V podvečer pětilisté růže

V podvečer pětilisté růže https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76473/bmid_v-podvecer-petiliste-ruze-89j-76473.jpg 3 5 2

Soubor čtyř povídek nazvaný podle povídky titulní, přináší příběhy z posledních let trvání rožmberského rodu.

DarkLady
07.07.2015 2 z 5

Abych se vyhnula tapetování, odkazuji čtenáře na první dva odstavečky mého komentáře u Královny Dagmar.

A nyní k samotnému románu. U Třebízského jeden nikdy neví, o čem že to autor vlastně píše. Už jsem přečetla tři romány od Třebízského a mám pocit, že píše tak nějak pořád stejně. Hlavní osu poznáte sice hned, ale smysl, proč bylo dílo napsáno a co že tím chtěl vlastně říct, vám stejně unikne. Nicméně zcela nově jsem zaznamenala, že pan Třebízský ve svých knihách, ač vlastenčil až stydno, přeci jen vyjadřuje loajalitu Habsburskému panovnickému domu. A teď babo raď, jestli to mělo politické důvody nebo zda to bylo jeho vlastni přesvědčení. Jeho dílům to totiž dává lehký schizofrenický odstín. Místama klouže až k devótnosti za každou cenu... Pan Třebízský napsal Trnovou korunu z doby třicetileté války - jsem zvědavá, jak se s tou svojí náklonností vládnoucímu panovnickému rodu vyrovná tam.

WEIL
21.08.2011

Rožmberkové, po nich je zde celá kronika, neb to byl šlechtický rod kulturní a pořádek milující.

Kniha V podvečer pětilisté růže je v