V rytmu charlestonu

V rytmu charlestonu https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44588/bmid_v-rytmu-charlestonu-Nry-44588.jpg 4 266 72

Lara měla odjakživa přebujelou fantazii. Ale teď snad přišla docela o rozum! Normální děvčata přece nevidí duchy. Jí se ovšem zjevil duch pratety Sadie - v podobě drzé dvacetileté dívčiny - a nutí Laru hledat ztracený náhrdelník. Jako by Lara neměla svých problémů dost: její nové firmě se nedaří, zkušenější kolegyně odjela do Indie a nehodlá se hned tak vrátit, a navíc se s ní rozešel přítel. Ale společné pátrání po náhrdelníku postupně nabývá na zajímavosti a romantice. Je snad pratetin duch odpovědí na Lařiny problémy a mohou se dívky od sebe něco naučit?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , BB art

Twenties Girl , 2009

moonula
12.01.2018 5 z 5

Tahle spisovatelka mně dostala.
Náhodou jsem na ni kápla a to když mi byla podarována kniha Svatební noc od tchýně.Říkala jsem si co to zase bude za novodobou spisovatelku s tématem mladí a bohatí atd...Prostě nuda...
Proto než jsem tu novou knihu začala číst,pročetla jsem si recenze lidí a sehnala si ty s těmi nejlepšími doporučeními.Tato kniha zatím vede.Netušila jsem,že se najde ještě nějaký nový spisovatel který mně zaujme tak jako ti moji už dávno oblíbení,které stále vyhledávám a držím se jich s myšlenkou skvělé četby.Vidím,že jich existuje i více,jen je najít a k tomu většinou dopomůže náhoda..
Tato kniha " V rytmu charlestonu " ostatně podle mně by se spíše měla jmenovat "dívka z dvacátých let " o tom se taky pořád v knize píše je je-di-ne-čná....Prožívala jsem ji intenzivně jako bych to byla já sama kdo se stal součástí velkého trapasu,smutku,radosti pýchy a zklamání.Chvílemi nevíte zda se smát nebo se stydět.Kolikrát jsem hanbou odložila knihu a musela ten trapas co Lara způsobila a do čeho ji Sady namočila těžce rozdýchat.. Kdo tu knihu nečetl,tak má možnost.Začátek nemastný,neslaný jako na každém pohřbu,ale pak jak se to rozjede tak ta jízda je mazec.Když se to tak vezme my sice duchy nevidíme,ale kdo ví jak to vlastně doopravdy je..Kdo nám co našeptává a jako tak,kdo by nechtěl mít vlastního ducha a mít zjednodušené rozhodování i život.Náhody se sice dějí jen my netušíme odkud přichází a jak.

KateTheBlogger
04.12.2017 5 z 5

Knížka mi svoji zápletkou připomínala styl psaní A. Potter, byla v ní magie a nadpřirozeno, ale také příběh obyčejné holky, kterou jsem neměla ze začátku moc ráda, ale po přečtení musím uznat, že to je báječná knížka, která se mi prostě dostala pod kůži!

minimonisek
18.10.2017 4 z 5

Další skvělá kniha od této autorky. Přečetla jsem od ní příběhy s nakupováním a líbí se mi, že autorka i v této knize použila skvělé vyprávění a vtip, který je u ní jedinečný. U některých pasáží mě opravdu rozesmála. Tahle kniha mě rozhodně chytla za srdce.

vivalamuff
13.06.2017 5 z 5

Je to trochu fantazie, ale jaká! Při některých scénách jsem ronila slzy od smíchu. Skvělá oddechovka, která v závěru chytne za srdce tak, že na tuhle knížku jen tak nezapomente.

Calibra
13.02.2017 3 z 5

Mám ráda jiné žánry, ale chtěla jsem zkusit Kinsellu. Velmi vtipně napsána kniha, část jsem četla u lékaře v čekárně a musela ji odložit, aby si lidé nemysleli, že jsem blázen, jak mi cukaly koutky. Díky zmizelemu nahrdelniku je v příběhu i zahada, takže i milovníci krimi si přijdou mírně na své.

LilianaFalcon
17.09.2016 3 z 5

Občas mi hlavní hrdinka i Sadie hodně lezly na nervy. Taky to bylo dost zdlouhavé. Trochu proškrtat a stal by se z toho fakt líbivý příběh.
(I když ne, že by přesně těhlech příběhů nebylo přehršle ;-) )

SBH
25.04.2016 4 z 5

Moc pěkná a vtipná kniha jak jazykem, tak nápady. Jak je u autorky obvyklé, hlavní hrdinka se potýká se zásadními potížemi, z nichž člověku téměř mrazí. Tentokrát je zvládá za pomoci ztřeštěného ducha. Co mě však oslovilo nejvíc, byl motiv selfmademanského strýčka. Osobně lživé hlášky "každý má v torně maršálskou hůl" bytostně nesnáším, protože 1) lidstvo nepotřebuje tolik maršálů a 2) podobný úspěch je zpravidla dílem třeskuté dávky štěstí, které ale oni úspěšní následně vydávají za svou zásluhu a na méně privilegované spoluobčany se dívají jako na neschopné flákače. Každý ale ví, že poctivou prací nezbohatl ještě dosud nikdo.
Doporučuji.

KateřinkaKulas
24.02.2016 5 z 5

Nečetla jsem od ní všechny knihy (zatím) ale tahle je prozatím uplně nejlepší vtáhla mě a chytla za srdíčko, ještě dalších pár dní jsem na ní myslela:-) 5 hvězdiček

ruzovka
01.02.2016

Kniha pobavila a s takovým záměrem jsem ji začala číst . Oddychovka , která
splnila očekávání , ale přinesla i něco navíc .
Donutila mně se smát , ale i zamyslet se .
Spisovatelka nesmírně citlivě poukazuje na rodinné vztahy, ukazuje nám, jak moc chybujeme,
jak moc podléháme iluzím, předsudkům a jak zapomínáme na seniory v široké rodině.
A víc prozrazovat nebudu , opravdu stojí za přečtení .

mira399
26.01.2016 5 z 5

Dlouho jsem se u knížky tak nepobavila.Sedla mi se vším všudy.Doporučuji na zvednutí nálady.

verous22
05.01.2016 5 z 5

Na knihu jsem narazila v rámci Čtenářské výzvy 2016. Zhltala jsem ji za jediný den. Je to nenáročná a velice příjemná beletrie, která má nejspíš vše, co má "správná" beletrie mít. Místy velmi humorné, sem tam smutné, ale především i přes zápletku velmi realistické. Hlavně z hlediska charakteru postav, což mne opravdu velice příjemně překvapilo. Třeba takový strýček Bill se mi od začátku jevil jako zlý, úlisný a slizký had. A taky fakt totální trotl. Zdatně mu sekunduje Lařina kolegyně Natálie, která je namachrovaný a afektovaný skot. Naproti tomu prateta Sadie má skvělý smysl pro humor a je prostě geniální. Každá z postav má něco, za co ji prostě musíte mít rádi (samozřejmě až na Billa a Natálii!!). A i to, přátelé, dělá knihu dobrou knihou. :)

Makyt
30.07.2015 3 z 5

Nadpřirozeno, které ve vás vyvolá smích a vzápětí slzy smutku. Příběh protkaný historií a vtipnými hláškami puberťácké pratetičky... a láska. Pohádka pro každého, nebo spíš pro každou ;-)

Zrzavá_Tereza
23.04.2015 5 z 5

Strašně, strašně ráda se ponořím do takového příběhu, jako je právě tenhle!
V jednu chvíli se směju, v druhé chvíli jsem dojatá.. Tohle prostě Sophie umí! :)

ivakola
10.03.2015 5 z 5

Tuhle knížku jsem si zamilovala hned po prvních přečtených stránkách. Je to snad nejlepší autorčina kniha, ale vlastně všechny jsem ještě nečetla.Nic to nemění na tom, že jsem se opravdu bavila a Lara se svým duchem mají čestné místo v mojí knihovně.

KriKri
05.01.2015 5 z 5

Miluju, miluju,miluju.. stejně jako všechny ostatní knihy od Sophie, které jsem četla. Chtělo se mi smát, na konci se mi chtělo brečet.. chtělo se mi všechno co se u knížky má chtít.. a nechtělo se mi skončit. Sophie Kinsella, nepíše žádnou vysokou literaturu, do dějin se asi nezapíše, ale o to víc jí mám ráda. Prostě srdcová záležitost.

verci
18.11.2014 5 z 5

Četla jsem od Sophie skoro všechny knihy ale tahle je nejlepší.

Kočičáci
27.07.2014 5 z 5

Také jsem si v první části knihy říkala proč to má 400 stran, to snad nedám, ale pak děj nabral rychlý spád a příběh se rozjel. Sadie jsem si zamilovala, úplně jsem si představovala 20.léta - stylové šatičky, koktejly, cigaretové špičky, bary, charleston - "kupředu"!!!
Doporučuji :-)

Klára90
21.07.2014 5 z 5

Pro mě zatím nejlepší autorčina knížka. Tak dlouho jsem se u knížky dlouho nepobavila, natož abych se smála nahlas. Paráda, doporučuji přečíst :-)

zj152
05.06.2014 5 z 5

Tohle byla už několikátá knížka od Sophie, kterou jsem četla a musím přiznat, že jedna z nejlepších. Moc jsem se pobavila, byla vtipná, romantická a pokud máte rádi knihy od této autorky, tak vřele doporučuji!!!!

enite22
19.03.2014 5 z 5

užasná kniha.. moc se mi líbila