V pekle ptáci nezpívají

V pekle ptáci nezpívají https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207396/mid_v-pekle-ptaci-nezpivaji-vpT-207396.jpg 4 50 15

Marie Kovandová série

Je časné letní ráno, probuzený les je svěží, ale muž s detektorem kovů si krás přírody nevšímá. Soustředí se jen na hledání, a sotva detektor zapípá, začne opatrně odkrývat kyp­rou lesní půdu v naději, že konečně našel, co hledal. Nález je však hrůzný... První vydání.

kokrokr
07.11.2023 2 z 5

Znovu jsem si potvrdil, že tato řada detektivek stojí za starou bačkoru. Je ale pravda, že jsem tu četl i daleko horší dílka. Dávám dva a půl bodu.

babystar
12.10.2023 4 z 5

Osmý příběh s Marií Kovandovou o tom, že "boží mlýny melou pomalu, ale jistě". Když hledač pokladů najde mrtvolu mladého muže musí kriminalisté vyřešit vraždu starou sedmnáct let. Zatím co kriminalisté vyslýchají řadu podezřelých, Marie poslouchá pár rozhovorů a má opět brzy jasno. Je to smutný příběh velké lásky a životních plánů, ale také velké žárlivosti. Pachatele si člověk domyslí poměrně brzy, ale je zajímavé, jak na něho přijdou kriminalisté i Marie.

Marcik7
16.12.2022 3 z 5

S mnoha komentáři níže nelze než souhlasit. Přečteno nadvakrát, nenadchne, ale ani neurazí.

pepa4081
21.11.2021 4 z 5

Zajímavý případ, který se udál již před více lety. Vraha jsem tentokrát uhodl poměrně brzy, ale vůbec mi to nevadilo. Tato série se velmi dobře čte, hlavní osoby jsou velmi sympatické. Navíc má autorka velmi podobný pohled na život a mezilidské vztahy jako já. Doporučuji všem, kdo mají rádi nekrvavé české detektivky.
Velmi uspokojivé.

zdenaR
27.05.2021 3 z 5

Příjemné počtení, ale řekla bych, že patří ke slabším z autorčiny tvorby.
Ač většinou vraha neuhodnu, tentokrát byl zřejmý velmi brzy.

ilčidlo
09.02.2021 2 z 5

Pohodová a odpočinková detektivka

rafan65
22.01.2021 5 z 5

Pohodové čtení, znovu pěkná odpočinková detektivka. Docela smutný příběh ale čte se hezky. Osudy některých postav jsou dost drsné ale bohužel to je život.

Pavelpi
13.08.2020 2 z 5

Moc se mi to nelíbilo.Není to typ detektivek,které mám rád,takže tomu odpovídá i hodnocení.

ElleNora
16.06.2020 4 z 5

Kniha byla velice oddychová, jsem ráda, že jsem se úplně okamžitě začetla do děje. Začátek byl tedy velice slibný, ale nemůžu si pomoct - čekala jsem větší vývoj vztahů, zápletky. Čekala jsem, jak to dopadne s detektivem v nemocnici, jak se vyvine vztah Hudce s Klenským a jak vyvrcholí Mariino tajné pátrání. Vše jsem si ale užila, jen jsem trochu zklamaná, že se pořád řešily stejné věci a bez nějaké větší pointy.

Val
08.10.2019 5 z 5

Opět jedna oddychová detektivka z mého kraje, od velmi sympatické paní spisovatelky Pospíšilové. Čtu její knížky moc ráda. Člověk se v postavách většinou najde a má pocit, že se to celé děje v jeho vesnici, vedle u sousedů. Klenský je sympaťák a Marie s Adamem ho skvěle doplňují. Doporučuji .

Kerberos
20.09.2019 4 z 5

Vyšetřování staré vraždy v zajímavém prostředí,koňské stáje, dědictví, nenaplněná láska.Marie a nově se rozvíjející vztah s policistou.

knihomolka1197
18.06.2018 4 z 5

opět super čtení

Iki1
20.12.2017 4 z 5

Autorce se psaní daří a rozhodně je vzorem pro další spisovatele, kteří také zkoušejí napsat původní českou detektivku. Tato kniha je prostě klasika - jednoduchý, přímočarý děj nám postupně odhaluje hlavního podezřelého. K tomu dva sympatičtí vyšetřovatelé, kteří se navzájem moc nemusí, ale o to víc jim to funguje. Trochu lásky či alespoň zamilovanosti, atraktivní prostředí - zde venkov v okolí Brna - které kromě zápletky přinese více podezřelých, aby to vyšetřovatel a ani čtenáři neměli příliš jednoduché. Suma sumárum velmi dobrá oddechovka pro dny, kdy prostě chcete odpočívat u čtení a na náročnější prózu nemáte náladu.

Pet007
22.05.2016 5 z 5

Skvělá česká detektivka. Svižná, uvěřitelná. Dobře se mi četla. Mohl by to být i dobrý film.

evasamankova
13.08.2014 4 z 5

Příjemná, oddechová detektivka z českých luhů a hájů. Děj plyne rychle vpřed, spousta výslechů/dialogů, zápletka reálná, stejně jak i konečný motiv. Nic, co by čtenáře posadilo do židle, ale ani zklamalo.