V škole Ducha Svätého

Biblia nám predstavuje Ducha Svätého ako Utešiteľa, ako silu zhora, čo prichádza na pomoc našej slabosti. Sme ľudia krehkí, vystavení mnohým bojom, ľahko poblúdime. Preto pomoc Ducha Svätého nie je luxus, ale má byť podstatným prvkom nášho kresťanského života. Bez nej nebudeme môcť skutočne napredovať, ani odpovedať na povolanie k svätosti, ktoré Boh adresuje každému. Duch Svätý je prítomný v každom pokrstenom človeku a je schopný — väčšmi, než si myslíme — usmerňovať nás a pomáhať nám vnuknutiami, ktoré vkladá do hĺbky našej duše. Ak sa naučíme rozpoznávať ich a prijímať, ak budeme pozornejší voči vnuknutiam, ktorými Boh klope na naše srdce, aby nás povzbudil, dokážeme napredovať v kresťanskom živote míľovými krokmi. A náš život bude slobodnejší, jednoduchší a šťastnejší. Prvé vydanie...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136838/v-skole-ducha-svateho-136838.jpg 4.510
Duchovní literatura, Náboženství

Vydáno: , Serafín

A l´école de l´Esprit Saint, 1995

Kniha V škole Ducha Svätého

Kopretina
02.09.2016

Po knize jsem sáhla v rámci výzvy z 31.8.: přečti rozečtenou knihu. Když jsem ji kdysi začala číst, říkala jsem si, no dobrý, ale jak v běžném životě může člověk takhle žít? Po minulých duchovních zážitcích a "cestě", která následovala, mi kniha přijde bližší a taky srozumitelnější. Jsem ráda, že i my, laici, se můžeme dotýkat nadpřirozených a přitom tak přirozených hnutí: a tomu vděčím především pravidelnému společenství, modlitbě na Písmem sv. a postojem odevzdanosti.

Petrstik
09.07.2016

Jak odpovědět na Boží volání, otevírat se Duchu svatému a nebránit se jeho působení, rozeznávat jeho hlas, dát se jím vést nám autor odpoví přehlednou formou. Svá tvrzení opírá o pohled duchovních osobností církve, např. Františka Saleského, Terezie z Lisieux a Faustyny Kowalské.

Bible Svatá
Bible Svatá