K výšinám císařského trůnu

K výšinám císařského trůnu https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/186978/bmid_k-vysinam-cisarskeho-trunu-kDr-186978.jpg 4 50 11

Píše se rok 1354 a před římským a českým králem Karlem stojí poslední úkol jeho politické kariéry – korunovace císařem. Ale než se tak stane, musí rozhodnout v choulostivé záležitosti míru mezi Anglií a Francií, získat souhlas papeže Inocence a překonat odpor svého úhlavního nepřítele vládce Milána kardinála Viscontiho. Proto se ještě před Karlovou korunovační jízdou do Říma vydává do Itálie jeho tajný agent dominikánský mnich Pavel. Domnívá se, že cesta do země jeho studentských let bude tentokrát pouhým výletem, ale brzy se přesvědčí, že ve skutečnosti na něj doslova na každém kroku číhá nebezpečné dobrodružství…... celý text

jarin58
jarin58
17.09.2023 4 z 5

I přes nepravdivou informaci hned na začátku,ohledně úmrtí druhé ženy Anny při porodu jsem byl spokojen.

helenkan
helenkan
01.04.2021 3 z 5

Moje první od autora. A jsem spokojená.

pepa3rd
pepa3rd
15.09.2020 3 z 5

Každý díl se zlepšuje (nebo jsem si už zvykl), ale stále je to spíše velmi napínavé vyprávění před spaním, než plnohodnotný román, což je obrovská škoda. Stálo by za to rozvinout charaktery a rozpracovat detaily. Určitě ale budu číst dál. 70 %

Kerberos
Kerberos
03.09.2019 4 z 5

Čtvrtý díl se mi zdá lepší než předchozí,už jsem tam nenašla tolik nesrovnalostí.Určitě si přečtu i další díl jen když už tam nebude figurovat římský tribun Cola,tuto historickou postavu nemám ráda.

Jessybelle
Jessybelle
10.02.2019 5 z 5

Mám ráda historické romány a tenhle mě nadchnul, takže si určo přečtu další díly a knihy autora.

babystar
babystar
20.09.2018 4 z 5

Uf!! Stát se císařem dá ale fušku! Tolik všelijakých intrik, až jsem se v nich ztratila. Ale vše dobře dopadlo. Knihy v této sérii mají pro mne kouzlo v tom, že jsem vždy napnutá, jakou "omáčkou" obalí autor skutečnou historickou událost. Tentokrát to byl noční požár v Pise, při návratu císaře z korunovace. Taky jsem se poprvé zamyslela nad tím, jaký pocit musela mít čtrnáctiletá holka (Anna Svídnická), když si měla brát skoro čtyřicetiletého chlapa. Pro mne v tomto věku už byl i devatenáctiletý voják stařec. Neměly to ty šlechtičny lehké, ale Karel byl alespoň hodný.

čef
čef
09.04.2017 5 z 5

Určitě je dobře, že takové knihy z naší historie vycházejí. Doba Karla IV. je sice již hodně zpracovaná, ale pořád jsou zde události a vztahy méně známé, zde se například dozvíme něco více o situaci v Římě v době Karlovi římské jízdy.

Veve131
Veve131
27.11.2016 5 z 5

Kniha se mi líbila. Zajímavé a poučné. Škoda, že se mi dostal do ruky jako první 3 díl. Určitě si přečtu další díly.

TeaPeter
TeaPeter
03.09.2016 3 z 5

Další příběh, který vypraví kus naši a evropské historie alternativním způsobem. Je dobře, že se kniha zabývá jen jedním příběhem. Díky tomu dobře drží pohromadě a člověk ma větší šanci brát Bauerovo vyprávění jako uvěřitelné. Když se zamyslím nad přítomnosti Pavel-girls v ději, tak si tak říkám - byl ten člověk vůbec mnich...

vincek1
vincek1
27.10.2015 4 z 5

Autor knihy mě nezklamal, vyprávění o naší minulosti, které je poutavé a přitom poučné.

Dandulka
Dandulka
19.06.2014 5 z 5

Skvělý třetí díl o životě největšího Čecha- Karla IV. Mám tuto sérii moc ráda a vždy se těším na další díl.