V tieni mafie

V tieni mafie https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32357/bmid_v-tieni-mafie-Fta-32357.jpg 4 304 70

V tieni mafie série

Drsný a zároveň dojímavý mafiánsky román o úpadku jednej celej generácie. Autor so znalosťou veci analyzuje príčiny formovania prvých zločineckých skupín, teritoriálne rozdelenie moci a vplyv podsvetia na politickú klímu v krajine. Jozef Karika sa neskrýva za pseudonym, umožňuje nahliadnuť do zákulisia nielen gangstrov nižšieho rangu, ale i mafie v bielych golieroch, fungovania regionálnej politiky i práce médií. Román V tieni mafie so šokujúcou otvorenosťou opisuje bezohľadné mafiánske praktiky od výpalníctva, nakrúcania pornografie, obchodu s bielym mäsom až po korupciu, ktorá rozožiera štátne a samosprávne štruktúry. Román však hovorí aj o priateľstve dnešných tridsiatnikov. Traja kamaráti dozrievajú pod vplyvom spoločenského diania. Život im ponúka rozličné spôsoby, ako si vydobyť spoločenskú prestíž. Odolá ich priateľstvo nástrahám, alebo ich rozdelí v svete financií a zločinu taký neočakávaný cit, ako je láska? Autor o románe: "Príbeh odkrýva zákulisie fungovania našej spoločnosti, je v ňom motív rozvratu osobnosti, témy zla, smrti, násilia i šialenstva, vzťah mentora a učeníka – zasväcovanie do mocenskej filozofie podsvetia, investigatívne prvky… Román obsahuje aj citlivé a dojímavé pasáže, no verím, že v primeranom a opodstatnenom rozsahu. Je to generačná výpoveď o tom, čím ľudia na Slovensku žijú, s čím sa každodenne stretajú a čo ich obklopuje. Za najväčší autorský úspech budem považovať, ak po publikovaní tejto knihy prežijem v zdraví ďalšie tri mesiace. Na rozdiel od mojich starších kníh je táto naozaj na hrane."... celý text

hadak
06.02.2014 5 z 5

Výborně napsaná i přeložená kniha, poutavý děj si čtenáře drží tak dlouho, dokud neotočí poslední stránku. Čtenáře zbaví na osudech několika málo hrdinů jakýchkoli iluzí o politice, politicích a to jak na státní, tak na regionální úrovni.

aktak1203
06.01.2014 5 z 5

Kniha, která vám vezme veškeré iluze o všech politicích i těch, kteří se mohou jevit jako slušní. Je to síla a opravdu doporučuji k přečtení. Gratuluji autorovi k odvaze toto dílo zveřejnit. Musím se přiznat, že jsem hned po přečtení musela vzít fantasy knihu abych se trochu odreagovala. Někdy je realita opravdu tvrdá.

sackettboy
19.12.2013 5 z 5

Neskutočne pútavé, tento autor je slovenský skvost. Nikdy by som ani v tom najhoršom sne nepriznal, že budem niekedy chváliť diela slovenského autora. Dúfam, že si tento trend udrží aj v ďalších dielach.

Radůz
01.10.2013 5 z 5

Když jsem si před dvěma lety kupoval tuto knihu, říkal jsem si, že to možná bude blbost. Slovenský autor a kniha o mafii. Ovšem opak byl pravdou. Jak jsem začal číst už jsem nemohl přestat. Tahle kniha Vás doslova přibije v křesle či posteli. Prostě na místě, kde s oblibou čtete.

bookcase
05.08.2013 5 z 5

Těžce drsná kniha...přečteno za pár hodin, jak jsem si k ní doslova lehla, nevstala jsem před poslední stránkou.

AdaVinculin
16.01.2013 5 z 5

Naprosto drsná kniha, zajímavé hned na začátku a skvělé propojení postav a dějů! Velmi zajimavý konec..Určitě stojí za přečtení!

dalimoni
13.12.2012 5 z 5

Brutální, syrové, dechberoucí. V první polovině knihy jsem místy byl dost ochromen surovou brutalitou, kterou autor umí tak barvitě vylíčit. Postupně děj graduje, v knize nejsou hluchá místa, hlavní hrdina se pak "vybarví". Kloubouk dolů před mladým autorem, který dokázal na příběhů tří hrdinů popsat jejich vývoj od základní školy až do jejich dospělosti.

kindlic
09.12.2012 5 z 5

Tak ako napísal vorenus "Neuvěřitelné, že tohle napsal slovenský autor a to poměrně mladý."
Výborná kniha, super tempo. Skvelo zpracované slovenské reálie, zúrivé 90. roky, špina vo vysokej politike, to všetko tam je.

Garik
05.11.2012 5 z 5

Asi najviac ma zaujali priam geniálne vykreslené charaktery troch hlavných postáv.

Denisa, mladá a veľmi ambiciózna, žije v presvedčení, že celý svet je tu iba od toho, aby v ňom ona mohla uskutočňovať svoje sny a ambície. Keď banálna nehoda urobí koniec jej plánom realizovať sa v profesionálnom športe, nie je schopná sa s tým vyrovnať a zo svojho nešťastia najviac obviňuje otca a najbližšiu rodinu.

Druhým z trojice hlavných postáv je Vojtech. Je z nich istým spôsobom najmúdrejší, no tiež nie je schopný poradiť si so svojím životom. Napriek tomu, že dokáže jasne rozlišovať dobro od zla, nechá sa zatiahnuť do sietí podsvetia a stáva sa poslušným pešiakom.

Tretím je Michal, psychopat mimoriadne nebezpečný pre svoje okolie, jedinec bez svedomia, ktorý v uskutočňovaní svojich cieľov nepozná žiadne zábrany.

V pozadí príbehu týchto troch mladých ľudí, ktorých životy sa v rôznych momentoch rôzne pretínajú a prelínajú, vidieť Karikom verne vykreslený obraz nie zrovna príjemnej slovenskej reality posledných desaťročí.

vorenus
20.09.2012 5 z 5

Neuvěřitelné, že tohle napsal slovenský autor a to poměrně mladý.Něco, tak drsného a brutálního jsem snad nečetl od dob kmotra.Z některých pasáží mi běhal mráz po zádech a dělalo se mi nevolno, ale i přes to jsem se od knihy nemohl odtrhnout.Doufám, že se brzo do češtiny přeloží i další knihy.

vraždy mafie prostituce pornografie slovenská mafie

Jozef Karika
slovenská, 1978
2016  80%Trhlina
2015  67%Tma
2014  78%Strach
2020  69%Smršť
2010  87%V tieni mafie

Kniha V tieni mafie je v