V plamenech

V plamenech https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/150329/bmid_v-plamenech-2GY-150329.jpg 4 314 98

Ve škole vypukl ničivý požár. Uprostřed ničivý plamenů zůstanou i děti Grace, sedmnáctiletá Jenny a osmiletý Adam. Grace, která je shodou okolností zrovna poblíž školy, v tu chvíli myslí jen na jediné – musí své děti zachránit. Za každou cenu... Zatímco Grace i Jenny leží v bezvědomí v nemocnici, jejich duše se oddělují od poraněných tělesných schránek a vidí, co ostatní vidět nemohou. Byl požár jen nehoda, anebo ho někdo založil úmyslně? Kdo by to udělal? A proč? S každou odpovědí se však vynořuje jen stále více a otázek… Grace musí odhalit totožnost pachatele a ochránit před ním svoje děti, protože indicií, které naznačují, že se jim žhář pokusí znovu ublížit, je až podezřele mnoho. Aby se jí to podařilo, musí dokázat nemožné – překročit hranice fyzických slova a pokusit se o zázrak. Psychologický thrilleru s prvky detektivního románu od britské autory Rosamund Luptonové, jejíž prvotina Sestra se stala bestsellerem a získala v roce 2010 ocenění za nejlepší prozaický debut. -- zdroj: www.legie.info --... celý text

Detektivky, krimi Thrillery Fantasy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Afterwards , 2011

Misute603
25.06.2023 5 z 5

Nádherná kniha,moc se mi líbila,každou stránku jsem hltala..
Super čtení

MatBla
15.03.2023 5 z 5

Tohle mě vtáhlo od samého začátku, v době čtení měla jedna z mých dcer 17 let, jako Jenny a já jsem udělala tu hloupou chybu, že jsem koukla na konec, jak to dopadne...
... a pak jsem celou knihu probrečela. Už to nikdy neudělám.

Emma27
21.04.2022 odpad!

Od téhle autorky jsem uz cetla jednu knihu.Kniha je fajn da se do ní lehce začíst,ale mě osobně to nejak moc nebavilo,knihu jsem odložila.

Pavčule
30.09.2021 5 z 5

Výborné , neotřelý styl vyprávění , napětí i dojetí . Knížka se četla jedním dechem.

Lusa
09.11.2020 5 z 5

Autorčin styl psaní mě ve knize "Sestra" překvapil, a nečekala jsem, že bude takto psát dál. Ale už od první stránky jsem se prostě začetla a nemohla jsem přestat, dokud jsem nedočetla a nepřišla tomu na kloub. Za mě opět skvělé, výborné a záživné čtení.

Ka-čí
06.11.2020 5 z 5

Tuto knihu jsem přečetla jedním dechem

capricorn__
23.10.2020 odpad!

Autorka si ukousla příliš velké sousto: rozhodla se spojit dohromady detektivku a jakousi duchovní, spirituální rovinu. (Nebo já nevím, jak to nazvat - posmrtnému životu si říkejte, jak chcete.) A to je strašně dobrý a jedinečný nápad, proto jsem nakonec po knížce sáhl - čekal jsem, že by detektivka mohla být psaná v podobné atmosféře jako filmový snímek Duch z devadesátek. (Nebyla, to vůbec ne...)
Problém byl v tom, že ani jedna z těchto dějových linií mi nepřipadala dotažená do konce a autorka využila svého potenciálu jen asi napůl... Vadila mi taky -du forma a neschopnost hlavní postavy zasahovat do děje, přitom se pořád vztekala a chtěla věci změnit, což se dalo pochopit, ale i tak to nic nemění na čtivosti (to mě docela frustrovalo).
Děj byl dost předvídatelný a dal se dobře odhadnout.
Konec byl... Achjo…

klaraj093
22.10.2020 5 z 5

Luptovou po této knize řadím mezi mé oblíbené spisovatele! Kniha byla hrozně napínavá a celkově skvělá prostě..

Arev122
21.10.2020 4 z 5

V pozadí detektivního příběhu s trochou duchovna se rozehrává psychologie vztahu rodič a dítě. Hezky a čtivě napsaný román.

helenkan
17.06.2020 5 z 5

Četla jsem do půl třetí ráno a to napovídá o všem. Zajímavě a skvěle napsané. Zvědavost a napětí vás pohání ke čtení až do konce. Dala bych i víc než pět *

Ctenar1202
06.06.2020 5 z 5

Jeden krásný den. Jeden hrůzostrašný zločin.....jo tak tohle byla paráda. Kniha začala tragédií, kterou pak policie řešila a člověk si chvíli říkal jasně, už vím kdo to byl!! A ono ne....???????????? Skvělý byl pohled matky a dcery, které....ne, nebudu prozrazovat. To by byla škoda.

beefeather
01.04.2020 2 z 5

Zpočátku jsem se ztrácela v tom, kdo komu co říká, autorčin styl je velmi originální zde, stejně jako v ostatních knihách. Přestože mi právě svým stylem moc nesedla, tak jsem stejně všechny knihy přečetla, takže rozhodně za přečtení stojí. :) Bylo to neotřelé, napínavé, promyšlené a ani délka knihy mi nevadila.

Janaves
28.01.2020 5 z 5

Krásné. Napínavá detektivka a duchovno. Viníka jsem neodhalila,ale tušila jsem, co bude s hlavní hrdinkou a její dcerou...No, brečím ještě teď.

dominika2585
25.08.2019 4 z 5

Kniha byla velice čtivá. Autorka má svůj specifický styl psaní, který najdeme i v jejím debutu Sestra. Ze začátku byl příběh hezky plynulý, od poloviny se děj trochu táhnul. Pachatele jsem viděla v někom úplně jiném, takže konec byl pro mě překvapující.

emve
17.03.2019 3 z 5

Je jiná, než cokoliv, co jsem dosud četla, zajímavá, zvláštní... určitě stojí za přečtení! Ale že by mě nějak více zasáhla, to úplně ne. :)

pingu1
03.03.2019 5 z 5

Výborný psychologický román s detektivní zápletkou a trochou duchovna .... Ještě se k ní někdy vrátím :-)

biki
26.01.2019 3 z 5

Hodně nezvyklé pojetí detektivky, ale přinejmenším v první polovině knihy mě velmi bavilo. V druhé části se děj začal dost natahovat, začalo mě už i rušit stále další a další vzpomínání. Ovšem postava pachatele byla pro mě překvapením.

Janík511
18.01.2019

Kniha byla zajímavá, trochu jiné čtení než na co jsem zvyklá. Mohla být i kratší, některé pasáže zbytečně vleklé. Detektivní zápletka byla napínavá, netušila jsem, kdo byl záporný hrdina a jak to celé dopadne. Jen konec byl velmi smutný, ale od půlky knihy se dal čekat, že žádný happy end nebude. Ráda si přečtu něco dalšího od této autorky. Nebylo to vůbec špatné.

Annkag
20.12.2018 3 z 5

Zaujímavý nápad napísať knihu z pohladu matky,ktora sa snaží zistiť čo sa toho dňa vlastne stalo,snaží sa zachrániť dcéru a očistiť syna.Len to bolo trocha zdlhavé ale koniec ma dojal.

Nerevanin
16.12.2018 1 z 5

Dost nezvyklý styl vyprávění, který mně osobně připadal velmi rozptylující. Do knihy jsem se vůbec nemohla začíst. Samotná detektivní zápletka je dobrá a rozvětvená, s mnoha možnými pachateli a motivy a relativně nečekaným rozuzlením. Nicméně způsob luštění záhady stylem "každou věc se dozvíme alespoň třikrát od různých lidí, a navíc s obvykle nesmyslným komentářem vypravěčky" děj hrozně natahuje a ubíjí. Myšlenkové pochody hlavní hrdinky jsou chvílemi nad moje síly (ve špatném slova smyslu). Sem tam nějaká logická chyba. Nedoporučuji číst.