V srpnové žízni

V srpnové žízni https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76737/bmid_v-srpnove-zizni-XCu-76737.png 4 6 1

V kratší próze bilancuje muž středního věku svůj život. Hrdina knihy Štěpán patří k pasivnímu typu mužů. K životu zaujímá vyčkávavý kritický postoj. Není proto divu, že jej ženy opouští, neboť se s ním nudí. Rád se podívá na dno sklenice. Není ještě úplně vyřízený, ale má k tomu dobře nakročeno.

Lily101
Lily101
25.11.2019 3 z 5

"Vzpomínkám nelze upřít svobodné cestování..." (strana 27)

V první řadě patří autorovi upřímné poděkování za náhled do duše svobodného třicátníka. Mnoho podnětných myšlenek za přečtení opravdu stálo. Tak nějak ale doufám, že se každý bezdětný, svobodný chlap nad třicítku neopíjí z pouhopouhé samoty.

Počátek byl hodně pozvolný, ale následný text stál za to. Musím ale vytknout bezpočet lehkých scén a narážek bez kterých by se čtenář (alespoň některý) zajisté obešel. Z důvodu míry autenticity a svobody autora ohledně tématu psaní, jež ctím, stačily náznaky, ne poměrně dlouhé části (1-2strany), kdy se tak těžko odhaduje nutné přeskočení textu. Rovněž na počátku strany 117 pokus o vtip autora spojený s právní terminologií, se minimálně u mě minul účinkem. Holt nějak mi autorem užité právní instituty nesedí s aktuální dikcí zákona (nutno dodat, že kniha byla vydána v době platnosti původního občanského zákoníku).

Jan Sojka
česká, 1973
2007  73%Rok bez února
2020  67%Rodina a jiné regály
2006  87%Podzimní lidé
2006  87%Směr spánku
2011  80%V srpnové žízni

Kniha V srpnové žízni je v