V pekle plynových komor

V pekle plynových komor https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/39223/bmid_v-pekle-plynovych-komor-a7T-39223.jpg 5 798 199

Podtitul: Svědectví přeživšího člena osvětimského sonderkommanda „Až doted’ jsem to nikomu nevyprávěl. Je to tak tíživé a děsivé, že mluvit o tom, co jsem viděl, mi stále dělá potíže…“ Autentické svědectví někdejšího člena židovského sonderkommanda v Osvětimi – jednoho z mála těch, kteří osvětimské peklo přežili, a jediného, kdo podal ucelenou pravdivou výpověď o smrticí mašinérii, které musel sloužit. Shlomo Venezia se odvážil otevřeně popsat i ty nejděsivější stránky své „práce“ a vynesl na světlo šokující podrobnosti, jež odhalují spáchaný zločin v celé jeho obludnosti. Jak konstatuje spoluautorka knihy Béatrice Prasquierová, Veneziovo svědectví je historický dokument, který vrhá světlo na nejtemnější stránku našich dějin.... celý text

Literatura faktu , Biografie a memoáry , Historie

Vydáno: , Rybka Publishers

Sonderkommando - Dans l´enfer des chambres á gaz , 2007

_ld91
11.02.2017 5 z 5

Nemohla jsem se odtrhnout, ačkoli můj žaludek dělal během čtení několikrát kotrmelce... Velice autentické. Výborná záležitost.

jendoslav
19.01.2017 5 z 5

Svědek, který zažil to vůbec nejstrašlivější, co se i v rámci pekla koncentračních táborů vůbec zažít dalo. Pořád se sám sebe ptám, jestli je vlastně štěstí, nebo spíš smůla sonderkommando přežít, protože takové zážitky asi z nočních můr jen tak nezmizí...

Hokkejka
30.11.2016 5 z 5

Velmi silný příběh, oceňuji upřímnost autora.

Anet95
28.11.2016 5 z 5

Dobře se četla, líbila se mi upřímnost v knize. Poradil by mi někdo ještě nějakou na toto téma, která se dobře čte?

kaka
17.11.2016 5 z 5

Výborně se četla, byla plná faktů a na zajímavé otázky padaly odpovědi bez obalu, bez skrupulí, šokující i nečekané. Kniha si našla právoplatné místo v mé knihovně!

beruska0609
08.11.2016

Od tehle knižky jsem se nemohla odlepit tak jsem se do ni vžila že jsem všechno prožívala společně s autorem, tuto knižku bych dala jako povinnou četbu!!!!! Moje sestra má 27 let a ani neví kdo byl Hitler bohužel ve škole se to neučili a silně pochybuji o tom že se 2. světovou budou učit moje děti

stafbul
05.11.2016 5 z 5

Tak tohle je surová realita, vyprávěná bez úprav, bez studu, kterého není třeba. Tehdejší doba byla zlá, situace hrozná a boj o život všudypřítomný. Tahle kniha by měla být povinnou četbou a měla by být následována návštěvou KT Osvětim. Je dobře, že tento muž našel odvahu a otevřel bolavou ránu v sobě, aby poučil svět....važme si takových lidí. Ať je Vám země lehká, pane autore.

cincina
09.10.2016 5 z 5

Když tady čtu, že někteří měli tuhle knihu jako povinnou četbu, tak jim závidím, protože něco takového bych si přála v povinné četbě.
Úžasná kniha, kterou jsem přečetla jedním dechem a hodně toho ve mě zanechala. Shlomo byl úžasný muž, který dokázal přežít něco tak strašného, až je to pro všechny z nás nepředstavitelné.
Když jsem knihu dočetla, tak jsem nevěděla, jestli brečet nebo co vlastně dělat dál...
Proč jsem knihu četla? Protože ráda čtu knihy na tohle téma. Ale tahle kniha je jiná, hlavně kvůli tomu, že se dozvídáme o práci v krematoriích a celkově o věcech, které se ve škole neučíme.

pablohassan
24.09.2016 5 z 5

Povinná četba.

xelzax
24.09.2016 5 z 5

Né, že by se mi číst tuhle knížku líbilo na pět hvězdiček, ale má tak obrovskou historickou hodnotu, že by si jí měl přečíst opravdu každý. I ti, co na to nemají žaludek, protože před těmito věcmi by nikdo neměl zavírat oči.

DiLay
12.08.2016 5 z 5

Výborná knížka.
Mám hrozně ráda knížky na toto téma. V téhle knížce prostě zjistíte takových věcí, které jste ani netušili. Je hodně moc knížek z prostředí holokaustu a "běžných vězňů", kteří trpěli hlady atd..ale tohle je úplně něco jiného...To popisování smrti v krematoriích a pálení lidí v jámách a prostě mnoho dalšího...to se prostě jinde nedočtete...(aspoň myslím). Navíc se to velmi dobře čte, jak je to udělané způsobem rozhovoru otázka-odpověď.
Kolikrát jsem se při čtení rozbrečela a když jsem ji dočetla tak jsem prostě hodinu koukala do blba. Opravdu silná kniha.

Doporučuji všem !

hana1984
20.06.2016 5 z 5

Děs a hrůza,jako ostatní knihy o tématu koncentračních táborů.Povinná četba

LucieAlexandra
30.04.2016 5 z 5

Jedna z prvnich knih na tema "koncentracni tabor" , kterou jsem cetla. Je zazrak, ze ty hruzy dokazal vubec nekdo prezit.
Knihu bych doporucila jako povinnou cetbu

fis.rena
01.04.2016 5 z 5

Velmi silný příběh a jedna z nejlepších knih,co jsem na toto téma četla.

LucieT.
22.03.2016 5 z 5

Tuto knihu jsem si přečetla na doporučení osvětimského průvodce. Děsivý příběh podaný děsivou formou, strhující vyprávění člověka, který snad až příliš stroze popisuje mechanismus likvidace Židů v osvětimském pekle. Neskutečné, nechutné, smutné a bohužel pravdivé. Psáno formou dialogu, navzdory tématu neuvěřitelně čtivé. Knihu doprovází velice působivé ilustrace Davida Olèra - dalšího přeživšího člena sonderkommanda. Výborná kniha!

BlairWaldorf
28.02.2016 5 z 5

Je déle co jsem to četla. Ale zanechalo to ve mě velký dojem. Týden jsem z toho nejedla jak mi bylo špatně...

yndiC
16.01.2016 5 z 5

Jedna z nejlepších knich s touto tématikou. Je jen hrstka přeživších, kteří "pracovali" v Sonderkommandu a díky nim se tuto hrůzu můžeme dovídat. Je to neředstavitelné co tito lidé museli zažívat a s čím se jistě prali po celý zbytek svého života. Knihu mohu jen doporučit, ovšem není pro slabší žaludky, protože autor popisuje ty nejtemnější stránky z koncentračního tábora, které se tam jen mohli odehrávat. Velmi silný příběh.

pamik111
05.01.2016 5 z 5

Tato kniha je hodně silná. Obsahuje nedocenitelné a nepředstavitelné svědectví téhle zrůdné mašinérie zvané Holocaust. Kladu si otázky, jaká víra, při tom všem, mohla člověka držet při životě? Co udělali tak hrozného ti, co museli zemřít? Kde jsi vlastně tenkrát byl, Bože??? Ne, žádný Bůh...jen čistá náhoda a štěstí. A právě díky štěstí, které měl sám autor, se můžeme dozvědět alespoň část pravdy, která je pro nás stejně k neuvěření. Pro přesnější představu všeho toho pekla, kniha obsahuje kresby jednoho z vězňů. I když jakou člověk může mít představu, když to nezažil? Knihu dávám do "doporučených", protože takové svědectví si musí přečíst každý.

karel0344
04.01.2016

Kniha,která donutí člověka zamyslet se,jestli se dnes dostatečně o těch hrůzách učí aby se do budoucna nic podobného neopakovalo.Mohu doporučit film ŠEDÁ ZONA, je to velice podobné.

icemancz99
23.11.2015 5 z 5

Tak už jen to že Shlomo přežil se rovná zázraku. Člověk si nedokáže ani představit jak to tam všechno probíhalo a v čem ti ,, lidé " žili. Osvětim doporučuji navštívit aby jste si udělali alespoň z části obrázek jak to tam vypadalo v té hrůzné době. Kniha formou rozhovoru je výborná a dobře se čte. Bohužel lidí co přežili už rychle ubývá a tak musíme doufat že i budoucí generace si alespoň přečtou čeho jsou lidé ( nelidé ) schopni.

koncentrační tábory Židé Osvětim (koncentrační tábor) holokaust, holocaust

Autorovy knížky

Shlomo Venezia
italská, 1923 - 2012
2010  95%V pekle plynových komor

Kniha V pekle plynových komor je v

Přečtených1 163x