V pustinách australských

od:

V pustinách australských

Příběh knihy začíná v březnu roku 1875, kdy ze San Diega vyplouvá plachetnice Franklin pod vedením kapitána Johna Branicana. Do svého cíle, kterým je Kalkata, ale loď ani po několika měsících nedopluje. Všichni až na jednu osobu jsou přesvědčeni, že loď zmizela i s posádkou někde v Tichém oceánu. Tou osobou je mladá žena kapitána B... celý text

Příběh knihy začíná v březnu roku 1875, kdy ze San Diega vyplouvá plachetnice Franklin pod vedením kapitána Johna Branicana. Do svého cíle, kterým je Kalkata, ale loď ani po několika měsících nedopluje. Všichni až na jednu osobu jsou přesvědčeni, že loď zmizela i s posádkou někde v Tichém oceánu. Tou osobou je mladá žena kapitána Branicana Dolly Branicanová. Duševně se sice zhroutí, když jí potká další neštěstí (její syn Wat zemře na následky úrazu při lodní nehodě), ale naděje, že její muž nezahynul, jí drží při životě. Když se po čtyřech letech uzdraví, využije peněz z dědictví, které mezitím získala po svém strýci, a zorganizuje výpravu, jejímž cílem je najít jejího manžela. Trvá však dlouho, než se objeví první stopa po lodi Franklin, která vede do Austrálie. Dolly je přesvědčena, že její manžel je naživu držen ve ve vzdálené části severozápadní Austrálie v zajetí domorodců. Po překonání nesmírných obtíží svého muže skutečně najde a zachrání, přičemž největší nebezpečí ji hrozilo především od jejího bratrance Lena Burkera, který chce Dolly i Johna zabít, aby získal jejich dědictví. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/93_/930/v-pustinach-australs.jpg 433
Originální název:

MISTRES BRANICAN

Žánr:
Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Návrat
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Přidat komentář
mira.l
22.06.2015

Kniha, která poněkud připomíná Děti kapitána Granta, od kterých se naopak liší časovým úsekem, ve kterém se odehrává, je to asi jediná Verneovka, odehrávající se v časovém rozpětí 15 let. Kdo má rád popisy fantastických vynálezů, tady asi bude zklamán, kdo naopak se soudobými hrdiny rád "cestuje" po těch nejodlehlejších končinách světa, tady konkrétně po Austrálii v době, kdy na její mapě bylo ještě mnoho bílých míst, zklamán jistě nebude. Já patřím spíš k těm druhým a i k téhle knize jsem se po letech rád vrátil.
Snad jediná výtka patří kvalitě ilustrací ve vydání nakl. Návrat, rok vydání 1996, s kvalitou ilustrací v knihách vydávaných v 80. letech v Albatrosu se tyto hrůzy naprosto nedají srovnat.

adorjas
18.10.2014

Jedno zo slabších diel majstra Verneho.

Eigis
22.08.2013

V určitých pasážích mi to dost připomínalo Děti kapitána Granta, ale nejedná se o žádné samovykrádání. Kniha patří nejlepší Verneovky.

tenax
12.08.2013

Četl jsem kdysi po názvem V pustinách australských a vzpomínám si, že se mi to docela líbilo.

vitavita
19.02.2013

Patří k těm nejlepším verneovkám ...

vitavita
05.04.2012

Knih\a patří k nejlepším dílům Verna ....