Jsi můj král (dvojkniha 1 a 2 díl)

Jsi můj král (dvojkniha 1 a 2 díl) https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406093/bmid_jsi-muj-kral-dvojkniha-1-a-2-dil-tTo-406093.jpg 4 20 10

Na scénu přichází tajemný dominikánský mnich a papežský agent Pavel. Na žádost českého krále Jana Lucemburského se stává osobním strážcem jeho syna Karla, budoucího krále a císaře. Seznamují se tak, že bratr Pavel v severoitalské Pavii zachrání patnáctiletého Karla před pokusem o jeho otrávení. V dalších letech je jeho věrným průvodcem a společníkem a zároveň působí jako jeho tajný agent a diplomat. Právě zásluhou dominikána Pavla a jeho intrik se Karel po smrti svého otce v bitvě u Kresčaku zbavuje svých největších nepřátel bavorských Wittelsbachů a stává se vládcem Svaté říše římské.... celý text

DejnaDee
14.05.2021 3 z 5

Karla IV. císaře římského a krále českého, ctím jako slavnou historickou postavu a největší osobnost českých dějin. Ó jak my bychom ho v těchto dnech v našem českém státě potřebovali! Proto jsem se zájmem začala číst knihu o jeho začátcích coby patnáctiletého klučiny až do jeho zvolení císařem římským. Co k románu říci. Smyšlenky jak určité věci mohly a nemusely být, ve mě zanechaly rozpaky a tak jsem z knihy spíše rozladěná nežli naladěná. Každopádně pokud hledáte historický příběh, kniha je velice čtivá a poutavá místy i napínavá, tak se vám bude příběh o Karlu IV. a jeho tajemném dominikánském mnichovi a papežském agentovi Pavlovi určitě líbit.

jprst
26.09.2020 3 z 5

Průměrná historická próza, ve které autor ohýbá, upravuje nebo dokonce ignoruje některá historická fakta tak, aby se zvýšila čtivost příběhu, což se mu podařilo.

renefer
02.08.2020 5 z 5

Popravdě jsem očekávala něco jako historickou detektivku v hlavní roli s mnichem Pavlem. Tohle je ale takový odlehčený životopis Karla IV., kde jsou všechny zvraty v jeho životě přičteny na vrub tajemného mnicha. Nicméně mám tohoto spisovatele ráda, jeho knihy se mi dobře čtou.

Dandulka
04.05.2019 3 z 5

Opravdu nechápu, co je to dnes za módu, udělat ze dvou samostatných knih jednu, naprosto stejnou! Pak to člověka mate, a v domnění, že se jedná o novinku, se začte, až nakonec zjistí, že je mu to už nějak povědomé. Tak snad příště narazím na nějakou novinku.

Macek58
03.02.2019 4 z 5

Dobré čtení, pohodovka na dlouhé zimní večery.

jindrich7442
02.01.2019 4 z 5

Kniha je velmi čtivá, ostatně jako většina autorových knih. Líbil se mi "svéhlavý" výklad vztahu krále Jana a jeho syna Karla. Povětšinou je dogmaticky bráno, že jejich vztah byl vlažný a odtažitý. Zde je patrné, že tomu tak není. Postava dominikána Pavla v pozadí se mi také moc líbila. Je z toho celkem patrné, že obratným politikem se král stává také díky schopný rádcům, kterými se obklopuje. Těším se na pokračování.

Reddy52
30.12.2018

Omlouvám se za drobnou chybu. Těch dalších dílů je ještě 7 (slovy sedm).

Reddy52
30.12.2018

Komentář ke knize "Jsi můj král" je v reakci na recenzi .....

Áňa 998
26.10.2018 5 z 5

Ano, jedná se o první a druhý díl v jednom, ale i tak skvělé čtení!

T.Holomoj
05.10.2018

POZOR, je to 1. a 2. kniha této série dohromady, tedy Král zvedá meč + Arcibiskupův noční host !!!

Kniha Jsi můj král (dvojkniha 1 a 2 díl) je v