V spleti tajomstiev

V spleti tajomstiev https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/276215/mid_v-spleti-tajomstiev-8Fe-276215.jpg 4 348 112

Tri generácie žien. Tajomstvá z ich minulosti a prítomnosti. Podmanivý príbeh o živote, strate a láske... Neva Bradleyová patrí k tretej generácii pôrodných asistentiek. Keď otehotnie, rozhodne sa pred rodinou a kolegami všetko zatajiť, nevynímajúc otca dieťaťa. Nevina matka Grace sa s tajomstvom spočiatku nedokáže vyrovnať a ich vzťah trpí. Nevinu starú mamu Floss však Nevino tehotenstvo zavedie do vlastnej minulosti, k tajomstvu spred vyše päťdesiatich rokov, ktoré sa v mnohom ponáša na to Nevino. K tajomstvu, ktoré, ako sa ukáže, navždy ovplyvnilo ich životy. Pre Nevu je čoraz ťažšie neprezradiť, kto je otcom. Floss preto musí zvážiť, ci by nemala vyjsť s pravdou von. Prezradia tieto ženy, čo tajili, alebo niektoré záhady ostanú zahalené rúškom tajomstva?... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Fortuna Libri (SK)

The Secrets of Midwives , 2015

Kristy.Seb
07.03.2024 4 z 5

Někdy tajemství v sobě lidi drží tak dlouho, že dokonce zapomenou, proč to vlastně dělají.

Chyby, nespravedlivá odsuzování a selhání jsou vlastně tou nejkrásnější součástí života.

Když jste k něčemu přinuceni, nemáte jinou možnost, než se s tím smířit.

Kniha byla skvělá. Líbilo se mi prostředí porodních bab.

MiraRunaway
28.02.2024 4 z 5

Tři vypravěčky. Tři generace porodních bab. Originální zápletka s otcovstvím byla střídána kontroverzní kauzou ohledně domácích porodů a (klasicky nejlepšími) flash backy z mládí 83leté paní Florence. Bavilo mě to moc. Zase trochu jiná forma, zajímavé čtení. Akorát ta romance ve vysokém stupni těhotenství mi přišla malinko nereálná, ale to je velmi subjektivní vjem.

uzivatel83509
29.07.2023 5 z 5

Knihu jsem původně chtěla přečíst a prodat, ale byla skvělá a tak zůstává u mě v knihovně. Nechyběla v ní záhada ohledně otcovství, dávné tajemství, romantika a porody.
Příběh byl hezky napsaný z pohledu tří žen, které asistovaly, jako porodní sestry (báby, duly)
Neva pracuje v nemocnici a je těhotná. Její babička Floss je opředena tajemstvím z minulosti. Matka Grace asistuje rodičkám u domácích porodů a nemá ráda lékaře... Neva své těhotenství před nimi tají až do poslední chvíle... kdo je ale otec dítěte, které Neva čeká? :-)

Hakl54
27.07.2023 5 z 5

Příjemné čtení, které pozvolna odhaluje tajemství v rodině.

maryska09
25.07.2023 4 z 5

Kniha moc zajímavá svým tématem, často jsem si vzpomněla na vlastní porody, jen škoda, že je dost průhledná, a že nakonec vše dopadne tak sladce dobře. Milá kniha plná něhy, určená hlavně pro maminky

katynka78
21.06.2023 4 z 5

Musíte odpustit mou vlídnou zaujatost nad lékařskými tématy. Toto bylo tak milé, čtivé, napínavé, lidské, uvěřitelné. Mám skoro samé superlativy a jsem moc ráda, že mám tuto knihu doma ve své knihovně.
Tento příběh tří generací porodních bab mi dělal společnost ve chvíli, kdy jsem byla v nemocnici a zvolila jsem dobře.
Paní Hepworth má opravdu talent, četla jsem od ní už dvě knihy a každá se mi líbila, takže věřím, že její knihy jsou záruka dobrého čtiva a příjemně stráveného času. U Tajemství porodních bab to tak rozhodně bylo. Doporučuji.

LenkaGonn
16.04.2023 2 z 5

cekala jsem neco jineho

Moška
08.03.2023 3 z 5

Rozhodně zajímavý námět. Ale... zpočátku slibně rozehraný příběh sklouzl do typického, předvídatelného, sladkého románu.

malen
21.11.2022 5 z 5

Tuhle knihu jsem si koupila omylem, proto mi přes rok ležela v poličce, než jsem po ní sáhla. A pak už jsem nemohla odložit. Za mně super.

ovsemzectu
03.11.2022 5 z 5

Od autorky jsem četla už Tchyni a Hodnou sestru,ale Tajemství porodních bab se mi líbilo asi nejvíc. Možná je to tím, že nemám tchyni ani sestru, ale o porody se zajímám celý život, takže je to že všech knih pro mě nejbližší téma. I když se těhotenství/mateřství vyskytuje ve všech autorčiných dílech. Tahle mi přišla nejméně "psycho" (nevím jak jinak to popsat) a dost mi sedla do mého momentálního rozpoložení.

Evaho73
04.09.2022 3 z 5

(SPOILER) Tri ženy, a zároveň tri generácie pôrodných asistentiek, ktoré rozdielne vnímajú svet aj svoje poslanie.
Asi takto by som charakterizovala tento jednoduchý príbeh, ktorý mňa osobne trochu sklamal. Očakávala som viac akčných scén spojených s výkonom profesie pôrodných asistentiek, ale v príbehu išlo skôr o pomalé odkryvanie rodinných tajomstiev. Hneď na začiatku mi bolo trochu smiešne z toho, že Neva dokázala tajiť svoje tehotenstvo pred matkou a babkou, ktoré boli akože uznávané profesionálky v svojom obore... Hneď táto skutočnosť ma pri čítaní dosť rozhodila, a potom som sa už iba zameriavala skôr na negatíva ako pozitíva tohto románu.

Babkabylinkarka
29.08.2022 4 z 5

Moc pěkná kniha, dobře se čte, zajímavý příběh. Obzvláště ten babičky Floss.

jasmína
26.06.2022 3 z 5

Vzhledem k předešlým knihám autorky jsem moc zklamaná, a bohužel jsem nedočetla....

EvikU.
19.05.2022 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Velmi hezky se četla, musí to být nádherná a zároveň ta nejvíc děsivá práce, když přijdou komplikace. Vztahy babičky, matky a vnučky byly krásně napsané. Bylo to takové miloučké a napínavé a děkuji autorce za ten konec.

petula22
23.04.2022 4 z 5

Příjemná oddechovka, ktera nutí k zamyšlení nad otázkou biologického rodiče a rodiče,který vychovává. Osud tří generací porodních bab,které obestírá tajemstvi z minulosti.

Čtenářka73
19.04.2022 4 z 5

(SPOILER) Oddechové čtení s předvídatelným happy endem.

Janca007
19.03.2022 5 z 5

Pro mě to bylo oddechové čtení. A propojení tří příběhů tří porodních bab (babičky, matky a dcery), pro mě bylo zajímavé. Našla jsem si v knížce myšlenku, co dělá ze ženy matku...

makkuska
19.03.2022 4 z 5

Příjemné čtení, náhled do porodnictví z různých stran, problematika domácích porodů zasažena do příběhu. Bavilo mne prolínání příběhu třech žen třech generací, jakoby bych četla tři křížky najednou.

Cher
13.03.2022 5 z 5

Krásné, dojemné. Tak hezky se to četlo, až mi bylo líto, že už příběh končí.

markej
01.03.2022 5 z 5

Velice dojemný román (ano, několikrát jsem u něj trochu slzela) o práci porodních asistentek, o rodinných tajemstvích, ale hlavně o lásce mezi matkami a dcerami, která je nekonečná, bezpodmínečná, nesmírná, podporující, všeobjímající, maximální, niterná, hluboká, jedinečná, naplňující celé srdce i celou duši...
Ženské čtení v tom nejlepším smyslu slova...
Hodnocení: 5 ⭐ z 5 ⭐