V tieni Černobyľa

V tieni Černobyľa https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418126/bmid_v-tieni-cernobyla-suA-418126.jpg 3 5 2

Od havárie jadrovej elektrárne v ukrajinskom Černobyle uplynuli už desaťročia. Málokto však vie, že o deväť rokov skôr došlo k jadrovej havárii v Jaslovských Bohuniciach, kedy po prvý krát vo svete prišli o život ľudia. O rok na to bol skolabovaný reaktor A1 prekrytý betónovým sarkofágom, ako príklad riešenia neskoršej černobyľskej havárie. Na základe týchto faktov i vlastných odborných skúseností vnikol román, ktorý prináša nové a aj prekvapujúce pohľady s cieľom osloviť širokú verejnosť. Dramatický príbeh dopĺňajú populárnou formou citované odborné štúdie, ktoré približujú problematiku jadrovej energetiky aj laikovi tak, aby sa jej nebál a naopak zdôrazňuje jej výhody pre ľudskú spoločnosť.... celý text

tazkykamen
11.07.2022 2 z 5

(Mockumentary ?) novela ktorá sa snaží obhajovať jadrovú energetiku na všetkých frontoch. Pokiaľ ste laik minimálne vás donúti pátrať po tom ako to s tou rádioaktivitou vlastne je.

pegasusss
08.04.2017 4 z 5

bol by som radšej, keby to nebolo v príbehu, ale to je už moja osobná vec .... v celku kniha veľmi zaujímavá, núti čitateľa ísť k ďalším knihám o tejto problematike