V případě neočekávané události

V případě neočekávané události https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/336066/bmid_v-pripade-neocekavane-udalosti-1vI-336066.jpg 4 33 12

Na malé městečko Elizabeth v New Jersey spadnou v roce 1952 během tří měsíců tři (!) letadla. Jak se s tím vyrovnávají jeho obyvatelé včetně patnáctileté Miri? Je to náhoda, komunistické spiknutí, nebo za to můžou mimozemšťané? A jak dopadne první láska? V tomto románu se Judy Blume vrací do vlastního mládí - v Elizabeth totiž vyrostla a šokující události roku 1952 prožívala jako čtrnátiletá. Kromě strhujících událostí a sympatických postav čtenáře potěší i dokonale evokovaná estetika 50. let na jejíž eleganci dodnes s nostalgií vzpomínáme.... celý text

Literatura světová , Historické romány

Vydáno: , Argo

In the Unlikely Event , 2015

luciella10
15.01.2024 5 z 5

Výborná kniha, vtáhne vás a nepustí. Ještě, když si dohledáte autentické fotografie, nechápete, že se toto mohlo stát.

iceVS
30.08.2021 5 z 5

Mám ráda příběhy, které se opravdu staly. Kniha byla velmi poutavá a líbila se mi.

katka.haj
05.07.2021 4 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu, hlas Terezie Taberyové dokonale navodil atmosféru 50. let v americkém městečku Eliszabeth. Na pozadí tří leteckých katastrof se odvíjí příběh patnáctileté Miri a její rodiny a přátel. V kapitolách se útržkovitě střídají pohledy jednotlivých postav, dobře psychologicky vykreslených, každý se musí s následky havárie vyrovnat po svém. Vše je proloženo dobovými zprávami z novin Elisabeth daily post. Jen zpočátku je tedy postav příliš mnoho a zejména v audioverzi, kde není žádný sepsaný přehled, má posluchač chuť to vzdát. Musím říct, že stojí za to to překonat, jde o příjemnou odpočinkovou záležitost.

PetraN17
24.01.2021 5 z 5

Díky letošní výzvě jsem probrala knihy odložené na “až pak” a našla tam plno pokladů. Tato kniha k nim bezesporu patří. Můžu jen doporučit

IYv
16.08.2019 5 z 5

Mě se to velmi líbilo, přečetla jsem za jeden den a nemohla jsem přestat. Dost mě bavila židovská komunita, prudérnost Ameriky v padesátých letech a zároveň objevování sexu u mládeže. Rodící se Las Vegas.
Letecké havárie jsou skutečné a musela to být děsivá zkušenost. Letiště Newark dnes město Elisabeth z půlky vlastní a historii se toho moc nedočtete. Navíc mě fascinovalo, že autorka psala do jisté míry autobiografickou věc.
Za mě pět hvězd, početla jsem si!
P.S.
a není to vůbec holčičí slátanina!

toni-az
11.01.2019 2 z 5

Uff, to jsem si teda naběhl. Nic zlého netuše, koupil jsem v akci tuto audioknihu s tím, že hodnocení má vysoké. Oj oj, nekoukl jsem však, že nebylo hodnoceno ni jediným mužem. Ale když už jsem zaplatil, tak jsem ji teda "dočetl". Ovšem chlapi, varuju vás, pokud máte aspoň jedno varle, obloukem se tomuto dílu vyhněte!

Opravdu divně napsaná knížka, jejíž většina se skládá z popisů kdo co měl na sobě a jak jí to slušelo, jaký steh byl na kterých šatech a podrobnými popisy činností jednotlivých (výlučně ženských) postav. Chyběly tam pouze návštěvy oné místnosti.

Všechny dámy řešily tak ukrutné problémy, že jsem jim i sobě přál, aby některé z letadel spadlo na ně a ukončilo jejich i moje trápení. To se bohužel nestalo.

Každopádně jedna hvězda za popis schizofrenie po pádech letadel (i když toho se tam moc nevlezlo), druhá za naprosto dokonalý přednes Terezie Taberiové. Ten byl v podstatě to nejlepší z celé knihy, ta paní opravdu umí. Rozhodně zkusím najít ještě nějaký audiobook, který namluvila, ovšem doufejme něco čitelnějšího.

Heyhey
07.11.2018 5 z 5

Skvělá kniha. Osobní výpověď, přiměřeně rozvedené, i když závažné, téma, oslovující zakončení. Ani slovo navíc, vše mělo své místo. Picoultová se svým vařením z vody, aby bylo více stran, se nemůže k této knize přiblížit.

Alma5
25.04.2018 4 z 5

Příběh byl hodně obšírný kvůli velkému množství postav, ve kterých jsem se ze začátku trochu ztrácela. Přestože to s většinou dopadlo dobře, po přečtení ve mně kniha zanechala pocit smutku, melancholie a strachu z letadel...

bookcase
03.04.2018 5 z 5

Naprosto skvělá kniha, těžko se mi s ní loučilo. Nejprve jsem si říkala, jak se autorka chce popasovat s pády tří letadel v příběhu, o co tam vlastně půjde, ale jak už bylo napsáno přede mnou, jde víceméně o to, jak tyto události působily na obyvatele malého městečka. Je to vlastně mozaika příběhů několika rodin, stylem mi připomněla knihy Maeve Binchy, která také nějaké osudové události využívá k vykreslení životů svých hrdinů.

85098211
14.02.2018 4 z 5

Kniha je bezesporu čtivá, i když žádné velké napětí se nekoná. Tím samozřejmě nechci bagatelizovat skutečnost, že se během tak krátkého časového údobí zřítí hned tři letadla, protože ta je definitivně děsivá. Ale já za sebe jsem neměla nijak silný pocit, že o tohle autorce v první řadě šlo. Spíše využívá nehody letadel jako určitý rámec pro další dění. Je sice pravda, že tyto události měly velký vliv na život obyvatel městečka, ale podle mého názoru se kniha více věnuje ostatním zážitkům a životním rozhodnutím Miri a lidí kolem ní. Ale to je jen můj subjektivní názor, nemusíte s ním souhlasit ;-).

Vesmich
29.01.2018 5 z 5

Poklidný začátek ve městě Elizabeth, v New Jersey, nad kterým velmi nízko přelétávají letadla, aby přistála na letišti Newark, nejprve také docela poklidně. Děvčata, která se zajímají výhradně o chlapce a o to, jak vypadat co nejlépe, jak se dobře vdát a kluků, kteří se zajímají o kamarády a dělají si svoje věci. Jejich rodiče se drží starých dobrých pravidel a komunit a nejsou zvědaví na nějaké změny. Ty ale přicházejí nezadržitelně a vzpomínky na válku se pomalu propadají dějinami. Mladí lidé se zamilovávají napříč třídami a navzdory zvykům, dívky začínají pracovat za peníze a nejen pouze v domácnosti a na zadních sedadlech amerických velkoubouráků vzniká nová generace. A všechny ty změny se ohromně zrychlí zvláštním řízením osudu, kdy v krátké době kolem Vánoc a nedlouho po nich, začnou na město padat letadla…Reálie doby jsou vykreslené tak plasticky, že všechny ty produkty, účesy a módu člověk před sebou přímo vidí. Za mě velmi dobré počtení!

alzbeta4340
23.09.2017 4 z 5

Román začíná trochu zdlouhavě, k čemuž přispívá i jeho forma. Příběh se posunuje dopředu po drobných kouscích, které jsou vyprávěné z pohledu různých postav. Tím pádem mi trvalo, než jsem se zorientovala ve vztazích i jménech. Pak spadne první letadlo a za ním i druhé, a děj nabývá na zajímavosti a přinese i různá překvapení.
Kniha se soustřeďuje na dospívající dívku Miri, a příběh neobsahuje žádné drastické scény. Jestli je ale pravda, že autorka vychází ze skutečných událostí, které sama zažila, pak to všechno muselo být skutečně strašné.