V říši Opice a Hada

V říši Opice a Hada https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/102891/bmid_v-risi-opice-a-hada-sUM-102891.jpg 3 12 2

Co mají společného tři lidé, které od sebe dělí tisíce kilometrů? Zdánlivě nic. Nemají o své existenci sebemenší tušení. Farma v Zimbabwe je vypálena zdivočelou hordou žoldáků a její majitel přijde o celou rodinu. Smyslem jeho života se stává pomsta. Francouzská manažerka odlétá do Pekingu, aby dojednala smlouvu s místním partnerem. Rutinní práce se jí vymyká z rukou, když zjistí, že její předchůdce neuspěl a beze stopy zmizel. Ve stejné době se britský olympionik stává svědkem brutálního přepadení. Jednoho dne se osudy všech tří dramaticky protnou. V rukách se jim ocitnou klíče, které odemykají dveře od symbolických tajných komnat, o jejichž existenci nemá nikdo tušení. Tyto klíče svému majiteli plní všechna přání… nebo mu přinášejí smrt. Dokáží ale otevřít i příslovečnou „Pandořinu“ skřínku, která odhalí tajemné pozadí čínského hospodářského zázraku. Společně s hlavními hrdiny se podíváte do trezoru, ke kterému klíče patří, a váš pohled na dnešní svět se změní. Až příště uvidíte nápis „Made in China“, přeběhne vám mráz po zádech …... celý text

ivakola
30.06.2015 2 z 5

Knížka tedy nic moc. Ještě že byla tak útlá, chvílemi jsem měla velké nutkání ji někam založit a už nenajít.

Dandulka
11.07.2013 3 z 5

Podle začátku by se dalo soudit, že kniha bude úžasná a čtivá. Bohužel jen podle začátku! Střed děje se nějak zadrhl a konec už to nedohonil. Na můj vkus patří tato kniha k těm průměrným a to je po Cestě černého zlata velká škoda!

2011  56%Pátá kolona
2007  82%Cesta černého zlata