V tme

V tme https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418091/bmid_v-tme-D7K-418091.jpg 4 411 118

V zamknutej pivnici sa nájde polomŕtva žena s dieťaťom. Nikto nevie, o koho ide. Žena nerozpráva a ani ona, ani dieťa nezodpovedajú opisu nahlásených nezvestných osôb. Starý obyvateľ domu tvrdí, že ich nikdy predtým nevidel. Obyvatelia pokojnej oxfordskej ulice sú v šoku. Ako sa im takéto čosi mohlo stať priamo pred nosom? Ale inšpektor Adam Fawley vie, že nič nie je nemožné. A že nikto nie je taký nevinný, ako sa zdá...... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Lindeni

In The Dark , 2018

Awča
08.02.2021 3 z 5

Ačkoli byl případ velmi zajímavý, škodilo mu příliš mnoho postav, vyšetřování se dostalo do několika slepých uliček, kombinace vršila kombinaci, inspektor Fowley působil jako jedna z vedlejších figurek, hlavní postava zde vlastně nefigurovala žádná, nebyl zde nikdo, komu věřit, fandit a držet palce.
Snaha šokovat zvratem na závěr byla až moc urputná.
Kniha nebyla až tak špatná, ale první díl byl přehlednější a čtivější.

janastok
26.01.2021 4 z 5

Dobrá detektivka, poctivé pátrání, žádné hektolitry krve. Hlavní hrdina sympaťák. Jen se mi ze začátku pletla jména postav. A i když vím, že v knihách této autorky není nic tak, jak to vypadá, konec jsem si netipla ani náhodou.

Denisa232623
21.01.2021 3 z 5

Další napínavý příběh inspektora Adama Fawleyho a jeho týmu. Za mě lepší první díl, ale celkově musím říct, že se mi líbí styl psaní. Je to napínavé od začátku do konce, kde na vás vždy číhá nějaké překvapení.

LeSk
18.01.2021 4 z 5

Zpočátku se dej hrozně táááááhnul, nemohla jsem se plnohodnotně do knihy začíst. Od poloviny knihy již příběh začal nabírat na obrátkách a dočetla jsem jedním dechem. Těším se na třetí díl této série. Doporučuji.

evilunicorn
04.01.2021 3 z 5

Musím autorku pochválit za neotřelý a originální nápad na námět knihy.Také oceňuji,jak vykreslila práci celého policejního oddělení, obvyklá formule jednoho vyšetřovatele,co vše odhalí sám totiž není příliš věrohodná.Na druhou stranu právě členění mezi jednotlivé postavy příběhu podle mě ubíralo na dravosti a drajvu a i když objektivně uznávám,že všechny ty vyšetřovací slepé verze byly důvěryhodné a zajímavé,ve výsledku jich bylo tolik,že jsem při jejich čtení cítil jistou otupělost.Kdyby si kniha udržela čtivost posledních 30ti stran bylo by to rozhodně na plný počet.Nápad výborný,ale zpracování mi prostě nesedlo.. mrzí mě to,na tuhle knihu jsem se hodně těšil.

KatyM.
25.12.2020 5 z 5

Další super detektivka inspektora Fawleyho, přečteno za 2 dny.

VeruHoráková
10.11.2020 5 z 5

Knihy od Cary Hunter mě prostě baví. Druhý díl je ještě lepší než ten první. Je to typ knihy, kdy musíte číst dál a dál, protože s každou další stránkou vás ten příběh zajímá víc a víc. Knihy od této spisovatelky doporučuji!

HaHa11
09.11.2020 4 z 5

Napínavé do poslední stránky, ale snad už trochu překombinované. Líbí se mi nenásilné propojení vyšetřování s osobním životem protagonistů. Určitě dám šanci dalším dílům.

Evule *
26.10.2020 5 z 5

Za mě napínavé a čtivé, konec asi uvěřitelnější než v prvním díle. Až otevřou knihovnu, jdu pro třetí :)

perpe2a
18.10.2020 3 z 5

Další díl série, slabší, než první díl, průměr.

Pavlnka
16.10.2020 5 z 5

Druhý díl byl také skvělý. Nečtu ve správném pořadí, začala jsem třetím, ale tato série mě hodně baví. Doufám, že budou další díly.

ennlady
09.10.2020 5 z 5

Opět boží!!! Nesmírně čtivé a napínavé od začátku do konce. A konec? Jak zde již bylo uvedeno, tak ten je opravdu trošku za čárou, ale přesto super, super! Za mě o dost lepší než Někdo blízký. A nebudu opakovat, co už je tady napsáno a s čistým svědomím dávám 5 *.

RADOST
19.09.2020 5 z 5

Skvělé jak námětem, tak i zpracováním. Napínavé, překvapivé a tak trochu jiné než většina současných děl s podobnými příběhy.

berila
18.09.2020 4 z 5

Chtěla jsme dát plný počet, ale kvůli tomu, co uvádím jako "Spoiler", je prostě dát nemůžu. Ovšem napsáno je to velmi dobře.

POZOR SPOILER
„Než se zeptáte, pane, neměla je u sebe, když jsme ji přijímali,“ ujišťuje mě Woods, rudý jako rajče.

„Prohledal jste ji?“

„Samozřejmě. O kohokoli, kdo bere nějaké léky, se postará náš doktor. Znám předpisy. Dělám tuhle práci sakra dlouho.“

Věřím mu. Divili byste se, jak prohnaní dokážou lidi být. Co všechno sem za ty roky propašovali. Dvě malé tabletky se s tím vůbec nedají srovnat.

Woods krabičku zvedne a podá mi ji. Otočím ji, přečtu název léku a zhluboka se nadechnu. „Musela si je objednat přes internet. Tohle jí žádný doktor nepředepíše.“

Twinny
10.08.2020 3 z 5

Hůř se mi začítalo a začátek mě moc nezaujal. Nicméně potom se vyprávění rozjíždí a člověk ví, že tam pořád něco nesedí. Jak to bylo, jsem odhalila, když to začínalo být pomalu jasné a i detektivové zavětřili správnou stopu.
Do deseti stran před koncem to byla slušná detektivka, které bych dala s klidným srdcem čtyři hvězdičky. Líbila se mi trochu víc než Někdo blízký. Ale těch posledních pár stran? Muselo se to ještě takhle zamotat? Copak nestačilo to, co se stalo?
První díl jsem měla koupený, ale ten mě tolik nezaujal, tak jsem si druhý raději půjčila a jsem za to ráda. Kompletovat sérii nebudu a ani nevím, jestli se mi ji chce dočítat. Přece jen, detektivek a thrillerů je spousty. O krimisériích nemluvě.

ctenarkaEva
09.08.2020 5 z 5

Skvělé čtení. Mnohokrát popsané téma tentokrát zpracované úplně jinak. Obdivuji fantazii autorů thrillerů, kam chodí na ty nápady :-) Rozhodně doporučuji ke čtení.

Mychaela
31.07.2020 4 z 5

Tohle bude "souhlasový komentář" :-D
* Souhlasím, že knížka byla nářez a jízda! Měla spád, byla propracovaná, čtivá, prostě detektivka jako fík!
* Souhlasím, že byla možná až trochu moc překombinovaná
* Ale NEsouhlasím, že první díl Někdo blízký byl lepší... Když už, tak fifty fifty :-D

michaelaaa5
23.07.2020 5 z 5

Naprosto skvělý detektivní thriller plný zvratů. Není co vytknout, tento díl je snad ještě lepší než první díl. Opět perfektní rozuzlení a epilog na konci knihy.

Vladísek
15.07.2020 5 z 5

Perfektní, knize není co vytknout. Příběh plyne svižným tempem, zápletka zajímavá, vyšetřovatelé sympatičtí.

PéEm
10.07.2020

Čtivé, napínavé s vcelku překvapivým rozuzlením. Doporučuju a těším se na další díl.