Arcibiskupův noční host

Arcibiskupův noční host https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/145428/bmid_arcibiskupuv-nocni-host-LJl-145428.jpg 4 66 13

Uprostřed jedné srpnové noci roku 1348 dostává magdeburský arcibiskup nenadálou návštěvu. Kdo je tajemný host, který se k němu vnutí v tak pozdní dobu, a proč ho arcibiskup přijímá? V každém případě jeho objevení se vyburcuje římského a českého krále Karla IV. k válečnému tažení. V sázce totiž není nic menšího než braniborské markrabství, kdysi dědičný majetek Lucemburků, které nyní drží konkurenční rod Wittelsbachů. Ale spíše než zbraně rozhodnou rozhořívající se konflikt tajné zákulisní operace, v nichž díky svému mazanému služebníkovi vyniká právě Otec vlasti.... celý text

mr.Zdenek
21.02.2022 4 z 5

Knihy od Jana Bauera si vždy rád přečtu. Vondruška se mi ale líbí víc.

jprst
12.10.2020 3 z 5

Po prvním dílu jisté zlepšení, ale stále to prostě není ono. A navíc mi i trochu vadí i to, jak autor využívá a vykládá historická fakta tak, aby vyhovovaly jeho příběhu. Samozřejmě, je to historická fikce, ale přece jen všechno má svou míru.

pepa3rd
30.08.2020 3 z 5

Určitě lepší jak první díl. Rozjíždí se víc akce, která se neomezuje jen na prostý výčet skutků, ale má i dramatickou a lidskou složku. No, aspoň někdy :). Chování postav mi ale přijde stále zjednodušené a místy hodně nevěrohodné Asi jsem prostě zmlsaný jinymi autory. Závěr opět příliš uspechaný. Přesto ale čtivé a v jádru to má i dobrý nápad. 65 %

Peti
12.04.2019

Druhá kniha ze série a opět zajímavý a čtivý příběh. Dominikán Pavel je pravý agent 007, který jedná ve prospěch českého krále a rozhodně není cudný.

Áňa 998
26.10.2018 5 z 5

Historické knihy čtu velmi vzácně, a tahle mě moc bavila!

babystar
16.09.2018 4 z 5

Je mi sympatický Karel IV. a znám i základní fakta z jeho života, proto se mi na knize líbí, že autor používá známá fakta (v tomto případě o objevení "lži markraběte" Waldemara) a "obaluje" je svou fantazií. Jak by se to mohlo ve skutečnosti odehrát. Dominikána Pavla beru jako synonymum náhody, štěstí, deux ex machina či jak to nazvat, co Karla v jeho životě provázelo. Anna Falcká byla pro mne pouze jméno, teď jsem si dovedla představit dívku plnou života a emocí. Ovšem vylíčení Karla IV. neodpovídá mým představám. V mládí holdoval vínu, ženám a zpěvu, ale nechce se mi věřit, že by se později "zahazoval" se služkou.

Keddie
20.08.2017 4 z 5

O hlavním hrdinovi jsem se dozvěděl rozhodně víc než v prvním díle. Nicméně pořád je to takový středověký nereálný superman bez jediné chybky. Nicméně jsem měl alespoň příležitost zamyslet se nad historickými souvislostmi z doby Karla IV. a o významu jeho sňatkové politiky.

TeaPeter
22.08.2016 3 z 5

Tenhle díl už, podle mého názoru, drží z hlediska děje pohromadě mnohem lépe než ten předchozí. Autor sice stále pracuje s historickými fakty... ehm... velmi kreativně a nezávisle, ale už se to dá nějak lépe snášet. Jen jsem pořád čekal na hlášku: "Jmenuji se Pavel, dominikán Pavel."

čef
03.11.2015 5 z 5

Nenáročné čtení blížící se pohádkám vyšperkované cudnou erotikou pro dospělé. Historická fikce o bondovských hrátkách v době okolo svatby Karl IV. s Annou Falckou je myslím pro čtenáře této literatury dostatečným důvodem k přečtení. Nebudou zklamáni.

tenax
06.07.2015 4 z 5

Lehké, odpočinkové čtení, zasazené do dobových reálií. Autentické popisy a děje se prolínají s téměř bondovskou akcí, dominikán Pavel je nezničitelný, ani mor na něj neplatí. Je to trochu kontroverzní sympaťák, neštítí se ani vraždy, jen v tomto dílu se dvakrát projeví jako travič, ale dobře se o něm čte. A hlavně to vzbuzuje podezření: co když to tak nějak skutečně bylo?

vincek1
30.11.2013 4 z 5

Pěkná oddechovka, ostatně pan autor snad ani jiné, než pěkné psát neumí. Přečíst si něco o "známých" osobnostech a událostech není k zahození. Čím více úhlů pohledu, tím lépe. Je pravda, že hlavní hrdina je nesmrtelný jako někteří jeho kolegové z tv seriálů, ale to se dá myslím prominout.

kilometr
20.11.2013 2 z 5

Na můj vkus je dominkán Pavel až moc "nepřemožitelný".Mor,přesila-nikdo ho nezastaví.Podlehne mu i budoucí manželka Karla IV.,Anna Falcká.Právě za to,jak opijou Karla IV. flakonem s krví,dávám hvězdičku navíc.35%.

Dandulka
17.07.2013 5 z 5

Pokračování poutavých příběhů dominikána Pavla ve službách Otce vlasti Karla IV. Celý román je založen na historických faktech a moc pěkně napsaný. Čtenář se po přečtení musí sám sebe ptát- co když se opravdu našel někdo, kdo v pozadí a v tichosti tahal za nitky dějin? Možné je všechno, co mi víme.....?
Moc se už těším na pokračování!