V srdci třetí říše

od:


KoupitKoupit eknihu

Podtitul: Paměti Hitlerova architekta a ministra zbrojního průmyslu

Memoáry líčí zejména život stranické elity a činnost státního aparátu Třetí říše od počátku 30.let do konce války.

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32698/v-srdci-treti-rise-32698.jpg 4.424
Orig. název:

Erinnerungen (1977)

Žánr:
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno:
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (8)

Přidat komentář
RaDaR26
18.12.2017

Kniha Alberta Speera je zajímavá tím, že nabízí pohled do zákulisí třetí říše a že nám přibližuje intriky i každodenní boj o moc mezi jejími hlavními představiteli. Čtenář přirozeně musí brát s rezervou situování Alberta Speera do role schopného a nezkaženého organizačního pracovníka a architekta. Při čtení je třeba mít na paměti, že se jedná o jeho vlastní paměti. Řadu informací pravděpodobně vypustil a řadu informací upravil k obrazu svému i k době, ve které žil.

MlaW
27.11.2017

Moc rád bych tomu napálil za plnej počet, ale to by Albert nesměl čtenáře tahat za fusakle. Knihu si velmi pečlivě promyslel (ostatně v lochu na to měl času víc než dost). O jeho vynalézavosti svědčí i fakt, že se mu podařilo oblbnout celej Norimberk a to velice chytrou fintou - na rozdíl od ostatních se nebál spoustu věcí na plnou hubu říct, ale pouze tak aby to nakonec vyšlo v jeho prospěch. Gratulace, povedlo se. 20 let v chládku za to, že pomáhal zabíjet miliony mi přijde jako dobrej kšeft...
Fakt mu nežeru, že nevěděl o koncentrácích (kolem kterých v knize opatrně našlapuje), popravách atd...
Na druhou stranu je kniha zajímavá sonda do nitra Třetí říše, ale docela rád bych si přečetl i nějakou verzi od Bormanna, nebo Hesse. Jejich důvěryhodnost by sice byla téměř nulová, ale možná by to do některých událostí vneslo více světla. Speer psal v době, kdy už těžko někdo jeho tvrzení mohl vyvrátit. Jo, já říkal že byl chytrej...

prof.chrobak
28.04.2016

Velice zajímavé čtení. V záplavě dnes vycházejících kompilátů a snůšek nejrůznějších polopravd a pseudosenzací je autentická výpověď o to cennější.

gunther2960
02.03.2016

nemuzeme pocitat s tim, ze Speer vydal zcela spolehlive svedectvi

Pepa0216
13.11.2015

Velice přesvědčivě napsaná kniha, člověk by mu to i věřil, jenže to je málo. Autor se sám již v knize zamotává do svých lží a pokud by se soudil dnes tak nedostane 20 let, ale oprátku...

knoxter
26.03.2014

Speer si dokáže čtenáře dostat plně na svou stranu. Člověk ho lehce bere jako hodného pána uvnitř Třetí říše. Avšak taky měl svou část odpovědnosti, kterou tady ale připouští jen okrajově. Každopádně je to čtivá záležitost plná zajímavých informací.

JiříŠkorpík
27.08.2013

Kniha je víceméně obhajobou jeho činů. Sám píše, že jako 28 letý podal ruku ďáblu. Nicméně kniha je plná zákulisních informací o řízení a stavu třetí říše. Je až neuvěřitelné, kdy a jak Hitler blafoval.

windbag
17.12.2011

Velmi čtivě napsané. Z celé knihy čiší inteligence autora. Obsah je těžké posuzovat. Kniha je autorovou výpovědí a obhajobou.