V sobotu se obejmeme

V sobotu se obejmeme https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/459958/bmid_v-sobotu-se-obejmeme-Iiv-459958.jpg 5 16 2

Ulepená já. Tak si na svém instagramovém účtu říká brněnská umělkyně Anna Ročková, která tvoří jedinečné básně a koláže. Lepí je z novinových ústřižků, různých časopisů i starých rodinných fotek - zkrátka ze všeho, co jí zrovna přijde pod ruku - a nyní jsou k vidění na stránkách její knižní prvotiny V sobotu se obejmeme. Čeká vás snový svět plný koláží, obrázků a také originální poezie. Zdánlivě náhodným řazením slov vznikají překvapivá spojení a nevšední významy, které vám vykouzlí úsměv na rtech.... celý text

haki34
12.03.2022 5 z 5

"Kdybych to uměla
Napsala bych ti báseň
plnou květin smíchu a bonbónů
O tom prostěradle
jak jsme v něm leželi
O tom jak ti košile voní jasmínem
O tom co řeknu ti jenom šeptem
O tom co slovy polapit nejde
Kdybych to jenom uměla "

Tak to byl koncert..pastva pro oči i duši. Úlovek z knižního festivalu. Zaujala neobvyklým grafickým ztvárněním,kde koláže a obrazy skvěle dotváří kulisu k Anniným básním (ale to jsem zjistila až po přečtení ;)) a pak samotné básně. Pár slov, hlubokých,čistých. Přitom ukrývající mnoho vrstev,jako Anniny koláže .. hvězda navíc za uměleckou stránku díla a vřele doporučuji !

A ještě jedna..protože u ní je jízdenka do Valmezu platná do mých narozenin ;)

"Na místech
Kde tě ještě nikdo nezná
Kde u nádraží kvetou třešně
A na peróně usychá tabák
Kde uličkou mlčení se chodí naslouchat
Kde na tebe vzpomínky čekají
tam čekám i já "

P.S. kdo nemáte rádi básně, zkuste aspoň Aniččinu obrazovou tvorbu :)

Davidin
07.03.2022 5 z 5

Zvukomalebná sbírka básní. Obvykle poezii nehodnotím, ovšem kniha má pro mne hodnotu perfektního uměleckého díla s přesahem. Budu ji číst znova a znova. Jemná a lehká tvorba autorčina je pohlazením pro mou duši.

koláže

Autorovy knížky

Anna Ročková
česká, 1996
2020  91%V sobotu se obejmeme

Kniha V sobotu se obejmeme je v