V propastech času

V propastech času https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/161901/bmid_v-propastech-casu-vPR-161901.jpg 4 20 6

Dan Young série

< 3. díl

Dobrodružství poručíka Space Interpolu Dana Younga pokračují již ve třetí knize. Dan Young se sice definitivně vypořádá se zlem, které napáchal zločinný Deuce Worm, ale zároveň se svými přáteli a kolegy zbloudí v hyadských časoprostorových tunelech. Ani po šťastném návratu jeho odysea v čase nekončí.

Luigi1
Luigi1
07.03.2022 4 z 5

Opět jsme zvítězili.:D

NemmamSlov
NemmamSlov
24.05.2020 3 z 5

Bohužial, najslabší diel zo série Dana Younga. Prvé dve kapitoly mali ešte čo ponuknúť, no záver spisovateľ nezvládol a zbytočne to komplikoval. Radšej sa mohol vieac venovať prvému príbehu, ktorý bol v tomto zväzku najlepší. Dan Young a jeho posádka sa opäť ocitá mimo slnečnej sústavy. Prenasledujú Wormove príšeri, ktoré terorizujú menej vyspelé obyvateľstvo. Bol by to príbeh za 5 hviezd, keby to autor predčasne neukončil, čo je problém väčšina Youngovich príbehov.

Celú sériu by som hodnotil na 3*. Odporúčal by som to hlavne ľuďom čo majú radi cestovanie po vesmíre, aj keď sa väčšina príbehu odohráva len v slnečnej sústave. Jaroslav Velinský hodne experimentoval, tak pri čítaní treba sem tam zažmúriť jedno očko.

myskakarel
myskakarel
27.05.2019 5 z 5

Takové pohodové nenáročné čtení s neporazitelným hrdinou :)

robinoza
robinoza
31.10.2018 4 z 5

Takový český Perry Rhodan. Dobrá oddychovka

Dae
Dae
27.02.2016 4 z 5

Z této série pro mě nejlepší, bavil jsem se. Minimálně z pohledu zajímavých nápadů autora, kterých zde najdete nepočítaně. Odpočinkové čtení s možností zamyslet se nad tématem cestování v čase.

tenax
tenax
17.08.2013 4 z 5

Závěrečná část souborného vydání příběhů poručíka Space Interpolu Dana Younga, opět zábavná a napínavá, nenáročná jako jiné space opery. Jednotlivé příběhy jsou uzavřené a přitom dávají možnost dalšího pokračování a rozvíjení. Ale zdá se, že víc jich Velinský nenapsal, i když by se to nabízelo. Škoda.