvíjela úplně jinak, než anotace slibovala. Čekala jsem, že se dozvím příběh ženy, která bojuje o přežití, šílí strachy a příběh, kde se budu strašně bát. Trošku mě zklamalo, že "reklama" na knížku slibuje něco jiného než nakonec v knížce je. Byla jsem totiž naladěná na úplně jiný druh thrilleru než jsem dostala. Jako by nakladatel nevěřil, že i tak si jí čtenáři přečtou a musel "lhát". Přesto se četla velmi příjemně a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Do poslední chvíle jsem netušila, zda unesená žena žije nebo ne, ani jsem netušila, kdo přepadává a unáší další oběti. Tipů jsem měla spoustu, ale všechny byly absolutně mimo :o) Ani jsem často nevěděla, co různé hlavní postavy a oběti vlastně spojuje. Během čtení a ke konci knížky se dozvídáme, proč na scénu přicházejí různé postavy a jakou hrají v příběhu vlastně roli. Líbí se mi, když spisovatel vysvětluje v knížce, co v příběhu nakousnul a nenechává na čtenáři, aby si sám všechno domyslel. Zvláštní, že u této detektivky jsem velmi soucítila nejen s obětmi, ale i se samotnými pachateli, kteří se do problémů dostávali sice vlastní vinou, ale ne záměrně.

Určitě si od autorky přečtu i další její díla. Její styl psaní, který nenudí a udržuje v napětí, mě vyloženě oslovil.

amysa
10.04.2016 4 z 5

Moje druhé setkání s autorkou a opět to bylo dobré a napínavé... Nějaké výtky a nesrovnalosti jsem sice našla, ale možná je to hlavně tím, že se mi nesplnil můj vlastní scénář:-) Autorka dle mého naplno nevyužila prvotní myšlenku a myslím si, že mohla ten výborně rozjetý potenciál ještě lépe uchopit... A pak by jí chvílemi nedocházel dech... až tak to na mě někdy působilo...
Každopádně si její další knížku zase někdy ráda přečtu...

mirunda
31.03.2016 5 z 5

I třetí kniha od této autorky byla pro mě výborně napsaná. Do poslední chvíle jsem nevěděla kdo může za zmizení Alexie. Prolínání dvou příběhů mne bavilo. Proto je i moje hodnocení vysoké.

nikol2178
29.03.2016 5 z 5

Z počátku mě kniha moc nezaujala, ale pak jsem byla nemocná a dala jsem se opravdu do ,,pořádného" čtení :D Kniha byla úžasná, líbilo se propojení mezi hlavními postavami a jejich osudy, úplně jsem začala padat do děje, jak jsem knihu četla rychleji a rychleji, tak mě víc a víc pohlcovala. Určitě si ji někdy přečtu znovu. :)

fis.rena
04.03.2016 2 z 5

Čekala jsem mnohem,mnohem víc,než takto lehce odhadnutelný příběh psaný chvílemi zdlouhavě...

vyvodka
02.03.2016 5 z 5

Knížku jsem si zařadila mezi nejlepší detektivky, které jsem kdy četla. Stejně jako další dvě od této autorky: Šmírák a Zapomenuté dítě. Děj byl opravdu propracovaný, hlavní postavy uvěřitelné. Snad proto, že u každé byla průběžně odkrytá dobrá i špatná stránka jejich osobnosti. To určitě přidalo knížce na napínavosti.
Rozuzlení mě překvapilo a to nemluvím jen o samotném odhalení pachatele. Myslím tím poodkrytí pocitů a pohnutek některých postav (třeba Nory). Prostě v téhle detektivce nebylo nic jen černé nebo bílé, jak se mohlo zprvu zdát.
Čtení jsem si užila a určitě si autorku nechávám mezi oblíbenými spisovateli. Jediné, co bych vytkla vydavateli je anotace knížky. Podle mě popis obsahu na přebalu knihy a tím pádem i zde na Databázi knih, nevystihuje to, o čem a o kom tahle detektivka opravdu je. Popisuje výchozí zápletku, ale ne samotný děj. Takže pokud ještě váháte, zda se začíst a odrazuje vás představa, že to bude především klaustrofobické krimi, nemusíte se bát. Zločin se zde určitě netočí „jen“ kolem unesené Vanessy. Je to všechno mnohem komplikovanější a záludnější.

adelaska
24.02.2016 5 z 5

Další prvotřídní thriller. Nemohla jsem knihu odložit. Musím uznat, že teď už jak trochu Ch. Link znám, pachatele jsem odhadla, sice ne hned, ale přesto. Autorka dělá výborné odhalení a zakončení. Už aby byl květen a Ctitel byl na pultech!!

Fzuzik
16.02.2016 5 z 5

Naprosto neočekávaný závěr!!
Celou dobu jsem byla napjatá, ale po jedné jediné větě jsem musela knihu dočíst jedním dechem.

Lindulinek
26.01.2016 5 z 5

Napínavá kniha, která se výborně četla. Nenudila jsem se ani chvilku a závěr byl velice překvapivý.

Modrásek16
25.01.2016

Moc hezká detektivka, vřele doporučuji.

šipek
23.01.2016 5 z 5

Tak u mě tato kniha splnila veškerá očekávání. Srozumitelně napsána, děj výborný, četla se jak se říká jedním dechem. Je zajímavé kam až se může nerozhodný člověk a lhář dostat. Tuto knihu milovníkům detektivek vřele doporučuji.